Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dostałem do s6 ładowarkę z tzw Adaptive fast Charging

 

Opcja wygląda tak - działa to i to mega :D w 20 minut z 35% na 75% robi wrażenie

lecz pytanie tutaj jest następujące

 

czy lepiej używać tego jak chcę szybko naładować (np mam niespodziewanie wyjść z domu za pół godziny na dłużej) a wieczorami ładować ładowarką z mniejszym prądem (amper) ?

 

z tego co wiem to mniejszy prąd ładowania zawsze lepiej działa na żywotność ogniwa więc sam nie wiem :)

 

ładowarka fast ma  2 tryby 5v-2A i 9V-1,67A (tak napisane ma na tabliczce informacyjnej) i domyślam się , że podpinając do s6 załącza się ta druga opcja (note 3 ładuje normalnie jak każda inna więc tu chyba idzie tryb 5v)

 

Jakie jest wasze zdanie ?

jechać cały czas na tej fast (z zestawu)

czy używać jej tylko w nagłych  potrzebach i ładowąc telefon wieczorami mniejszym prądem dla lepszej żywotności ogniwa ?

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jestem do końca pewien czy tak samo to wygląda, ale wydaje mi się że tak - kolega ma Nissan Leaf - pełne ładowanie w domu to kilka godzin (ładuje go w nocy). Kiedy jednak jedzie do miasta to czasami ładuje baterie na punktach szybkiego ładowania - 30minut około. I teraz ciekawa sprawa - w tych punktach bateria ładuje się tylko do 80-85%. Więc zapytał w serwisie dlaczego tak jest - odpowiedzieli mu, że przy szybszym ładowaniu ogniwa zużywają się szybciej - szczególnie w ostatniej fazie ładowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I teraz ciekawa sprawa - w tych punktach bateria ładuje się tylko do 80-85%. Więc zapytał w serwisie dlaczego tak jest - odpowiedzieli mu, że przy szybszym ładowaniu ogniwa zużywają się szybciej - szczególnie w ostatniej fazie ładowania.

 

Coś jest w tym co napisałeś, gdyż s6 nabija tą ładowarką FAST od 0 do właśnie do około 85% błyskawicznie (nie raz wychodzi 2% na minutę) a później zauważalnie spada prędkość lecz i tak chyba szybciej jak normalnie

Widać coś tym steruje i chyba jest tu komunikacja między ładowarką a samym telefonem

 

Wychodzi, że będzie dla niej (baterii) lepiej jak będzie to tylko używane w sytuacji MUST a normalnie wieczorami ładować będę małym prądem 0,5-1A

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

z tego co wiem to mniejszy prąd ładowania zawsze lepiej działa na żywotność ogniwa więc sam nie wiem
Tak, ładowanie większym prądem zwiększa temperaturę bateri i jej rezystancję wewnętrzną przez co następuje szybsze starzenie się i zużycie
Link to post
Share on other sites

 

 

Proponuje dokupić ładowarkę bezprzewodową - według mnie to jest najlepszy dodatek jaki wymyślili do telefonu.

tak własnie zrobie niebawem :) 

 

 

 

Fakt jest taki że jest bardziej nagrzane i wydaje mi się nie nie ładuje tak dokładnie jak normalne ładowanie.

też mam takie uczucie , że się ładuje lecz jakby mniej efektywnie niż po dłuższym seansie z ładowarka od inego telefonu lecz o normalnym czasie ładowania 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Proponuje dokupić ładowarkę bezprzewodową - według mnie to jest najlepszy dodatek jaki wymyślili do telefonu.

 

I jeśli używasz go nieumiejętnie tj. kładziesz po każdej czynności na niej telefon, to tak samo jak w przypadku "szybkiego" ładowania - baterie szlag trafia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

przyjdzie Ci wymienić samą baterię to chyba nie jest to duży koszt.

widziałeś jak się wymienia baterie w s6 ?

nie dość, że nie ma klapki a jest szyba na stałe to po jej odklejeniu i tak nic nie zrobisz :) trzeba telefon rozebrać praktycznie na częsci bo bateria jest "przyklejona" do przedniego panelu pod ramką którą też trzeba rozbrajać   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Za każdym razem jak nawet ją tylko trochę doładujesz to jeden cykl mniej.

To jednak Ty żle czytałeś :)

jeden cykl to pełne naładowanie czyli jak naładujesz od 40% do 100% to nie masz pełnego cyklu

dopiero następnym razem jak dowalisz 40% lub więcej przekroczysz jeden cykl - to zlicza elektronika baterii

Chwilowe podłączenie a nawet na godzinę na zwykłej ładowarce nigdy Ci nie zrobi pełnego cyklu ! ;)

 

 a co do cykli i teko ze baterie lubia byc doładowywane to jednak miałem rację

http://forum.komorkomania.pl/dyskusje/8909,jak-obchodzic-sie-z-bateriami-w-nowoczesnych-telefonach

"4. bateria osiagnie swoje maksimum po kilku cyklach pelnego ladowania. mozna ja doladowywac w dowolonym momencie bez negatywnych skutkow- baterie litowe jak i polimerowe "lubia" byc doladowywane, i zostaly do tego przystosowane."

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Każda bateria zużywa się od ładowania, gdyby tak nie było - byłby wieczne :P Gdzieś czytałem, że te baterie dobrze jest ładować, gdy mają 20-40%. Najgorzej natomiast znoszą długie nieużywanie przy dużym naładowaniu, dlatego też standardowo baterie w nowych egzemplarzach mają ok 40% naładowania, by nie traciły sprawności w oczekiwaniu na zakup.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zmienisz tego jakimiś teoriami z internetu.

