Skocz do zawartości

Gigabyte HD6850 (CF) - CPU nie wyrabia?


Recommended Posts

Witam,
mam taką sprawę, że testowałem ostatnio jak HD6850 OC CF radzi sobie z AMD Phenom II Quad-Core 955 Box Black Edition. Wydaje mi się, że słaba wydajność CF wynika z nie wyrabiającego się procesora.

 

Aktualna konfiguracja:

AMD Phenom II Quad-Core 955 Box Black Edition (~ 3800 Mhz)
CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (chłodzenie)
ASROCK 870 EXTREME3 AMD 870 (rev. 1)
2 x Gigabyte HD6850 1GB 256 PCI-E GDDR5 OC (pracują jako CF)
Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4GX
OCZ StealthXStream 2 700W 80PLUS

 

Tak z ciekawości, zrobiłem mały test. Sprawdziłem jakie jest zużycie GPU i CPU (wg. msi afterburner) jest podczas rundy w BF3. Ustawienia oczywiście min, przy rozdzielczości 1440x900 (monitor zamienny). Ilość klatek wachała się od 55~80.

 

CPU jechał praktycznie 90~100%, gdzie GPU oscylowało koło 45-60% (każde). Wynikało by z tego, że CPU jest zajechany przez karty (choć pewnie 10% dodatkowe to CF).

 

Zastanawiam się nad upgreadem podzespołów. Celem byłoby odpalenie na spokojnie GTA5 czy Wiedźmina 3, BF4 - które to w wersji beta chodziło na 10fps'ach.

 

Myślićie, że przy zmianie platformy z AMD na Intel, CF osiągnie lepsze rezultaty niż obecnie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Już z jednym radkiem mój Phenom chodził na ponad 90% w GTA czy innych nowych grach, a karta mniej. Pewnie trochę wina, że nie wyrabia, swoje dokładają sterowniki i tak to wychodzi. Zmiana na jakąś i5 pewnie sporo pomoże, ale nie wiem jak CF z takich kart właściwie działa w nowych grach.

Link to post
Share on other sites

Na pewno zmiana procesora przyniesie korzyści, ale te karty mają tylko 1GB co dla nowych gier jest dość małą ilością, szczególnie przy 1920x1080, przy 1440x900 nie powinno być tak źle chociaż na cuda też nie licz ;).

Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie sprawe, ze duzo z nich nie wyciagne, choc spodziewalem sie poprawy. Na jednym forum sugerowano bym kupil jakiegos GTX9XX, ale przy tak procku moglaby spac :-) Generalnie maja juz te dwie karty, chcialbym z nich wyciagnac tyle ile fabryka dala, bo prawdopodobnie juz ich nikt nie kupi :-)

Edytowane przez Lysiur
Link to post
Share on other sites

Panie Lysiur GTX 960 i tak będzie lepszym rozwiązaniem niż te 2 radeony w CF. GTX 960 nie potrzebuje, aż tak mocnego procesora jak twoje 2 stare kart ale w CF. Moja rada sprzedaj radki nawet po 150-200 zł póki są jeszcze coś warte dołóż 400 zł i kup gtx 960 będzie szybciej, ciszej i oszczędniej :) i pograsz bez problemu w to co chcesz, zresztą do Twojej rozdziałki wystarczy nawet R9 270 tka ;-P.

Edytowane przez Echnaton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm... znalzłem podobny temat: http://forum.benchmark.pl/topic/177170-zakup-nowej-grafiki-gtx-970-czy-gtx960/ i z tego co widzę, to autor ma podobne komponenty i podobny problem ;p

Podałem Ci rozwiązanie jedyne sensowne :) Nie grasz w FHD więc gtx 960 Ci wystarczy ale jak masz kasę to kup 970 ;)

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

No tak, aktualnie poluje na ekran FHD, bo tego ktorego mialem to musialem oddac. FHD napewno bede kupie, tylko kombinuje co dalej. Wymienic najpierw platforme, czy obecna wytrzyma jak zaimwestuje w karte :-) Ciekawi mnie jak bede staly ceny grafik za jakis miesiac czy 2. Bo aktualnie GTX970 z 1400 to trzeba dac :-) Byc moze warto poczekac, a tymczasem wymienic platforme i sprawdzic jaki bedzie rezultat zmiany :-)

Edytowane przez Lysiur
Link to post
Share on other sites

Z kuli nikt nie wywróży nawet jak AMD coś dobrego da, w co obecnie wątpimy to kurs dolara i polscy sprzedawcy nie pozwolą na zbyt dużą zniżkę gtx'a 970. Oczywiście przejście na jakąś i5 da kopa, ale przy tych kartach z nowymi grami będzie problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...