Skocz do zawartości

Laptop do gier (BF4,GTA V,) MAX 3500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kac2per1,

Recommended Posts

Witam!

Pisze z prośbą o doradzenie lapka do gier, użytkowania na codzień.

Chciałbym, żeby cena nie przekraczała 3500zł, a także żeby nowsze gry takie jak Gta 5, BF Hardline, AC Unity śmigały na high. Oczywiście żeby Wiesiek 3 też śmigał.

 

Matryca, hmm - jestem pod tym względem neutralny, według mnie dobrze wybierzecie, napewno znacie się lepiej.

Zastosowanie to tak jak mówiłem lub też nie mówiłem: gry, nauka, na codzień. Będzie użytkowany głównie w domu.

Bardzo nie chciałbym, ażeby się grzał (trottheling bodajże, jeśli jakoś inaczej się to pisze to sorry, ja tu nowy). Nie musi mieć także CD rom-u oraz Windowsa.

 

PS:

co sądzicie o tym lapku?:

http://www.mediamarkt.pl/notebook-lenovo-y50-70-59-427490,id-970465?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

(Wiem, że chwilowo nie dostępny, ale dwa dni temu jeszcze był.)

Link to post
Share on other sites

Jak na minimalnych zagrasz w Wiedżmina i Ac: Unity to się ciesz ... Za 3500 zł nie kupisz laptopa na wysokie w najnowszych grach. Skoro używasz w domu to lepiej stacjonarkę - ona pozwoli na przyzwoite detale w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Ale wlasne chodzi o to, ze to musi byc lapek, only laptop.

Chcialbym jednak jakies propozycje, stworzylem ten post aby dostac jakies info.

 

PS:

Jest tona filmow na yt jak np. przedstawiaja jak gra smiga na high/ultra :

Moze to jest jakis film wyrwany z kontekstu, zmienili tylko nazwe, i tyle.

Czekam na pomoc.

PS2:

Sry za tekst, ale na telefonie.

Link to post
Share on other sites

Jak na minimalnych zagrasz w Wiedżmina i Ac: Unity to się ciesz ... Za 3500 zł nie kupisz laptopa na wysokie w najnowszych grach. Skoro używasz w domu to lepiej stacjonarkę - ona pozwoli na przyzwoite detale w tej cenie.

Na lenovo y50 z i7 oraz GTX860m 4GB GTA5 chodzi bardzo płynnie na maksach w 1080p bez AA, a takie laptopy można kupić w granicy 3,5k zł.

Link to post
Share on other sites
Na lenovo y50 z i7 oraz GTX860m 4GB GTA5 chodzi bardzo płynnie na maksach w 1080p bez AA, a takie laptopy można kupić w granicy 3,5k zł.

 

 

Tak, GTA V (świetna optymalizacja ; gra na stare,nowe konsole i pc na który czekaliśmy baardzo długo).  Poza tym 30 klatek to trochę ... i będzie trzeba zmniejszyć (chyba,że ktoś lubi szarpanie obrazu). Dlatego wspomniałem tylko o Wiedźminie i Unity (na średnich w 30 klatkach, nie więcej).

 

 

 

Troszke czytalem o tym Lenoviaku i podobno jest problem z przegrzewaniem.

 

Problem został już wyeliminowany.

 

 

 

MSI GE było znaną serią, bo była bardzo gorąca (np: występował throttling). Nie wiem jak aktualnie (musiałbyś popytać aktualnych posiadaczy najnowszych modeli).

Link to post
Share on other sites

Opinii tutaj (szukaj na różnych stronach) nie znajdziesz, bo tu nikt nie posiada/nie pisze publicznie,że ma.

 

2 gb i 4 gb to pamięci V-ram - przydają się przy teksturkach w grach (więcej u wujka Google).

 

 

Nic wydajniejszego w tym budżecie nie znajdziesz chyba,że jakaś używka/outlet.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sam laptop to do tych 3500 zł jest ok. Jeżeli o konfiguracje - cienka (głównie chodzi mi o rozdzielczość ekranu ; do takiej rozdziałki deskopowe gtx 980 będzie w sam raz a nie kilka razy mniej wydajny mobilny gtx 860m).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sam laptop to do tych 3500 zł jest ok. Jeżeli o konfiguracje - cienka (głównie chodzi mi o rozdzielczość ekranu ; do takiej rozdziałki deskopowe gtx 980 będzie w sam raz a nie kilka razy mniej wydajny mobilny gtx 860m).

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Schodzisz z 4k na 1080p i masz idealne skalowanie pikseli 4:1. Granie na 15" 4k w natywnej rozdziałce to głównie ciekawostka.

