Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez owoce morza,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać co byście doradzili do zestawu:

  1. Budżet: 200zł
  2. Procesor: Phenom II x4 965BE
  3. Karta Graficzna: radeon hd 5670 (przyszłościowo zamieniony)
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): CPU - tak, GPU - może w przyszłości
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): żeby starczył na lata i się nie zepsuł, conajmniej 2 złącza molex
  7. Własna propozycja: Corsair VS Series VS550 80Plus 550W

Dodatkowe informacje:

Komputer używany aktualnie do grania w Simsy 3 / 4, World of Warcraft, niezbyt intensywnie.

 

Nie wiem na ile istotne, ale w bloku jest chyba kiepska sieć (być może aluminiowe kable?) - nie znam się, ale wiem, że zdarzało się, że komputer sam się włączał, światło mrugało (bez zwiększonego obciążenia) ect.

 

Czekam na propozycje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, a czy mógłbyś ją jeszcze uzasadnić?;)

 

Nie potrzebuje zasilacza modularnego (a co za tym idzie - dodatkowo za to płacić),

Jest ciut droższy od Corsair VS Series VS550, a oficjalnie nie ma certyfikatu sprawności.

Ma także mniej "zabezpieczeń", o ile to jest miarodajne (nie znam się), aczkolwiek, jak wspominałem sieć w budynku mnie niepokoi:D

 

Po prostu chciałbym usłyszeć jeszcze argumenty, żebym sam był świadom, że decyzja jest dobra i uzasadniona:)

Przepraszam, jeśli jestem upierdliwy

Link to post
Share on other sites

Ma także mniej "zabezpieczeń", o ile to jest miarodajne (nie znam się), aczkolwiek, jak wspominałem sieć w budynku mnie niepokoi:D

Ma mniej więcej tyle samo nie stanwoi problemu korsarz i i thermaltake stoi na tym samym poziomie.

Smart se certyfikat brone.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za kolejne inforamcje:)

 

Może teraz od drugiej strony - jakiej mocy potrzebaby jakby w ciągu najbliższego roku do tego procesora dołożyć jakąś kartę (używkę) do 500zł?
Bo może nie warto w 500W się pchać, tylko np 400?

Główna idea jest taka, że właścicielka komputera raczej nie wykłada dużych kwot, szczególnie nie naraz i nie chciałaby musieć niedługo ponosić kolejnych kosztów - kupić raz na możliwie długi okres.

Link to post
Share on other sites

zasilacza się nie kupuje co roku, lepiej dołożyć więcej kasy. Dobry zasilacz to podstawa w kompie. Uważam że warto poszukać zasilacza z 5 letnią gwarancją (są i z dłuższą), dobra sprawa kiedy jest modularny. Jeśli w bloku są problemy z prądem warto zaopatrzyć się w ups. 

Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacza się nie kupuje co roku, lepiej dołożyć więcej kasy

Dokładnie takie jest założenie

 

 

 

Uważam że warto poszukać zasilacza z 5 letnią gwarancją (są i z dłuższą),

Proszę o propozycje, nie chodzi mi o wybieranie na oślep.

 

 

 

dobra sprawa kiedy jest modularny

Całkowice zbędna - tylko dodatkowy wydatek w tym wypadku.

 

 

 

Jeśli w bloku są problemy z prądem warto zaopatrzyć się w ups.

Nie chodzi mi o braki zasilania, tylko o dziwne zachowanie sieci (możliwe, że skoki napięcia? -> potencjalne szkody w elektronice).

Link to post
Share on other sites

według mnie kupowanie zasilacza za mniej niż 200 zl, jest dość ryzykowne. ( zwłaszcza jak wiesz, o skokach napięcia w sieci )
Starsze karty lobią ciągnąc dużo prądu, jeśli kupisz zasilacz do PC z dedykowana grafika, rzadko schodzi się poniżej 500W ( zwykle dla zachowania jak najlepszej sprawności ( obciążenia w okolicach 50% ) 
Zresztą ważne jest co wybierzesz, 400 W zasilacze tez kosztują trochę, a przyszłościowe nie są. 

