Skocz do zawartości

Zakup zestawu do pracy oraz gier do 2500 zł


Recommended Posts

Witam,

na początku chciałbym zaznaczyć, że zakup zestawu planuję w okresie czerwiec - sierpień 2015.

Na nowy zestaw planuję przeznaczyć około 2500 zł.

 

Mój aktualny zestaw (składany w 2011 roku):

Procesor: [AM3] AMD Phenom II X4 955 3,2GHz BE + Silentium Fortis HE 1225

Karta graficzna: SAPPHIRE Radeon HD 6950 1GB GDDR5

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX

Dyski: [sATA2] Samsung 500GB 7200 16MB + 120GB SSD Intel 520 Series

Płyta główna: [AMD] [AM3] Asus M4A87TD/USB3

Pamięć RAM: DDR3 2x2GB PC10600 1333MHz Kingston CL9

Zasilacz: XFX Core Pro 550W

Obudowa: [ATX] CoolerMaster Elite 370

 

Jednostka centralna - komentarz

Jeśli to byłoby korzystne i współgrałoby z nowym zestawem z aktualnego zestawu (jednostki centralnej) mógłbym zachować zasilacz, obudowę, dysk ssd (ewentualnie hdd- chociaż może wypada już wymienić na jakiś nowszy model) oraz wentylator Silentium Fortis HE 1225.

W przeciwnym wypadku stary zestaw przekażę rodzeństwu i prosiłbym o skomponowanie nowego zestawu (w tym przypadku na pewno zachowuje tylko kartę dźwiękową oraz dysk ssd, gdyż były niedawno dodawane do zestawu i nie widzę sensu kupowania nowych).

Peryferia

Monitor, napęd optyczny i peryferia typu klawiatura i mysz posiadam i te peryferia na pewno zostają.

 

Zastosowanie komputera: Przede wszystkim gry takie jak: Wiedźmin 3 (fajnie byłoby pograć na ustawieniach ultra), Assassin's Creed Unity, Grand Theft Auto 5, Watch Dogs. Oprócz gier korzystam z programów projektowych na studiach budowlanych jak: Autodesk AutoCad (głównie 2D), ArchiCad, Autodesk Robot Structural Analysis, Soldis, Matlab i pakiet Office, czasami coś renderuję. Niemniej nie są to profesjonalne zastosowania.

 

Maksymalna kwota: 2500zł jeżeli byłoby to korzystne jestem w stanie dołożyć jeszcze 200 zł.

 

Których części potrzebuję: Zdaję się na fachowców co do kompozycji wydajnej maszyny o dobrej kulturze pracy.

 

Czy będę podkręcać sprzęt?: Prawdopodobnie nie.

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: IIyama ProLite E2410HDS 24", rozdzielczość 1920x1080

 

Specjalne wymagania: Chciałbym aby zestaw wystarczył na kilka lat i się nie przegrzewał w „stresie”. Załeżałoby mi również na w miarę rozsądnym poborze mocy oraz kulturze pracy (oczywiście w spoczynku). Chciałbym również, aby karta graficzna w zestawie opierała się już na bibliotekach DirectX 12.

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Wymienione powyżej.

 

Własna propozycja zestawu: Póki co rozglądam się, ale nie mam sprecyzowanego zestawu i nie jestem zbytnio na bieżąco jeśli chodzi o nowe podzespoły. Niemniej może to być coś opartego na takich podzespołach:

- procesorze Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh, fajnie jakby podszedł mój wentylator Silentium Fortis HE 1225.

- karcie graficznej GeForce GTX 970 lub MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G), ale wydaje mi się że przy obecnych wymaganiach gier lepszym rozwiązaniem może być karta graficzna z 4GB pamięci wewnętrznej.

 

Inne : Preferuję części nowe, jednak jeżeli ciężko będzie zmieścić się w budżecie i będzie się to opłacać mogę rozważyć części używane

 

Przepraszam, że tekst jest tak zawiły i obszerny, ale chciałem jak najlepiej opisać czego oczekuję i chcę rozsądnie rozdysponować wyżej wymienioną kwotę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

Nikt nie pomoże? Aktualnie wybór podzespołów jest duży i nie chciałbym, żeby nastąpiła sytuacja, że CPU ogranicza GPU.

