Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym się was poradzić co zrobić z tym sprzętem jaki posiadam:

 

4gb ramu ddr3

płyta główna asrock m3a770de

AMD Phenom II X4 B50 - jest to procek dwurdzeniowy, z odblokowanymi kolejnymi dwoma rdzeniami, łącznie 4 rdzenie, taktowanie 3,1 Ghz

Karta graf Radeon HD 6850 

Zasilacz Chieftec 500w - http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/seria-iarena/gpa-500s8.html

dysk 500gb

 

Chciałbym ulepszyć go, kupując gtx 970 - pobiera mniej mocy niż 6850 więc zasilacz uciągnie,

jakiś najlepszy procesor AMD z socketem AM3 np. AMD X8 FX-8350 - ten znowu pobiera mniej prądu od tego co mam. Do tego powiedzmy dodać z 8gb ramu ddr3 oraz jakiś dysk ssd np. 256gb.

 

Pytanie tylko, czy płyta nie będzie spowalniać tych podzespołów? A jeżeli odpowiedź brzmi tak, to jaką płytę główną byście polecili pod ten config z socketem na procesor intela?

 

Komputer wiadomo do czego.. Wiedzmin 3 :)

 

Oraz pytanie dodatkowe, tego gtx'a chciałbym albo od razu, albo w przyszłości podkręcić (najlepiej od razu) więc na jaką wersję bym musiał polować?

 

Chyba że taki procesor jaki jest starczy do grania...  :banan:

 

Link to post
Share on other sites

A te procki raczej na dzisiejsze standardy growe się nie nadają? :( Zawsze mogę kupić najpierw gtxa, ramy i sprawdzić jak pójdzie Wiedzmiń... w takim razie jaka płya główna by się nadała i procek pod to wszystko? Procek po prostu na tyle wydajny, by nie spowalniał tego gtx'a.. ;) Chociaż jeśli zaproponujecie coś lepszego to też się zastanowię, w końcu mam pracę, młody wiek i mieszkanko z rodzicami - mogę poszaleć :D ale znów bez wariactwa.

Link to post
Share on other sites

Mam tą płytę i siedział na niej Phenom II x6 1035T

podkręcony z 2,6GHz do 4,8GHz

 

Sekcja zasilania wymaga chłodzenia - radiatorki

 

Obecnie przesiadłem się z tego CPU na i5-4790 4,5GHz

czy widzę różnicę?

średnio, na pewno papu mniej ciągnie.

 

GPU w obu przypadkach HD5870 :D 

Link to post
Share on other sites

Cóż, kwestie czy intel czy amd pozostawiam do waszego doradzenia (mi). Myślę że mógłbym wydać 1200zł na płytę i procesor. Ale wolałbym np. tańszy procesor (taki by uciągnął spokojnie wiedzmina 3, o ile możemy tutaj mówić o tańszych procesorach) z możliwością sprzedania go i kupienia w przyszłości lepszego. Aczkolwiek temat ten długo jeszcze może tutaj wisieć, ponieważ teraz, skoro musiałbym wymienić i płytę i procek - muszę więcej czasu poświęcić na pracę i na odkładanie oszczędności :D

 

Głównie chodzi mi o sprzęt pod Wiedzmina 3, by chodził w 60 klatkach na ultra (z wyłączoną opcją hairworks, która zabiera masę fpsów, oraz mogę poświęcić jeszcze wyłączenie czegoś, by te 60 klatek osiągnąć)

 

Także naprawdę, procesor chyba im bardziej budżetowy tym lepszy. Z czego jestem zadowolony z mojego Phenoma, do moich obecnych prac na kompie (głównie fotoszop a w przyszłości coś z animacją we flashu).

 

Im więcej propozycji (droższych i tańszych) tym lepiej dla mnie.

Edytowane przez sonic137
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

a jaką płytę główną byście polecili do oc i5-3570K ? z tych używanych i nowych. Cena w sumie im niższa tym lepiej, nie oczekuję od płyty więcej niż to OC :) crossfire również zbędne, a taktowanie ram w sumie do 1600mhz chyba do gier starczy?

Edytowane przez sonic137
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...