Co nie znaczy, że Ty masz głosić jeszcze większe bzdury gdy nie wiesz, co to jest jeden cykl ładowania.


 

 

mozna ja doladowywac w dowolonym momencie bez negatywnych skutkow- baterie litowe jak i polimerowe "lubia" byc doladowywane, i zostaly do tego przystosowane."

Różne szkoły różnie głoszą i chyba nikomu nie udało się tego jasno przedstawić i udokumentować, a co dopiero udowodnić.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale polecam ładować normalnie

Zarzucałeś mi w statusie pisanie bzdur - czekam, aż przedstawisz mi cokolwiek, na podstawie czego polecasz ładować telefon "normalnie" (czyli jak?).

Dokumentacja Samsunga, zapis rozmowy z konsultantem tej firmy.. coś, czym poprzesz swoje "wypociny" ;)


 

 

Ciekawe który po roku będzie lepiej trzymał.

Zakładając, że OBA WYKONAJĄ TYLE SAMO CYKLI - tyle samo.

A że z dziesiątek względów jest to awykonalne - nikt nie wie, jak będzie naprawdę. Bateria w Nexusie straciła ok. 35%-45% swojej pojemności w 9 miesięcy, a ładowany był zawsze od 8-10 procent do pełna. Doładowywany bardzo rzadko.

 

Samsunga zaś doładowuje jak chce, kiedy chcę i ogólnie traktuje go w sposób "telefon jest dla mnie, nie ja dla telefonu" - po ponad pół roku posiadania nie zauważyłem jakichkolwiek zmian.

 

 

iPhone 5 też był ładowany poprawnie (8%->100%, doładowywany baaardzo rzadko) i też szybko zdechł, ale był z serii którą obejmował program wymiany baterii więc może była wadliwa, w związku z tym nie przytaczam go jako przykładu, a jako ciekawostkę.


 

 

Dobrze wiem to co cykl ładowania,

 

 

jak nawet ją tylko trochę doładujesz to jeden cykl mniej.

 

Cytat z oficjalnej strony Apple:

 


[...]Załóżmy na przykład, że pewnego dnia zużywasz 75% pojemności baterii, a potem przez noc ładujesz ją do pełna. Jeśli następnego dnia zużyjesz 25% (czyli 100% razem z poprzednim dniem), to w ciągu dwóch dni ukończysz jeden cykl ładowania. Jeden cykl może zatem być rozciągnięty na kilka dni. Pojemność każdej baterii, niezależnie od jej typu, spadnie po określonej liczbie ładowań.[...]

 

W związku z powyższym uważam, iż mam pełne prawo sądzić, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Link to post
Share on other sites

 

 

W związku z powyższym uważam, iż mam pełne prawo sądzić, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

A kolega to elektronikę miał?

 

Podczas ładowania w baterii tworzą się złogi, które powodują zakłócenie "wędrówki jonów"(tak, na tym właśnie polega ładowanie i rozładowanie - "wędrówka jonów"). Drugim ważnym aspektem jest temperatura. Logiczne jest, że podczas ładowania temperatura wzrasta co negatywnie wpływa na pracę baterii. Każda bateria ma określony zakres temperatury pracy. Przekroczenie go(m.in. podczas ładowania) wpływa negatywnie na temperaturę ogniwa, a co za tym idzie jego rezystancję wewnętrzną, co skutkuje zmniejszaniem się pojemności. Porównywanie baterii innych firm to totalna głupota. Każdy producent stosuje inne ogniwa, inne materiały. Każdy telefon inaczej się nagrzewa. Zapewne na każdym z nich robiłeś inne rzeczy. Tak można by wymieniać w kółko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego ja to wiem! Odnosiłem się do cykli ładowania.

 

Co do szybkiego ładowania - to też wiem, przyznaje się jednak, że pominąłem technologie wykonania ogniw. Teoria to jednak teoria - Samsung musi dac 24mce gwarancji na baterie (bo jest zabudowana) i jeśli w instrukcji lub innej dokumentacji nie znajduje się wzmianka w jakich warunkach mogę używać funkcji "szybkie ładowanie" to uważam, że mogę stosować ją stale.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że możesz. Po to wymyślili takie coś, żeby tego używać. Natomiast żaden producent nie powie całej prawdy. To tak jak by sieć mcdonalds napisała na każdym z ich tworów o wpływie ich jedzenia na otyłość.

Link to post
Share on other sites

Przy obecnym procesie technologicznym czas działania smartfonów zdecydowanie się wydłużył, więc nawet jeżeli taka bateria ma 500 cykli to spokojnie starczy Ci na 2lata szybkiego ładowania bez spaku wydajności. Pewnie jeszcze sprzedasz go, a nowy nabywca dalej będzie się cieszył tym samym długim czasem działania.

 

Teorie z normalnym ładowaniem i obchodzeniem się jak z "jajkiem" tworzą sprzętowi pedanci, którym zdarza się kupić coś na raty co 2 lata a później dmuchają na to jak na jedyny w życiu skarb.

 

Polecam używać s6 w pełni razem z szybkim ładowaniem.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

 

 

którym zdarza się kupić coś na raty co 2 lata a później dmuchają na to jak na jedyny w życiu skarb

 

Widocznie ich najzwyczajniej nie stać. Nie oceniaj ludzi po tym co ile kupują i jak...bo zawsze możesz być w takiej samej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...