Skocz do zawartości

27 cali LED IPS DO ~1000ZŁ


Recommended Posts

Witam,

Jaki monitor 27 calowy wybrać do około 1000 złotych? Nie gram w gry, ale wolałbym żeby odświeżanie nie było wyższe niż 5ms, użytkowany będzie głównie do internetu, filmów itd.
Mam kartę Radeona HD 4850 512mb. Czy taka karta udźwignie rozdzielczość WQHD? Na fullHD daje sobie radę, ale nie wiem czy nie zmuli mi wszystkiego na tej wyższej rozdzielczości. Czy wyrwę w tej cenie monitor IPS LED najlepiej 120Hz albo 144Hz? Czy polecacie może coś innego? 

Chcę do niego podłączyć dekoder od UPC, rozumiem, że nie potrzebuję tunera TV tylko podłączam na HDMI i tyle?

Edytowane przez vandaal
Link to post
Share on other sites

24 mam teraz, a raczej wczoraj sprzedałem po to by kupić 27 cali.

Poczytałem co nieco i już wiem mniej, więcej jak wygląda rynek. Benq 27 cali w WQHD można wyrwać za 1400zł z czymś, ale to trochę za dużo, w związku z tym wezmę 27 cali FullHD od LG bo jest za tysiąc złotych, chyba, że macie inne, lepsze propozycje monitorów 27 cali w cenie do maks 1200zł? Co do tych matryc IPS to po prostu czytałem, że to fajny kompromis, dlatego myślę, że będzie OK, natomiast jestem otwarty na sugestie :)

 

UPDATE: Kupiłem właśnie LG 27 cali fullHD  za 900zł, jak będzie więcej kasy to sprzedam i kupię benq WQHD :)


24 mam teraz, a raczej wczoraj sprzedałem po to by kupić 27 cali.

Poczytałem co nieco i już wiem mniej, więcej jak wygląda rynek. Benq 27 cali w WQHD można wyrwać za 1400zł z czymś, ale to trochę za dużo, w związku z tym wezmę 27 cali FullHD od LG bo jest za tysiąc złotych, chyba, że macie inne, lepsze propozycje monitorów 27 cali w cenie do maks 1200zł? Co do tych matryc IPS to po prostu czytałem, że to fajny kompromis, dlatego myślę, że będzie OK, natomiast jestem otwarty na sugestie :)

 

UPDATE: Kupiłem właśnie LG 27 cali fullHD  za 900zł, jak będzie więcej kasy to sprzedam i kupię benq WQHD :)

Panowie - Monitor, który kupiłem muszę oddać bo ma wejście tylko HDMI [na dekoder TV] i D-SUB [czyli analogowe] a ja chcę połączyć z kompem cyfrowo. 

Szukając innych modeli jest pełno modeli od LG, które nie wiadomo czym się różnią:

 

MAM TEN - LG 27MP65HQ

A są:
LG 27MT75D-PZ
LG 27MP75-HM
LG 27MP77HM-P
LG 27MP65VQ
LG 27MP67VQ

 

Napisałem e-maila do LG, zobaczymy co mi podpowiedzą :)

Edytowane przez vandaal
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Ogólnie to niezłe jaja - jakie matryce są AH-IPS a jakie IPS to chyba tajemnica handlowa. Dopiero poprzez kontakt na chacie wyciągnąłem takie informacje, mejlowo napisali, że nie jest specyfikowane.

I okazuje się, że tylko monitor LG 27MP75-HM ma głośniki oraz matrycę AH-IPS, reszta ma IPS [czasem flicker free a czasem nie!]

 

Wybrać ten monitor czy zainteresować się inna firmą? Jest coś godne polecenia w tych wielkościach w cenie około 1100zł?

Edytowane przez vandaal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...