Skocz do zawartości

Nowy pecet do gamingu. Budżet do 4 koła.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy przy złożeniu peceta od podstaw. Jestem w tym zielony, robię to pierwszy raz, moja wiedza bazuje na obskoczonych dziesiątkach for i poradników.

  • Zastosowanie komputera : Głównie gaming
  • Maksymalna kwota : nie więcej niż 4000zł, choć wolę kilka stówek zachować na ewentualne kupno monitora LED
  • Których części potrzebuję :Całą "budę" oprócz napędu i dysków twardych[nie wliczając SSD na system].
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Specjalne wymagania :.Najbardziej interesuje mnie jak najlepszy stosunek ceny do wydajności.Dysk ssd na system obowiązkowo.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dyski twarde, napęd i w razie czego karta dźwiękowa, choć nie wiem czy jest sens[soundblaster Live! 24bit].
  • Własna propozycja zestawu :
  1. -Obudowa[do 200zł]: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0, podoba mi się design, cena do jakości, usb 3.0 no i czytnik kart sd. Rozwiejcie moje wątpliwości - czy pomieści ona 2x2,5 i 2x3,5 calowe dyski? Inne propozycje?
  2. -Płyta główna[do 500zł]: Myślałem nad Asus B85-PRO GAMER bądź Gigabyte GA-G1.Sniper B6, ale myślę przyszłościowo i nie podoba mi się ilość max. ramu w tych motherboardach gamingowych[32GB] czy sądzicie, że 32 starczy? Może polecacie jakieś inne płytki?
  3. -Procek[okolice 1000zł]:Koniecznie i5. Rozważam Core i5-4670K lecz jestem bardziej za Core i5-4690K bo różnica cenowa niewielka a 0.1Ghz piechotą nie chodzi. Proponujcie.
  4. -Pamięć: myśle że 16GB ddr3-ki na start wystarczy.
  5. -Zasilacz: [?] Taki, żeby dał radę w razie ewentualnego podkręcania no i żeby jakość dawała radę.
  6. -Karta graficzna[okolice 1000zł]: Do tej pory miałem nvidię 9600 gso 512 i nigdy mnie nie zawiodła, nawet bf3 ciągnie do tej pory :P myślę nad GeForce GTX 760 jeśli budżet pozwoli, proponujcie.
  7. -Dysk SSD: [?] Z pojemnością na tyle dużą, aby pomieścił windowsa 7/8.1 no i ewentualnie jakieś drobne biblioteki, a zarazem szybkim, aby pc uruchamiał się w 2-3 sekundy. myślałem nad Kingstonem 60GB SV300S37A
  8. -Dodatowe chłodzenie: Co polecacie? Wolę się w takowe zaopatrzyć z racji możliwości podkręcenia procka. O jakim koszcie tutaj mówimy i czy obudowa którą wyżej wymieniłem ma miejsce na dodatkowe chłodzenie?
  • Inne : Jakie strony polecacie, na których mogę owego pc złożyć? Na początku chciałem złożyć na morele.net ale słyszałem, że rózne cyrki się tam dzieją, więc raczej odpada.

Z góry dziękuje Wam za pomoc i wkład w projekt :). Pozdrawiam, Torcik.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Dyski twarde, napęd

Na złącze SATA ?

 

 Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Razem 3773zł 
 
Wydajny procesor z odblokowanym mnożnikiem, 8GB RAM o wysokim taktowaniu do gier nie potrzebujesz więcej, topowa płyta główna na chipsecie Z87, jedna rzecz tutaj to taka, że nie obsłuży już Broadwellów, SPC Grandis z dwoma wentylatorami 120mm zapewni dobre chłodzenie procesora, GTX 970 od Zotaca z 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie producenta, szybki dysk SSD 128GB na system i kilka gier, częściowo wyciszona obudowa Zalmana w tym trzy wentylatory 120mm z dwustopniową regulacją prędkości obrotowej, filtrami przeciwkurzowymi i usb 3.0, a także częściowo modularny zasilacz z dużym zapasem mocy.
Link to post
Share on other sites

 

Na złącze SATA ?

