Skocz do zawartości

Wentylator w karcie graficznej nie działa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xeinaemm,

Recommended Posts

Zobacz np w msi afterburner czy po zwiększeniu ręcznym obrotów wentylatora pracuje jak należy, jeżeli nie to jest niewątpliwie uszkodzony.

Gdy na wyłączonym komputerze wprawisz go w ruch palcem, jak się zachowuje ? czy kręci się lekko czy z oporem. Prawdopodobnie jest zatarty, w najgorszym przypadku uszkodzony jest kontroler odpowiedzialny za jego pracę na karcie.

 

W pierwszym przypadku można spróbować jeszcze rozkręcić, rozebrać sam wentylator i go nasmarować, naoliwić o ile jest rozbieralny.

Edytowane przez sixtyone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grafika działa, ale są kolejne problemy, podczas instalacji sterowników na Windows 10 komputer zaciął się, po 5min gapienia się w ekran uznałem że reset powinien pomóc. Teraz po napisie loading system jest czarny ekran, wcześniej wyskakiwał taki BSoD:

https://images.tapatalk-cdn.com/15/06/04/c4fe94615216f688aef957f0a58bda20.jpg

 

Do tego jest coś z biosem, bo czasami wygrywa coś z zapasowego biosu.

 

Ogólnie dysk chodził bardzo głośno.

Edytowane przez Shrapner44
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam błąd o końcówce ED mówi o problemach z dyskiem. Jeśli Ci się uda rzuć screen ze SMART i Error Scan. Może dysk będzie wymagał procedury naprawczej MHDD. Wiele zależy od tego jaki będzie stopień uszkodzeń. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

(Nie wiedzieć czemu mój wcześniejszy post nie został dodany)

 

Podłączyłem pod komputer z Windwosem XP, z miejsca włączyła się spójność plików, pod koniec pisało, że jest za mało miejsca na dysku (później system nie widział dysku).

Po resecie komputera pisało:

uszkodzona główna tabela plików. przerwano chkdsk

Obecnie próbuję coś zdziałać AVG Resuce CD

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli nie widzi go w biosie(sprawdź) i na dwóch komputerach w trybie MASTER i IDE to zakładam, że dysk skończył swoje życie. Zapewne dysk miał uszkodzony sektory fizycznie a nie logicznie co by tłumaczyło dlaczego go nie widzi. Dodam, że jeśli miałeś awarię lub zasilacz się wyłączył od tak(chwilowa strata napięcia) to dysk może się już w ogóle nie odpalić. Nowy jeszcze wytrzyma coś takiego, ale starszy nie wiem czy sobie poradziłby, nie próbowałem :)

Edytowane przez Xeinaemm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie widać go wcale na obydwu komputerach.

Także sądzę, że dysk dokonał swego żywota.

 

Awarii raczej nie było i zasilacz także sam się nie wyłączał.

 

Do zamknięcia, wszystkim za pomoc dziękuje.

Edytowane przez Shrapner44
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...