Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry. możliwie w przyszłości: grafika/częste kompilowanie programów, ale jak gry na ultra pociągnie to i z tym sobie poradzi ;p
  • Maksymalna kwota : 4000-5000 zł
  • Których części potrzebuję : procek, grafika, mobo, ram, zasilacz, chłodzonko (blok wodny?)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jak będzie potrzeba to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 24 cale 1080p; nie sugerować się, możliwa przesiadka na 4K
  • Specjalne wymagania : 16 GB ram (12?), INTEL, nVidia. AMD nie tykam kijem. :P
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : i5 2500k; asus gtx 560Ti directCU 1 bodaj; 1x ssd 120gb, 2x HDD 1,5gb , RAM Patriot PGD38G1600ELK 8 GB DDR3; zasilacz chieftec CTG-500-80p, jakieśtam dvd, chłodzenie  SilentiumPC Spartan PRO HE924 albo coś w ten deseń :P, obudowa CoolerMaster Glite, jaki konkretnie model nie wiem ;p
  • Własna propozycja zestawu : myślę nad GTX 970 (tylko nie tą co ma 'jazdy' z vRamem), co do procka kompletnie nie wiem, i5 czy i7, a może xeon? Czytałem, że można xeona brać, bo zintegrowana grafika to mi potrzebna jak kierunkowskazy w taczce; MOBO: coś co w przyszłości ewentualnie by mogło zmieścić jeszcze drugą 970tkę pod sli? Albo nawet moją starą podłączyć, windows 10 ma obsługiwać łączenie dowolnych kart, a moja obecna (podkręcona) radzi sobie zdecydowanie dobrze ;)
  • Inne : zasilacz musi być cichy. Poprzedni zestaw parę lat temu jak był składany to zasilacz dwukrotnie był wymieniany bo ryczał jak stado bawołów oddzielone kratami od bawolicy w sezonie godowym. Przy obciążeniu rozumiem - wtedy jeszcze CPU i GPU się odezwie, ale jak jest przeglądarka włączona to ma siedzieć cicho jak mysz pod miotłą. :P

 

Link to post
Share on other sites

Hmm z Twojego zestawu może zostać pamięć ram, dyski twarde oraz SSD. Ja osobiście zostawiłbym też póki co płytę oraz CPU i czekał na Broadwelle. Nie wiem czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne ? Przed nami nowa generacja CPU od Intela. 2500K jest na chwilę obecną nadal mocnym procesorem do gier. Podaj jeszcze jaką masz tam płytę główną. 

Link to post
Share on other sites

Oh, wiedziałem że zapomniałem. Mobo jest na 100% do wymiany, brakuje jej sekcji zasilania do procka. Chciałem go podkręcić do 5 GHz ale już przy 4.5 robił się niestabilny (chociaż temperatury na 5 były akceptowalne ^^)

 

MSI Z77A-G43.

 

Czyli jak ram to dokupić po prostu dwie kostki, ok.

Dysków nie miałem zamiaru dokupować (tak jak napisałem)..

 

Czekać na broadwell mówisz, hmm, a w 2015 nie ma być premiery Skylake?
Czy też do kiedy czekać? ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba nie czytałeś mojego postu.

 

Którego postu ?

 

 

 

No niby procek daje radę, ale czy to się na rachunkach za prąd nie będzie pokazywać? Nowsze generacje mniej ciągną.

 

Przestań się wygłupiać. Przy cenach prądu nie odczujesz nawet tego na rachunku.  

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pardon za multipost, ale drugiego tematu raczej nie widzę sensu otwierać.

Ok, Intel trochę puścił rzeczy, a ja mały update wymagań etc.:
 

 

  • Zastosowanie komputera    Gry gry gry + streaming + tworzenie gier + kompilowanie programów + czasami operuję na bazach danych (> 20 gb)

     
  • Maksymalna kwota:     5000 zł z ewentualną dokładką (if needed)

     
  • Których części potrzebuję:     procek, grafika, mobo, ram, zasilacz, chłodzonko, obudowa

     
  • Czy będę podkręcać sprzęt?:    procek i grafika jak najbardziej

     
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:     24 cale 1080p;  bardzo możliwa przesiadka na 4K lub dokupienie drugiego monitora

     
  • Specjalne wymagania:    min 16 GB ram (12?), INTEL, nVidia. AMD nie tykam kijem. :P
    W MOBO musi być miejsce na ewentualne dorzucenie drugiej karty w SLI. W Windows 10 ma być support bardzo ładny, więc wstępnie chcę podpiąć tam moją starą 560Ti, później może dokupienie drugiej "mocnej". Oznacza to chyba potrzebę zasilacza który to udźwignie.
     
