Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja konfiguracja:

CPU: Athlon II x3 445

GPU: R6790

RAM: KVR1333D3N9/4G-SP (2 sztuki)

MOBO: M4N68T-M LE V2

Zasilacz: OCZ500SXS2 (przynajmniej to jakoś wygląda)

Jakiś HDD samsunga (1TB)

Około 600 zł

 

Ogólnie widzę 2 opcje: wymieniam procesor (jaki?) i dokupuję dysk SSD

lub wymieniam płytę na cos ze stajni intela z procesorem, a w przyszłości lub za kasę ze sprzedarzy wymieniam inne komponenty (ram?)

Coś poradzicie?

 

A, nie chcę kręcić oraz nie pogardzę używkami.

Edytowane przez 3ndriu
Link to post
Share on other sites

Procesor-definitywnie Phenomy II x4 9xx, za tą cenę ciężko znaleźć tak dobry procesor jak ten, szkoda, że nie chcesz kręcić, a i płyta niespecjalnie pozwoli.
Karta graficzna: HD7850, fajnie będzie współpracowała z procesorem, karta nie pobiera wiele prądu i przy okazji jest bardzo wydajna.

Ew. zmieniając na Intela:
v1
Procek:i3-4160
Płyta: MSI H81M-P33, jako iż budżet wyjątkowo skromny, to i płyta skromna.
v2
Procek: najtańszy Core i5-2xxx/3xxx
Płyta: MSI B75MA-E33, bardzo fajna, budżetowa płyta o całkiem niezłym wyposażeniu, nawet jak na dzisiejsze standardy.

Link to post
Share on other sites

@koloziom

Dzięki, też rozglądałem sie za tymi phenomami. Jak amd nic nie wymyśli to w przyszłości przy lepszym budżecie przesiąde się na intela.

 

@sonek231

Na cuda nie liczę, ale sądzę że odpalę wieśka na całkiem mocnych ustawieniach z dość prostej przyczyny. Mam wciąż monitor crt. Zawsze były ważniejsze rzeczy do wymiany, a ten za cholerę nie chce się zepsuć. Plastik tylko trochę brzydko żółknie xD.

Edytowane przez 3ndriu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...