To identyczna konfiguracja, co w tym wcześniejszym y50. Różnica ogranicza się do matrycy 4k. Warto jednak ją rozważyć ze względu na to, że matryca 1080p w y50 jest bardzo słaba delikatnie mówiąc. y50 też się grzeje i cierpi na throttling, ale można to ogarnąć przez ustawienie stałego mnożnika podczas grania. Np. x25. W przeciwnym wypadku będzie skakał z x35 na x14, co powoduje relatywnie duże spadki wydajności. Ogónie ten lapek jest ok i trudno o lepsze propozycje w tym przedziale cenowym. Kolejne sensowne modele zaczynają się w okolicy 4,5k zł.

 

W opisie tańszego modelu jest błąd. Tam nie ma żadnego SSD 8GB, tylko SSHD 1TB z 8GB SSD cache. Brzmi interesująco, ale w rzeczywistości jest beznadziejny. Jak dostałem nowego y50 z fabrycznym SSHD, to mialem wrażenie jakby ten laptop miał z 10 lat, a w zestawie powinna być korba.

Jednak kontroler SATA3 z platformy haswell imponująco współpracuje z Crucial'ami MX100 i MX200. Polecam wybór jednego z tych SSD. Realne osiągi okazały się minimalnie słabsze od Samsunga 850pro, którego mam w innym lapku.

 

Grafiki 2GB raczej nie ma co kupować w obecnych czasach.

Link to post
Share on other sites

Z tym 4k zależy jak często będziesz korzystał z laptopowego ekranu. Wersja FHD jest bardzo słaba jakościowo wiec 4k to dobra alternatywa. Tym bardziej, że dopłata nie jest jakaś duża. Lepiej wybrać 4k, a do grania ustawić sobie FHD i po problemie.

y50 niestety mieści tylko jeden dysk 2,5" więc albo pozostaniesz na fabrycznej hybrydzie 1TB HDD z 8GB SSD cache albo zamontujsz prawdziwy SSD. Dobry model 256GB to kwestia 400zł.

Link to post
Share on other sites

Tyle,że jak będziesz mieć matryce 4k to musisz wszelakie rzeczy/programy zmniejszyć do FHD.

 

 

 

 

Lepiej wybrać 4k, a do grania ustawić sobie FHD i po problemie.

 

Albo kupić monitor i na nim grać (w miejscach stałych/półstałych).

 

 

 

 

 

Granie na 15" 4k w natywnej rozdziałce to głównie ciekawostka.

 

Nie wszyscy to wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Tyle,że jak będziesz mieć matryce 4k to musisz wszelakie rzeczy/programy zmniejszyć do FHD.

 

Albo kupić monitor i na nim grać (w miejscach stałych/półstałych).

 

Nie wszyscy to wiedzą.

Znowu jakieś farmazony. Jeszcze na win XP korzystałem ze skalowania DPI działało w miarę dobrze, a w kolejnych systemach zostało usprawnione. Na dodatek mowa jest o skalowaniu 200%, a win10 jest projektowany z myślą o ekranach z wysokim zagęszczeniu pikseli.

Link to post
Share on other sites
Znowu jakieś farmazony. Jeszcze na win XP korzystałem ze skalowania DPI działało w miarę dobrze, a w kolejnych systemach zostało usprawnione.

 

 

A widzisz, a ja miałem problemy (wprawdzie było to dosyć dawno ale jednak).

 

 

 

UP@

Dokładnie. 

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nie kupiłbym komputera/laptopa bez dysku ssd w dzisiejszych czasach...

Bez sensu jest czekanie 10min na załadowanie mapy...

Ale co to za problem samodzielnie wymienić? Fabryczne SSD zazwyczaj są słabe i drogie. Szkoda marnować na to czas i pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Ale wlasne chodzi o to, ze to musi byc lapek, only laptop.

Chcialbym jednak jakies propozycje, stworzylem ten post aby dostac jakies info.

 

Czyżby nowy sprzęt dla przyszłego studenta :) ? Nie wiem co zamierzasz studiować, zastanów się czy faktycznie będziesz korzystał z mobilności jaką oferuje laptop bo tą mobilność opłaca się o wiele gorszą wydajnością w porównaniu do stacjonarek.

  4 lata temu kupiłem laptopa "na studia" i teraz postrzegam to jako duży błąd. Okazało się laptop ostatecznie i tak pracuje jak komp stacjonarny, miałem go raptem 2 razy na uczelni. Teraz żałuje, że nie przeznaczyłem tamtych pieniędzy na stacjonarkę, która pewnie w tym momencie służyłaby mi o wiele lepiej niż laptop jeśli chodzi o wydajność w grach. No bo przyznam, że poza tym spełnia swoje zdanie :P

Link to post
Share on other sites

No moze nie az studia, troche mlodszy jestem.

To jest wlasnie najgorsze, bo ja chcialbym PCtka, ale rodzicielowi do firmy potrzebny.

Niby ze mam tam konsole, ale co to teraz konsola, dlatego chcialbym tego lapka do gier MP.

Oczywiscie on bedzie go uzywal raz na ruski rok, ale jednak bedzie.

http://www.x-kom.pl/products/225755/show

A cos w tym stylu ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...