Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, Streaming, Multimedia

  • Maksymalna Kwota: 7500 zł

Których części potrzebuję: Obudowa + Podzespoły

Czy będę podkręcać sprzęt ?: Nie mam pojęcia gdyż nigdy tego nie robiłem lecz nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości

Rozdzielczość monitora i model: LG Flatron E2242, Po zakupie nowego komputera planuje nowy monitor (Full HD)

Specjalne wymagania: Chciałbym aby komputer wyglądał ładnie w środku, ( okno w obudowie, jakieś kolorowe wentylatory też mogą być ). Ma to być zestaw możliwie jak najcichszy i z małym poborem prądu, dobrze by było aby w obudowie były filtry przeciw kurzowe.

Części z poprzedniego komputera: Z racji tego że mam obecnie 1,5 TB dysk a wykorzystuje raptem 500 GB chciałbym się zaopatrzyć w 2 dyski SSD (1 na system, 2 na dane), a z tego zrobić dysk przenośny na filmy, seriale, muzyke.

Własna propozycja zestawu: Intel Core i7-4790k, MSI GTX 970 4GB, Be quiet Dark Rock PRO 3, SSD Samsung 850 Pro 128GB, SSD Crucial BX100 500GB, Corsair Vengeance Pro Red DDR3-2400 Cl11 8GB, Obudowa (Nie mam Pojęcia, może jakaś od corsair lub nzxt), MSI Z97 Gaming 3 lub 5, Corsair RM 550 W 80+ Gold 135mm modular.

Inne: Ma to być komputer który starczy mi na kilka lat, Był cichy i możliwe jak najmniejszy pobór mocy, słyszałem o zasilaczach energooszczędnych których wiatraki nie kręcą się jeśli nie jest to wymagane, ale nie jestem pewien, W tym zestawie nie uwzględniłem dodatkowych wentylatorów na obudowie i ewentualnych na CPU ( chodzi o zamienniki ), Chciałbym Uzyskać taki wygląd komputera proszę wziąć to pod uwage tworząc zestaw. Z góry dziękuje, a taki efekt wizualny chciałbym uzyskać:

  1. http://img546.imageshack.us/img546/373/dsc1219ukqf9.jpg

  2. http://i830.photobucket.com/albums/zz228/Okar19/600T/DSC_0386_zps8782c74c.jpg

http://vpx.pl/i/2013/07/26/DSC_0786super.jpg

Edytowane przez Perez
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 red

Razem 6047zł kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
 
Podzespoły,które sam wybrałeś, ale z małymi zmianami. Chłodzenie w wersji bez Pro, nie będzie różnicy z racji na glut pod IHSem, tańszy SSD na system w postaci Plextora oraz wyciszona i pojemna obudowa Fractala.z oknem.

 

 

słyszałem o zasilaczach energooszczędnych których wiatraki nie kręcą się

Tak, RM 550 dysponuje półpasywnym trybem pracy wentylatora, gdzie załącza się on od 50% obciążenia jednostki lub po osiągnięciu odpowiedni wyższej temperatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie podoba mi się twoja propozycja tylko zmienił bym te ramy, sam nie wiem czemu i może jakąś inną obudowę. Bardzo mi zależy żeby uzyskać wygląd taki jak na 1 zdjęciu tylko nie wiem co to za wentylatory i radiator. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

uzyskanie takiego efektu to przede wszystkim dobrze zorganizowana buda (układanie kabli, jakieś miejsca na ledy itp), od siebie moge polecic Fractale R4 (chyba ze chcesz kolosa to R2 XL), kwestia oświetlenia - przychodzi mi do głowy tutaj moze jakis pasek LED  do zamocowania gdzies w obudowie(w kolorze który Ci odpowiada, w odpowiednim dziale forum ktoś za pare złotych takowe oferuje) oraz może zasilacz Superflower Leadex (o odpowiedniej do Twojego zestawu mocy - 650W do single GPU z wielką nadwyżką styka - nie wiem czy 550W który też by styknął jest w ofercie). Zasilacz ten jest jednym z najlepszych elektrycznie na rynku, jest w pełni modularny i posiada podświetlane na biało wtyczki, moze to fajnie budke nam oświetlić - odsyłam do googla.

Pozostałe kwestie estetyczne to płyta główna - tutaj dość ciężka kwestia - bardzo ładne płyty główne to Asusy z97 Ranger/Hero albo dużo droższa Formula (oczywiście są to płyty znacznie przepłacone - zwłaszcza przy obecnych cenach). Może jakieś MSI Ci się podoba - mi osobiście niezbyt.

Kolejny element to kabelki, przejściówki, przedłużki jak zwał tak zwał - bardzo dobrej jakości (gęstość oplotu) na pewno oferuje BitFenix - morele (czy tam allegro) posiada duży wybór jednak trochę kosztują - może w dziale Worklog/Modding ktoś poleci tańszy odpowiednik (ba, nawet ktoś fajny tutorial opisał jak samodzielnie zrobić) - odsyłam i polecam, super zainspirować się można.

Wentylatory o które pytałeś to Corsair SP120 - nie wiem jak z głośnością - możliwe ze jest kilka wersji (może nawet jakieś z oświetleniem). Jeżeli natomiast chciałbyś wentylatory podświetlane (dla mnie nie wygląda to dobrze) to pamiętam, że Enermax jakieś oferuje.

Cooler CPU, na zdjęciu jest to bodajże Prolimatech Megahalems - do niego możesz zamontować sobie większość wentylatorów o określonym rozmiarze. Alternatywą jest tutaj wg mnie Dark rock 3 (bądź droższa, potężniejsza gabarytowo wersja pro) - niklowany radiator zapewnia piękne "wrażenia wizualne" - wentylatory można zmienić.

Ram - tutaj pomysłow wiele nie mam, osobiście posiadam pod dark rock pro 3 takowe

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MY-177-KS&campaign=pcm/skinflint-couk&campaign=pcm/skinflint-couk

 

są to pamięci niskoprofilowe, dostęne tylko w UK

 

Tyle, jeżeli o czymś zapomniałem to pisz tu bądź na PW :)

 

Mam nadzieje, że wiesz, że kwestie kosmetyczne w komputerze wychodzą drogooo - bardzo często trzeba przepłacać np za pamięć, czy chłodzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Zdecydowanie nie warto dokładać do Dark Rock Pro 3. Dlaczego? Ano dlatego, że przyrost wydajności względem Dark Rock 3 nie jest proporcjonalny względem ceny coolera co potwierdzono tak w Polsce jak i za granicą ;)

O jakim przyroście wydajności tutaj mowa ? wrzucasz linki, a nie wiesz do czego ?

Dopłata rzędu 80zł do wersji Pro nie ma żadnego sensu http://www.techpowerup.com/reviews/beQuiet/Dark_Rock_Pro3/6.html

W przypadku Haswella mamy glut pod IHSem co daje nam w efekcie różnice temperatur między oba coolerami rzędu ~1°C. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...