Jeśli chodzi o moją propozycję może coś takiego:

- procesor Intel Core I5-4590S, Quad Core, 3.00Ghz, 6Mb, Lga1150, 22Nm, 65W, Vga, Tray/Oem (Cm8064601561214)- http://www.ceneo.pl/30301104#tab=click_scroll

- karta graficzna Zotac GeForce GTX 970 (ZT-90101-10P) - http://www.ceneo.pl/32549569#tab=click_scroll

- płyta główna MSI Z97-G43 Z97 LGA1150 - http://www.nokaut.pl/plyty-glowne/msi-z97-g43-z97-lga1150.html#pid=133797

- pamięć - Crucial 8GB kit 4GBx2 DDR3 Ballistix Sport UDIMM (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) - http://www.ceneo.pl/15590228#crid=26324&pid=7756

Dysk HDD + SSD oraz obudowa i zasilacz ze starego zestawu. Zastanawiam się tylko czy warto dołożyć trochę do budżetu. Czy wszystko się zmieści w tej obudowie, zasilacz dostarczy odpowiednią moc oraz czy mój aktualny wentylator CPU Silentium Fortis HE 1225 podejdzie do tego procesora. Trochę ta propozycja przekracza budżet, około 3 tys. Może ktoś zaproponowałby jakąś tańszą alternatywę dla płyty głównej bądź pamięci RAM. W ostateczności jakieś odpowiedniki procesora, karty graficznej od AMD? Czy połączenie Intel + Nvidia będzie ok. Słyszałem, że do kart Nvidii lepiej sprawdzają się procesory AMD (wielowątkowość), a do kart graficznych ATI procesory Intela (wyższe taktowania).

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę ta propozycja przekracza budżet, około 3 tys. Może ktoś zaproponowałby jakąś tańszą alternatywę

 

Intel Core i5-4460 + Gigabyte GA-B85M-D3H + Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Batman

 

Mieścisz się poniżej zakładanych 2500 zł.  Masz dwie kości po 2 GB przy 4 slotach na płycie. Wrzuć na start 8 GB DDR3 w jednej kości i będzie ok zarówno do pracy jak i tym bardziej do gier. Oczywiście, jeżeli masz na stanie całą zawartość chłodzenia Forts, to powinieneś mieć tam zapinkę pod 1155 / 1150 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 + Gigabyte GA-B85M-D3H + Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Batman

 

Mieścisz się poniżej zakładanych 2500 zł.  Masz dwie kości po 2 GB przy 4 slotach na płycie. Wrzuć na start 8 GB DDR3 w jednej kości i będzie ok zarówno do pracy jak i tym bardziej do gier. Oczywiście, jeżeli masz na stanie całą zawartość chłodzenia Forts, to powinieneś mieć tam zapinkę pod 1155 / 1150

Ok, ten Palit będzie ok? Może lepiej jednak dodać troszkę i wziąć MSI albo Gigabyte, gdyż ponoć Palit osiąga temp ok 80st a na dłuższą metę nie wiem czy to nie będzie wpływać na trwałość. Co do pamięci lepiej kupić w jednej kości 8GB tak? Może być na przykład taka CRUCIAL Ballistix Sport 1x8GB CL9 rt (BLS8G3D1609DS1S00)- http://www.ceneo.pl/16555184#tab=reviews. Z tym że razem z pamięciami przekracza trochę budżet (jeśli warto to te 200 czy 300 zł jestem w stanie dopłacić).

Ze starego zestawu raczej pamięci nie będę mógł brać z tego względu, że będą one do zestawu brata i są z innym taktowaniem.

Co do procesora mam komplet do wentylatora Silentium Fortis HE1225. Wyczytałem na opakowaniu, że jest on kompatybilny z LGA 1155, ale ponoć w 1150 jest taki sam rozstaw otworów. Rozumiem, że reszta tzn zasilacz, obudowa podejdą pod taką kompozycję?

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...