Skocz do zawartości

Monitor do 2000 głównie do gier/filmów (nie do cs)


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zamienić moją TN Flatron e2242 na coś z wyższej półki (cena do 2000 jak w temacie).

Interesowałyby mnie monitory od 24 cali (dzisiaj przejdę się do sklepu i zobaczę czy 27 cali odpowiadałyby mi bo wydaje się to za duże).

 

Mój komputer w skrócie:

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 g1,

procesor: i5-4690k,

płyta główna: gigabyte p67a-d3-b3amu .

 

Podłaczony pod monitor byłby komputer i konsola.

 

Jestem zapalonym graczem i gram we wszelkie gatunki (w dzień i w nocy zależy kiedy mam czas) ale nie interesuje mnie kompetytywny świat cs-a.

Grywam kompetytywnie jednak nie w strzelanki (kompetetywnie głównie w moby)

W strzelanki owszem gram ale nie zależy mi na monitorze stworzonym głównie pod cs-y (tzn. nie wziąłbym czegoś z gorszymi kolorami dla szybkości).

Oczywiście im szybsze tym lepiej bo jednak przy szybkich grach też spędzam sporo czasu).

 

Tak więc zastosowanie głównie do gier, później filmów, anime i wszelakich multimediów, a na końcu do obróbki zdjęć (zdjęcia nie są priorytetem)

 

Zależy mi na ładnych kolorach ale też zachowaniu płynności conajmniej takiej jaką mam teraz (jednak skoro kupuję coś nowego to chciałbym oczywiście żeby było szybsze).

 

Mając mojego flatrona nigdy nie narzekałem na obraz (może przez to że nie miałem porównania) ani na szybkość w grach.

Od nowego monitora oczekuję głównie lepszych kolorów, wyższej jakości wykonania i obrazu w porównaniu do obecnego monitora. Nie chcę po zakupie sprzętu za ponad 1000 zł odczuć spadku płynności albo natknąć się na zauważalny spadek jakości w porównaniu do Flatrona (co raczej nie jest możliwe biorąc pod uwagę jego cenę)

 

Wybaczcie ścianę tekstu. Mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć coś w sam raz :).

Edytowane przez TrilbyMonster
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Im więcej recenzji czytam i im dłużej się zastanawiam tym bardziej jestem skołowany.

 

W tej chwili rozważam Eizo FG2421 albo coś z serii Dell Ultra sharp.

Z droższych zastanawiałmnie Nec Multisync Ea274Wmi.

 

Wiem, że w najbliższych dniach powinien się pojawić Acer xb270hu ale on raczej nie jest na moją kieszeń (jeżeli na prawdę jest wart swojej ceny to poczekałbym i pozbierał na niego).

 

Poza tym czytałem co się wyprawia z tymi modelami za granicą i jak co drugi wymieniają albo przez blacklight bleeding albo przez włosy i martwy naskórek za matrycą martwe piksele etc. Acer od maja na facebooku pisze, że monitory jadą już do polski a 5 dni temu pisali że będą dostępne już "jutro" (jak widać nie ma ich w dalszym ciągu)...

Mam nieodparte wrażenie, że do Polski trafią właśnie te modele, które ludzie wymienili przez wady (najwyżej je wyczyszczą czy coś).

Nie jestem pewien czy warto czekać i wydawać tyle kasy.

 

Powiedzcie mi proszę jaki monitor do 2500 zł warto rozważyć do gier bo naprawdę chciałbym już dokonać zakupu i nie czytać przez kolejne 2 miesiące wszelakich recenzji.

Pozdrawiam.


Zamówiłem do x-koma kilka monitorów do obejrzenia i może któryś wybiorę...

Edytowane przez TrilbyMonster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...