Skocz do zawartości

Najwydajniejsza karta jaka istnieje za 2400 zł ?


Recommended Posts

Siemka mam takie pytanko a mianowicie co sądzicie o karcie Sapphire R9 295x2 ? Znalazłem na kilku stronach ją za 2400 zł czyli mniej więcej co GTX980 a przecież oglądając testy i na różnych portalach i na benchmarku Radeon wygrywa nawet z Titanem X (nie o dużo) ale jednak. Wiec może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens kupowania GTX980 zamiast R9 295x2 ? Oczywiście chodzi mi pod względem gier. I czy się to opłaca czy jest w tym jakiś haczyk ? Licze na mądre odpowiedzi. Z góry Dziękuję.

 

Link do karty:

http://www.newegg.com/global/pl/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202108

 

http://www.amazon.co.uk/Sapphire-295X2-Graphics-GDDR5-Mini-DPx/dp/B00JMI5HPO%3FSubscriptionId%3DAKIAI2I36U2HOIVJCKMA%26tag%3Dfuturemark-21%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB00JMI5HPO

Link to post
Share on other sites
Ta karta nie działa w trybie CrossFire :)

Ta karta działa w cf a mikroprzycieć nie ma zadnych .to wymysł jak i wiele innych ,,znawców ,,

 

Wiec może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens kupowania GTX980 zamiast R9 295x2

Dla ciszy .... Jesli gra nie wykorzystuje cf to 2 rdzeniowy radeon bedzie duzo słabszy .Do tego dochodzi narzut sterownika i jak ktoś ma słabszy cpu lub gra tylko w FHd to moze okazać sie ze z takiego gtx 980 bedzie bardziej zadowolny

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Bo to takie CF na papierze :)

 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/6038_radeon_r9_295x/rozebrana1.jpg

 

Brak mostka CF, lepsze zarządzanie procesorami, ale ok powiedzmy że działa w CF, ale nieporównywalnie lepszym niż przy połączeniu dwuch osobnych kart.

Edytowane przez Maniak_Cpu
Link to post
Share on other sites

 

 

Brak mostka CF, lepsze zarządzanie procesorami,

raczej cf wymyslone w twojej głowie ;)  jedyna korzysc z takiego cf ze producent moze wymysleć lepsze chłodzenie . Czyli 1 nie bedzie podgrzewać drugiej . Innych róznic cf realnie nie ma oprócz wizualnej

Link to post
Share on other sites

Ta karta nie działa w trybie CrossFire :)

 

Właśnie to duży + dwuprocesorowych kart.

 

Tak samo hd7990.

a no to jęsli tak to spoko:)tylko zalerzy po co ta karta?jesli ma monitor 4k to tak lecz jak fhd nie opłącalne.

Ta karta działa w cf a mikroprzycieć nie ma zadnych .to wymysł jak i wiele innych ,,znawców ,,

 

Dla ciszy .... Jesli gra nie wykorzystuje cf to 2 rdzeniowy radeon bedzie duzo słabszy .Do tego dochodzi narzut sterownika i jak ktoś ma słabszy cpu lub gra tylko w FHd to moze okazać sie ze z takiego gtx 980 bedzie bardziej zadowolny

czyli działa w CF ,no ale racja informacje wziołem z forum,niemiałem przyjemności z tą karta wieć o tych przycieciach z tego sie kierowałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...