 

 Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Razem 3773zł 
 
Wydajny procesor z odblokowanym mnożnikiem, 8GB RAM o wysokim taktowaniu do gier nie potrzebujesz więcej, topowa płyta główna na chipsecie Z87, jedna rzecz tutaj to taka, że nie obsłuży już Broadwellów, SPC Grandis z dwoma wentylatorami 120mm zapewni dobre chłodzenie procesora, GTX 970 od Zotaca z 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie producenta, szybki dysk SSD 128GB na system i kilka gier, częściowo wyciszona obudowa Zalmana w tym trzy wentylatory 120mm z dwustopniową regulacją prędkości obrotowej, filtrami przeciwkurzowymi i usb 3.0, a także częściowo modularny zasilacz z dużym zapasem mocy.

 

Tak SATA. Martwi mnie jednak brak kieszeni w obudowie na 2,5 calowe dyski[no chyba, że coś przeoczyłem] a już mam jeden dysk 2,5 cala jak i miałbym drugi gdybym kupił zasugerowany przez Ciebie dysk SSD. Druga rzecz to pamięć której częstotliwość szyny pamięci wynosi 2400 MHz gdzie częstotliwość szyny pamięci na płycie głównej wynosi 1333 i 1600 MHz, no i jeszcze dodatkowy wentylator, czy na pewno się zmieści?

P.S. Domniemam, że polecasz esc.pl?

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites

szyna pamięci ramu obniży się do poziomu tej co jest na płycie głównej. zerknalem na morele i jest tam napisane, że jest 1 kieszeń 2,5 cala.

Cholera :/ i tak za mało, chyba, że jest możliwość dokupienia i zamontowania okna na 2,5cala. Jeśli nie to odpada.

P.S. Czy zasilacz da radę zasilić podkręcony procek?

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites
Martwi mnie jednak brak kieszeni w obudowie na 2,5 calowe dyski

Jest jedna sztuka.

 

Druga rzecz to pamięć której częstotliwość szyny pamięci wynosi 2400 MHz gdzie częstotliwość szyny pamięci na płycie głównej wynosi 1333 i 1600 MHz,

Support for DDR3 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4514#ov

 

 

no i jeszcze dodatkowy wentylator, czy na pewno się zmieści?

Oczywiście.

http://proline.pl/?p=SST+SST-FP36B

Edytowane przez Sadek.0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest jedna sztuka.

 

Support for DDR3 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4514#ov

 

 

Oczywiście.

http://proline.pl/?p=SST+SST-FP36B

Dzięki za rozwianie wątpliwości, http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_284&products_id=14510chyba też się nada? A co do zasilacza? Czy moc starczy aby zasilić zoverclockingowany procek i kartę graficzną jednocześnie? No i czy jest sens montowania wymienionego przeze mnie wyżej soundblastera czy pozostanie przy zintegrowanym dźwięku? Wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites

w M25 Brutus masz 3 miejsca na dyski 2,5 cala ( nad koszykiem na dyski 3,5 cala)

No właśnie się doczytałem i nawet znalazłem Brutusa na esc.pl, więc wszystko złożyłbym na jednej stronie. Która w takim razie lepsza: Brutus M25 vs Zalman, zawsze to 35 ziko w kieszeni[raczej 45 bo nie musiałbym kupować adaptera na kieszeń 3,5 calowego dysku]? Pytanie raczej czy Brutus pomieści powyższe party wymienione przez Sadka.

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites

Tak, spokojnie pomieści. Tutaj jednak jakość wykonania nie będzie powalająca. Zerknij na Fractal Design Core 2300 USB 3.0 (b/z)warto tutaj jednak z czasem dokupić filtry przeciw kurzowe. 

http://www.techpowerup.com/reviews/Fractal_Design/Core_2300/5.html

Myślę, że Zalman da radę, zakupie po prostu dodatkowy adapter 3,5'->2x2,5' http://www.esc.pl/pr...oducts_id=14510. Zastanawiam się jednak nad kupnem jednej kości 8gb ram, z racji, że jeśli chciałbym wykorzystać cały potencjał płyty i pójść w 32gb to musiałbym sprzedać 2x4gb i kupić 8gb http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=63048

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Głównie gaming

 

Po co Ci tutaj 32 GB pamięci ram. Oczywiście, jak chcesz to kup 1 x 8 GB. Nic złego się nie stanie. Nie myśl jednak o dokładaniu tutaj takiej ilości pamięci ram w przyszłości. Obecnie 8 GB zapewniają komfort w każdej grze. Nie działa to na zasadzie "im więcej pamięci tym więcej fpsów"  

Link to post
Share on other sites

Jest jedna sztuka.