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):   
    i5 2500k,
    asus gtx 560Ti directCU 1 bodaj,
    1x ssd 120gb,
    2x HDD 1,5tb,
    RAM Patriot PGD38G1600ELK 8 GB DDR3,
    zasilacz chieftec CTG-500-80p,
    jakieśtam dvd,
    chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924
    albo coś w ten deseń :P,
    obudowa CoolerMaster Glite,
    jaki konkretnie model nie wiem ;p
     
  • Własna propozycja zestawu: ~

     
  • Inne:      Zasilacz musi mieć tryb pasywny/półpasywny. Nie chcę mieć tu stada ryczących bawołów jak przeglądam benchmarka. :)

Tak się miewa sprawa, jeśli jeszcze warto będzie poczekać to śmiało pisać, chociaż chciałbym jednak już mieć to za sobą. :P

Link to post
Share on other sites

Tylko grafikę masz do wymiany jeśli wydasz na nią 4-5tyś np. titan X to ten proc przy 4.5Ghz jeszcze może lata chodzić bez dłubania.

Mówisz?

No dobrze, ale jak pisałem - ta płyta główna się nadaje do pchania karuzeli, a i pomocy by potrzebowała. Sekcji zasilania ma tyle co nic. 4.5 chodzi, ale przy grach (benchmarki znosi..) w momentach w któych zdarzają się nagłe skoki "wszystkiego" do 100% potrafi blue screen z powodu braku prundu dla procka wyskoczyć. Zmniejszając do 4.2 pozbyłem się ich chyba na dobre.

 

Dodatkowo inna kwestia. Titan X by wystarczył na tyle co cały nowy komputer z ew. rozszerzeniem jego funkcjonalności o dokupienie drugiej takiej samej karty?

Karty graficzne rozwijają się szybko, nawet bardzo. Nie chciał bym, aby w przyszłym roku okazało się, że wydali Titana Y, który będzie 3x szybszy od tej karty i zacznę być "w tyle", wydając takie niesamowite pieniądze. :P

Przyznasz chyba, że taki Titan X to cenowy overkill.

Windows 10 ma wprowadzić opcję sensownego łączenia kart, czyli dojście do wydajności Titan X będzie kwestią połączenia dwóch GTX 970. Może nawet więcej niż on to da.

A dwie karty potrzebują więcej render calli od procesora - więc nawet jakbym miał połączenie Titan X + powiedzmy moja obecna karta, to czy procek by się nie zakrztusił?

Do tego dochodzi zasilacz. Mój obecny to chyba by nie dał rady samego Titana obsłużyć. :P

Link to post
Share on other sites

Jaką masz tam płytę główną ? Jakie masz napięcie na CPU (vcore) ? 

 

Ogólnie za bardzo nie wiem jak to ugryźć. Chcesz wydać 5000 zł na zestaw bez GPU z możliwością rozbudowy do SLI GTX 970 ?

MSI Z77A-G43.

Zaraz wejdę do biosu i sprawdzę czy na 100%, ale z tego co pamiętam to max 1.2v mogłem osiągnąć, ale przy taktowaniach >=4.3 miałem v-dropy w konkretnych grach.

Swoją drogą ciekawe co mi wyłączyło teraz overclock procesora.. ;)

 

//edit

Mogę zrobić maksymalnie "+0.16". W efekcie dający max 1.2~

//

 

I chcę zestaw z GPU, jednym. Po prostu w przyszłości chcę mieć możliwość dokupienia karty i zrobienia SLI, a to oznacza mobo z dwoma miejscami high-speed, prawda? :)

 

 

/edit2:

Jako że temat trochę się że tak powiem zaśmiecił, jeśli ułatwi to sprawę, to mogę założyć nowy - "odśmiecony", jasno napisany. :)

Edytowane przez acrivec
Link to post
Share on other sites

Chcesz wydać 5000 zł na zestaw bez GPU z możliwością rozbudowy do SLI GTX 970 ?

 Odpowiedziałem w poprzednim poście:

[...]

I chcę zestaw z GPU, jednym. Po prostu w przyszłości chcę mieć możliwość dokupienia karty i zrobienia SLI, a to oznacza mobo z dwoma miejscami high-speed, prawda? :)

[...]

Co jest również napisane w pierwszym poście oraz poście-aktualizacji. ;)

 

Czyli, ponownie:

Procesor, grafika, mobo, ram, zasilacz, chłodzenie.

Mobo z miejscem na dokupienie w przyszłości drugiej karty graficznej pod SLI.

Zasilacz z trybem (pół)pasywnym.

 

W poprzednich postach mówiłeś o możliwości zostawienia obecnego ramu oraz procesora. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...