Skocz do zawartości

Pamięć RAM na ASUS GTX 760 nie chce się kręcić


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sixtyone,

Recommended Posts

Witajcie!

 

Mam problem z w/w kartą. Jest to wersja DC2 OC. Problem jest w tym, że rdzeń kręci się ładnie +100 wychodzi spokojnie, ale Memory Clock można podkręcić max 100-200 MHz, później wywala od razu sterownik (jeżeli jestem w grze) lub są Errory w OCCT. OC robię pierwszy raz i z poradnikiem http://forum.benchmark.pl/topic/70475-overclocking-%E2%80%93-czyli-jak-przyspieszy%C4%87-pc/. Powiedzcie to ja coś źle robię, czy to karta jest jakaś wadliwa. ASIC: 83,8%. Power limit jest na 105%. Może ktoś ma tą kartę i powie jak to u niego wygląda/wyglądało. Jak coś trzeba to piszcie co dokładnie, a na pewno prześlę.

 

Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

jakim programem podkręcasz?  podaj twoja specyfikacje  , +100mhz dla rdzenia raczej słabo  , co do pamięci to +100mhz w np msi afterbuerner = w rzeczywistości 400mhz  więc jeśli ustawisz + 200mhz to jest równe w rzeczywistości  800mhz więc to bardzo dobry wynik jeśli chodzi o pamięć  na tej karcie , ale rdzeń słabiutko

Link to post
Share on other sites

Na początku próbowałem ASUS GPU Tweak, ale tam zaraz po przekroczeniu pozycji Gaming wywalało sterownik. Spróbowałem MSI Afterburner i jest lepiej, ale np. w Project Cars trzyma się fajnie, a Wiedźmin wysiada po 2 min. Akt. takty: Core Clock + 80MHz, Memory Clock + 200MHz. A te 100 dla rdzenia to nwm czy mało, bo w internecie ludzie mają po +120 dla rdzenia i + 1200 dla pamięci (ust. na Asus GPU Tweak).

Link to post
Share on other sites

Tak zwiększałem o 12. Temp. oscylują w graniach 70-80 stopni (głównie trzyma się 75) w stresie tzn. Furmark, 3dmark i właśnie Wiedźmin. A wenty pracują na 70-80% mocy. Napiszę od razu, że ma Zalman R1 (stockowe wenty), procek i5-4440 (SilentiumPC Fera 2). Sam komputer jest w dobrym miejscu z przepływem powietrza, więc sądzę, że to nie wina temp. A zasilacz to Corsair CX500.

Edytowane przez neez1998
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Powiedzcie to ja coś źle robię, czy to karta jest jakaś wadliwa.

 

Karta może wywalać sterownik nawet po podkręceniu o 10MHz i się kompletnie nie podkręcać, bywają takie sztuki. Jeżeli na standardowych ustawieniach karta działa stabilnie to w żadnym wypadku nie jest wadliwa.

 

ASIC: 83,8%.

 

O ile się w jakiś sposób kierować tym wskazaniem, to nie ma nic wspólnego z możliwościami podkręcania pamięci tylko rdzenia.

 

bo w internecie ludzie mają

 

Każda karta kręci się inaczej. Jedna lepiej inna słabiej, kolejna zaś wcale bądź w skrajnych przypadkach jest już przekręcona fabrycznie poza jej możliwości. Pamiętaj że te karty są już fabrycznie mocno wyżyłowane.

Link to post
Share on other sites

 

 

Power limit daj na maxa. Stabilniejsza będzie.
 

 

Na początku pisałem, że dałem na max'a tzn. na 105%.

 

 

 

O ile się w jakiś sposób kierować tym wskazaniem, to nie ma nic wspólnego z możliwościami podkręcania pamięci tylko rdzenia.

 

Podałem ASIC, bo widziałem w internecie, że tym się ludzie kierują.

 

Dobra nic, dzięki za pomoc. Szkoda trochę, no ale coż pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Teraz przynajmniej wiem, że to nie moja wina tylko karty. Jeszcze raz dzięki wszystkim. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...