Skocz do zawartości

MATRIX HD7950 najwydajniejsza płyta główna + procesor


Recommended Posts

Witam! Posiadam Matrixa hd7950 i chcę kupić nowy procesor AMD, do tego oczywiście płyta główna z podstawką pod amdki. Myślałem nad płytą główna Crossblade Ranger. Możecie dać jakieś wydajne konfiguracje, najlepsze połączenie z tą kartą? cena najlepiej tak do 1500zł.

Link to post
Share on other sites

Tak chodziło o HD7970, mój błąd. Nie jestem trollem, po prostu proszę o rady, bo chciałbym wymienić płytkę główna i procesor. Sądziłem że ktoś ma tutaj na forum taką kartę i może zaproponować jakąś wydają konfiguracje. Widzi mi się AMD, ta płyta główna o której pisałem ma podstawke FM2+ więc i o procesory z taką podstawką mi chodzi, tylko nie wiem czy będzie wystarczająco wydajne.
@Edit; Myślałem o procesorze AMD A10-7850K. Jakieś opinie? Jak z wydajnością? Warty swojej ceny, czy mamy coś lepszego z palety AMD, w podobnej cenie? 
Pozdrawiam

Edytowane przez patyczakr123
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że szczerze powątpiewam, że przy obecnym API wykorzystywanym w grach jakakolwiek jednostka na FM2+ uciągnie Ci takiego Matrixa nie dławiąc go, patrząc jeszcze na narzut sterownika kart graficznych AMD to średnio polecam wydajniejsze konstrukcje do cepów AMD. Dla czystego porównania dodam, że posiadam GTX760 i X4 860K, nic się nie dławi, jednakże przy HD7970 Matrix, jakikolwiek cep na FM2+ wywiesi białą flagę. 

 

Pomijając fakty powyżej, moim zdaniem obecnie średnio opłaca się wykładać pieniążki na AMD, wiedząc, że w przyszłym roku na rynku zawita ZEN na nowej podstawce. 

 

Drogi autorze, może INTEL? :) Jedynym procesorem, który wykorzystałby może potencjał tej karty to FX-8xxx po OC, wtedy jakieś GA-990FXA-UDX na AM3+ i taki octa core od AMD. Mimo wszystko przychylniej przy tej karcie i budżecie patrzyłbym na Intela.

 

Co do A10-7850k, może być ciekawą opcją w DX12, kiedy to będzie można integrą "wspomagać" sobie fpsy w grach, nikt nie wie jednak jak to wypadnie w praktyce. Póki co przy zew. karcie graficznej, na FM2+ korzystniej wygląda Athlon II X4 860k - to samo ale bez zintegrowanej grafiki. Wydajność jest dobra w swojej cenie.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...