 

Support for DDR3 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4514#ov

 

 

Oczywiście.

http://proline.pl/?p=SST+SST-FP36B

Sadek odpowiedz mi co z tym zasilaczem z wyższego postu, bo póki co napisałem do esc.pl i nie odpisali, jestem w kropce.

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości, http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_284&products_id=14510chyba też się nada? A co do zasilacza? Czy moc starczy aby zasilić zoverclockingowany procek i kartę graficzną jednocześnie? No i czy jest sens montowania wymienionego przeze mnie wyżej soundblastera czy pozostanie przy zintegrowanym dźwięku? Wielkie dzięki za pomoc.

Przy okazji znajomy powiedział, że 2x4gb ramu będzie działać szybciej niż 1x8gb, czy to możliwe nawet przy takim samym taktowaniu 2400MHz?

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites

Po co Ci tutaj 32 GB pamięci ram. Oczywiście, jak chcesz to kup 1 x 8 GB. Nic złego się nie stanie. Nie myśl jednak o dokładaniu tutaj takiej ilości pamięci ram w przyszłości. Obecnie 8 GB zapewniają komfort w każdej grze. Nie działa to na zasadzie "im więcej pamięci tym więcej fpsów"  

Mam jeszcze ostatnie pytanie, z racji, że składam pc na esc.pl widzę na FAQ, że użytkownicy benchmarku mają:

 

''Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Promocją na darmową wysyłkę nie dotyczy zamówień z płatnością przy odbiorze.''

 

Co mam w pisać w komentarzu w momencie gdy chcę jedynie darmową przesyłkę, a pc złożyć samemu?

Link to post
Share on other sites

Jakiegoś specjalnego kodu wtedy nie ma, po prostu napisz w zamówieniu żeby Ci nie składali komputera, tylko wysłali części ;)

No to git, powiedz mi jeszcze, czy teraz wszystkie i5 mają już na radiatorze pastę termoprzewodzącą?

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczyłbyś mi o co chodzi z obsługą Broadwellu? Tak jak pisałem, jestem zielony.

Link to post
Share on other sites

Tak więc haswell to są procesory zgodne z podstawką 1150 i chipsetami h81 b85 h87 h97 z87 i z97. Procesory broadwell to nadal podstawka 1150, ale obsłużą je tylko płyty z97 i h97.
Broadwell to ewolucja haswelli wykonana w niższej litografii. Celem broadwellów jast jak najniższe zużycie energii, wydajność mają taką samą jak haswelle.
Haswell - i3, i5, i7 4xxx       Broadwell - i3, i5, i7 5xxx.
Chodzi o to że nie będziesz mógł w przyszłości na tej płycie wymienić procesora na model serii 5xxx, ale nie martw się, taka zmiana byłaby nieopłacalna i dałaby praktycznie zerowy przyrost wydajności. Broadwelle to seria stworzona z myślą o laptopach, by jak najdłużej pracowały na baterii.
Więc brakiem ich obsługi się nie przejmuj. 4690k wystarczy Ci na lata ;)

Edytowane przez Matiziol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak więc haswell to są procesory zgodne z podstawką 1150 i chipsetami h81 b85 h87 h97 z87 i z97. Procesory broadwell to nadal podstawka 1150, ale obsłużą je tylko płyty z97 i h97.

Broadwell to ewolucja haswelli wykonana w niższej litografii. Celem broadwellów jast jak najniższe zużycie energii, wydajność mają taką samą jak haswelle.

Haswell - i3, i5, i7 4xxx       Broadwell - i3, i5, i7 5xxx.

Chodzi o to że nie będziesz mógł w przyszłości na tej płycie wymienić procesora na model serii 5xxx, ale nie martw się, taka zmiana byłaby nieopłacalna i dałaby praktycznie zerowy przyrost wydajności. Broadwelle to seria stworzona z myślą o laptopach, by jak najdłużej pracowały na baterii.

Więc brakiem ich obsługi się nie przejmuj. 4690k wystarczy Ci na lata ;)

Wielkie dzięki Matiziol, Sadek jak i reszcie za pomoc :). Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Torcik
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...