JA znalazłem taki http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-ctg-500-80p-293743/

400W na lini 12V
komplet zabezpieczeń, aktywne PFC
certyfikat 80+ bronze
Wszystkie wtyczki jakie chciałeś 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja Pany wy to ciągniecie nie potrzebnie jeden od drugiego mądrzejszy. Do twóch stówek wybierałbym coś między 

 

se smart 530W

Corsair vs 550W

Coler Master B rev.2 500W

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panie Testuja ups nie jest tylko zabezpieczeniem na brak prądu, stabilizuje on również napięcia i lepiej zabezpiecza (niż listwy) przed przepięciami i ewentualnymi szkodami związanymi np. z burzą. 

 

Co do zasilaczy z gwarancją 5 lat ma je np. seasonic, antec, be quiet, fortron

np. za seasonic 450W S12G-450 BOX w xkomie zapłacisz 289 zł i ma certyfikat gold450W S12G-450 BOX

Link to post
Share on other sites
ups nie jest tylko zabezpieczeniem na brak prądu, stabilizuje on również napięcia i lepiej zabezpiecza (niż listwy) przed przepięciami i ewentualnymi szkodami związanymi np. z burzą.

Dziękuję za rozwinięcie, chociaż jest dodatkowym kosztem, którego staram się uniknąć.

 

 

 

seasonic 450W S12G-450 BOX w xkomie zapłacisz 289 zł

Poza budżetem.

 

 

 

według mnie kupowanie zasilacza za mniej niż 200 zl, jest dość ryzykowne. ( zwłaszcza jak wiesz, o skokach napięcia w sieci )

Nie wiem czy to są konkretnie skoki, wymieniłem znane mi objawy i liczyłem na jakąś diagnozę i analizę co jest istotne w takiej sytuacji - czy wybór zasilacza w związku z powyższymi objawami ma jakieś znaczenie, jeśli tak, to na jaką cechę zasilaczy w tym wypadku zwracać uwagę.

 

 

 

Do twóch stówek wybierałbym coś między se smart 530W Corsair vs 550W Coler Master B rev.2 500W

Jeśli chodzi o Cooler Mastera - to on nie ma molexów, więc odpada.

 

Edit. CM jednak ma te molexy i wygląda, że spełnia kryteria. Czy są jakieś przeciwwskazania?:)

 

W kwestii Corsair czy se smart.

Jeśli Corsair to jaka jest różnica pomiędzy wersją z certyfikatem, a tą bez (poza różnicą ceny = 50zł)?

 

Czy warto dopłacić?

 

Edit.

P.S. Czemu ten Chieftec 500W miałby być zły?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

im certyfikat lepszy to znaczy że sprawność zasilacza jest wyższa, przekłada się to nawet na trochę niższe rachunki za prąd. Ponadto wyższa sprawność zasilacza gwarantuje użycie lepszych jakości komponentów. Moim zdaniem dopłata 89 zł i posiadanie gwarancji 5 lat na zasilacz z certyfikatem gold jest warte tych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites
im certyfikat lepszy to znaczy że sprawność zasilacza jest wyższa

Pytanie jest do konkretnego modelu, w związku z faktem, że czasem zasilacz ma wystarczająca sprawność, ale firma nie robi certyfikatu w ramach oszczędności.

Bodajżę TT se smart 530W jest takim przypadkiem.

 

 

 

Moim zdaniem dopłata 89 zł i posiadanie gwarancji 5 lat na zasilacz z certyfikatem gold jest warte tych pieniędzy.

A moim zdaniem to wykracza o 50% poza budżet osoby zainteresowanej.

 

 

Edit.

Kończąc temat, przekonuje mnie zasilacz od CM, polecony powyżej.

Pytanie, czy będzie on stanowił zabezpieczenie wobec ew. dziwnego zachowania sieci i czy wszystko będzie w porządku:)

 

Dziękuję wszystkim za opinie i rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

a 5 lat gwarancji 

 

Nie wiem jaki ma Pan problem ze zrozumieniem, że wykracza to poza budżet.

 

Natomiast odpowiadając na pytanie - 5 lat gwarancji to fajna rzecz. Aczkolwiek mam nadzieje, że zasilacze polecane na tym forum i produkowane przez porządne firmy, a nie noname - są w stanie wytrzymać taki okres użytkowania bez uszczerbku i raczej będą się posuć dopiero po 5ciu latach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...