Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. 
Pomimo iż facebook stał się popularnym źródłem zapytań nie można od niego oczekiwać zbyt wiele. 
Planuję złożenie sobie PC (aktualnie korzystam z laptopa). Postanowiłem od kupna klawiatury (już nie wytrzymuję jak ręce mi się na nim grzeją). Jestem programistą i zapalonym graczem (dziennie po 2h przynajmniej, bardzo często też siedzę i kodzę do 2 w nocy). I tu jest moje pytanie a raczej prośba o doradzenie. 
Planowałem kupno razer blackwidow chroma, lecz naczytałem się iż przy aktywnym pisaniu wydaje dość dużo hałasu (50db) dla porównania powiem iż to jest głośność normalnej rozmowy. Zakładam iż domownicy raczej nie byli by zbytnio zadowoleni słysząc stukanie o takim poziomie hałasu gdy im czasem przeszkadza szept.
Drugim pomysłem było razer blackwidow chroma stealth. podobno znacznie cichsze. I tu pojawia się problem gdyż nie wiem gdzie mogę ją zakupić. 
Budżet jakim operuję to <700 zł więc szału nie ma. Liczy się dla mnie wygląd. 
PS. 
Razer ponieważ już posiadam myszkę od nich i sprawuje się świetnie. (razer naga molten) i nie chcę dodatkowych oprogramowań upychać do komputera skoro już korzystam z synapsa. 

Link to post
Share on other sites

http://procpu.pl/p/1727/26235/gamdias-hermes-ultimate-klawiatura-mechaniczna-cherry-mx-brown--klawiatury-gaming-strefa-gracza.html

Bardzo dobrze wykonana klawiatura z pełnym podświetleniem, makro i magnetyczną podpórką na mx brown i do tego jest już fabrycznie wyciszona.

Edytowane przez KomaNdoRamBoo
Link to post
Share on other sites

Jeżeli tak cenisz sobie wygląd to przy Twoim budżecie możesz skierować swoją uwagę na rynek Brytyjski i spojrzeć na klawiatury od Ducky. Powinny Ciebie zainteresować. 

Jest też spora szansa na to abyś na tym poziomie finansowania, dostał dostęp do klawiatur DasKeyboard. Lecz w tym wypadku pomimo tak wysokiej ceny nie dostaniesz podświetlenia ale za to jedną z najlepszych klawiatur na rynku światowym. 

Hermes jak w wyżej wspomnianym poście jest również bardzo ciekawą propozycją i dość intrygujący Desing.

Link to post
Share on other sites

Widzę że strasznie polecasz te Ducky. Nie pierwszy post w sumie twój o tym. Rzecz w tym że bardziej mi zależy aby był to razer blackwidow chroma stealth gdyż przynajmniej jedno oprogramowanie by mi służyło a nie więcej. Wolę nawet osobiście dopłacić (a nawet przepłacić) lecz jednak nie dam 800 zł za ów klawiaturę. Problem leży raczej w dystrybucji tej klawiatury. Nigdzie nie idzie jej dostać.
Edit. 
Po za oficjalną stroną ofc. lecz tam kosztuj o ironio 199euro. 

Edytowane przez Pan WIking
Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym że soft Razera jest do D...y. Jak głębiej przejrzysz forum i tematy z nim związane to jest tam wiele wyjaśnień dlaczego. Poza tym sugerowałbym przejrzeć porady w stosunku co do klawiatur Razer. Z reguły je się odradza. Już zdecydowanie lepiej zgarnąć coś od CM.

Co do Ducky.

http://www.kustompcs.co.uk/acatalog/Ducky_Mechanical_Keyboard.html

https://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=702&catid=2705&subid=1258

Link to post
Share on other sites

To w jaki sposób wydasz swoje pieniądze to indywidualna sprawa. My jedynie możemy doradzić. Co mogę jeszcze zasugerować to fakt że nie kieruj się wyborem sprzętu logiem producenta który je wypuszcza na rynek. Jest to droga donikąd. Razer jak i SS dziś nie reprezentują już tak wysokiego poziomu jak to miało miejsce kilka lat temu. Konkurencja jest bardzo duża a ci kładą nacisk na jakość, precyzję komfort działania. Jest w czym wybierać tym bardziej przy takim budżecie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Razer faktycznie opadł od czasu roku 2012 to będę musiał się was posłuchać gdyż klawiaturę planuję jednak na długie lata. Zakładam że mieliście do czynienia z wieloma klawiaturami. Które według was przyciski są najcichsze?
Widziałem i czytałem o wielu testach. I moje wnioski to black i greay. 

Link to post
Share on other sites

Brown jest stosunkowo cichy. Dostępność klawiatur z tymi przełącznikami jest bardzo duża więc jest w czym wybierać. Black są ok lecz, jeżeli myślisz że na klawiaturze będziesz sporo pisał to tutaj mogą dać w kość bo są najtwardsze. 

Link to post
Share on other sites

Zamierzam pisać dwa razy więcej niż grać. Najchętniej gdzieś był pojechał sprawdzić chociaż 2 typy klawiatur, niekoniecznie jakieś dobre. Czy ktoś tu z trójmiasta chce mi powiedzieć gdzie mogę szukać? 
Czytam własnie twoje wypowiedzi w innych wątkach i bardzo konstruktywne choć nikt nie może podać przykładu co do razera jakoś konkretnie a w szczególności w na czym polega ich słabsza wytrzymałość. Czy jest gdzieś jakiś opis tego wszystkiego? Tzn co znaczy ten feedback, czemu niektóre są jak by 2 skokowe, w czym to pomaga? 

Link to post
Share on other sites

Jak sama nazwa mówi są to klawiatury mechaniczne czyli każdy klawisz ma swój odrębny mechanizm. Wszystko sprowadza się do tego ile taki przełącznik potrafi wytrzymać. Wiadomo każdy eksploatuje klawiatury na swój sposób ale podczas grania i to wielogodzinnego klawisze są narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jakość samych materiałów jakich Razer używa do swoich produktów nie stoi na najwyższym poziomie i tutaj trzeba się poważnie zastanowić czy brać tego producenta pod uwagę.

Pojedź do Media Markt oni maja sprzęt Logitech, Roccat, Razer też się znajdzie i poproś o demonstrację. W ten sposób będziesz miał pogląd na wybór przełączników. Roccat serwuje głównie Black więc warto o niego pytać.


Jeżeli dodatkowo będziesz miał Brown pod ręką odczujesz różnicę od razu pomiędzy nimi.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli odgłos klikania będzie bardzo przeszkadzał (a imo nawet blue nie są takie straszne jak często ludzie je opisują, chociaż nie chciałbym spać w pomieszczeniu gdzie ktoś stuka na takiej klawiaturze :)) to lepiej będzie wziąć browny. Do tego można je jeszcze wyciszyć gumowymi oringami. Blue nie wyciszysz do końca bo i tak będzie wyraźnie słyszalne kliknięcie mechanizmu w momencie aktywacji przełącznika, z tym po prostu nie da się nic zrobić. Redy powinny być za lekkie do wciskania do pisania, blacki raczej też nie (te to w ogóle imo dziwne są :)) + jest mniejszy wybór klawiatur z nimi. U nasz szukaj głównie produktów CM Storm oraz Corsair. Zwłaszcza ten drugi ma bardzo fajne klawiatury, a są akurat na Twój budżet. Ewentualnie jak wyżej pisał Akcendi - ściągać z zagranicy Ducky albo Das Keyboards.

Link to post
Share on other sites

Byłem właśnie dziś w sklepie. Kupiłem sobie najtańszą klawiaturę za 30zł i jestem w sumie bardziej szczęśliwy niż pisanie na laptopie. (ręka pozostaje chłodna) klikałem klawiaturę razera i rozumiem o co wam chodzilo... tego nie da się opisać o ile jest wykonana raczej dobrze (obudowa) to pierwsze kliknięcia były dziwne. klawisz F chodził delikatnie natomiast D zauważalnie mocniej i nie wierzę by miały wytrzymać te 60m kliknięć. Klawiatura ładna lecz stwierdziłem że potrzebuję zobaczyć klawiaturę inną na żywo aby ją zakupić. 
Kupiłem tanią klawiaturę tylko temu bo już naprawdę nie daję rady z krążeniem krwi w lewej ręce. Do puki nie znajdę swojego ideału to nie kupię klawiatury. Dziękuję wszystkim za rady  
PS. Przypomniało mi się 
Klawisze od razera strasznie się chwieją. Teraz rozumiem czemu każdy odraza a nic nie mówi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...