Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Aparat na start do 1500.

1500 aparat lustrzanka amator hobby obiektyw początkujący zestaw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 mistrz

mistrz
  • Pasjonat

• 997 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:54

Obejżałem wszystkie swoje foty i mam plamki w centrum kadru powód: bo tak @Jacojj napisał :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Człowieku,dysputa z tobą nie ma najmniejszego sensu,ty nie myślisz!.Na siłę próbujesz wmówić,że mój aparat ma wadę :rotfl: ogarnij się,to w końcu kto ma ten aparat ja czy ty ? :rotfl:

Te plamy biją ci już na dekiel tyle w temacie.

ja obok zawodowca nawet nie stałem, jestem zwykłym amatorem.
ciężko cię nazwać nawet amatorem.
  • 0

#22 Jacojj

Jacojj

Napisano 03 lipiec 2015 - 06:53

Obejżałem wszystkie swoje foty i mam plamki w centrum kadru powód: bo tak @Jacojj napisał :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Człowieku,dysputa z tobą nie ma najmniejszego sensu,ty nie myślisz!.Na siłę próbujesz wmówić,że mój aparat ma wadę :rotfl: ogarnij się,to w końcu kto ma ten aparat ja czy ty ? :rotfl:
Te plamy biją ci już na dekiel tyle w temacie.

ciężko cię nazwać nawet amatorem.

Znów błędy ortograficzne, chaos, emocje, wyzwiska... ile Ty masz lat, że tak się zachowujesz?

I uzgodnij, istoto, ze swoim drugim ja, czy na LX7 występują te plamy czy nie, bo w poprzednim swoim chaotycznym poście sam podawałeś przykłady tych plam:

Znawca po...   dołożę ci troche plam jak ci mało.
https://plus.google....266093018267313

Jak dla mnie EOT, nie będę tracił czasu na takie jałowe dyskusje.

• 0

#23 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 03 lipiec 2015 - 07:49

Jestem ciekaw czy ten problem występuje na nowych sztukach czy może wynika z uszkodzenia powłok na obiektywie podczas użytkowania.

W teście optycznych nie widzę tego problemu: http://www.optyczne....dsumowanie.html

Może to też wynikać z podatności na uszkodzenia na skutek wstrząsu.

Użytkownik cooger edytował ten post 03 lipiec 2015 - 07:52

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#24 falk0n

falk0n
  • Autor tematu
  • Amator

• 26 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:56

Osobiście w takim budżecie kupiłbym używane Sony A3000 (bagnet E) - cena śmieszna typu 400-500pln i zaczął kolekcjonować obiektywy.

Przyznam że przyjrzałem się temu A3000 i zaciekawiłeś mnie. Co prawda mam już wstępnie wybranego Nikon D3200, ale teraz wstrzymałem się z zamówieniem i mam dylemat.

@edit DOWN Masz rację z tymi ruchomymi schodami, ewidentnie po środku widać.

Użytkownik falk0n edytował ten post 03 lipiec 2015 - 13:44

• 0

#25 Bambo1983

Bambo1983
  • Gaduła

• 424 postów
  • Miejscowość:Kraków / Tarnów
  • 3DMark 06:ok. 0.

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:35

W teście optycznych nie widzę tego problemu: http://www.optyczne....dsumowanie.html  Może to też wynikać z podatności na uszkodzenia na skutek wstrząsu.

Możliwe, sam jestem ciekaw :)

Natomiast przypatrz się na to zdjęcie ruchomych schodów (chyba nr 6) na środku coś chyba jest... ale no ja nie mam pewności.

I w sumie jeszcze w tym samym teście, konkretniej pkt 4. Optyka, pierwsza fotka daje sporą flarę. 

Najlepsze jest to, że widziałem sporo zdjęć z LX7 i wcześniej albo nie dostrzegałem tego, albo rzeczywiście ten problem nie dotyczy wszystkich (serii ?) ?

A tak wracając do tematu... A3000 ma niemałe zalety, ale warto chwycić w rękę, niekoniecznie będzie tak wygodny jak inne, to już każdy 'czuje' inaczej :)

• 0

#26 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7760 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 04 lipiec 2015 - 12:48

A3000 podałem jako dobry tani zakup co daje szansę więcej wydać na obiektyw czy inny osprzęt. Jest to też przyszłościowy system który można rozwijać. A to ważne dla kogoś kto chce rozwijać własną pasję. Z czasem potrzeby rosną i zamiast zmieniać całość można kupić np nowe body a obiektywy zostają.

Użytkownik cooger edytował ten post 04 lipiec 2015 - 13:03

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 1500, aparat, lustrzanka, amator, hobby, obiektyw, początkujący, zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych