Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna (mała)


Recommended Posts

I tak ostatnia odpowiedź jest w zasadzie najlepsza. Przełączniki, które są w Razerze (którego zresztą sam mam i właśnie kupiłem ze względu na jej małą wielkość) to coś pomiędzy MX Black a MX Red (siła nacisku to około 50g) i to mi w sumie pasuje. Gra się na niej całkiem nieźle, nieco gorzej pisze, ale nie jest źle. Natomiast samą klawiaturę mam od dopiero kilku miesięcy, więc nie mogę powiedzieć na jej temat jeszcze niczego konkretnego, jednak mi się podoba i mogę ją polecić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrym połączeniem jest MX Brown łączy on granie-pisanie w jednym. Jeżeli nigdy nie miałeś styczności z mechanikami to w Brownach masz idealny kompromis. REDy mają bardzo lekki stosunek nacisku co za tym idzie wiele osób wciska przez pomyłkę niechciany klawisz. Jak już oswoisz się z mechanikami typu Brown możesz w następstwie wejść w REDy.

Co do klawiatur faktycznie Razera bym omijał ale CM jak i Ozon cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Ozon jest stosunkowo młodą propozycją ale zbiera świetne recenzję i plus za Design.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tych podstawowych (Red, Brown, Blue, Black) za najlepsze do pisania uwaza sie Blue, ze specyficznym klikiem, ktory powoduje niestety, ze sa najglosniejsze. Red sa polecane dla graczy fps gdzie musi byc plynne poruszanie sie po klawiszach WSAD natomiast np, do gier typu MOBA za lepsze uznaje sie BLACK, ktore maja wieksza sile nacisku, przez co rowniez mocniejsze odbicie klawisza (to podobno pomaga w szybszym przeskakiwaniu z klawisza na klawisz). Ja z kolei wybralem dla siebie na pierwsza klawiature mechaniczna MX Brown (ciagle czekam na przesylke mojego Vortex Poker 3), ktore sa kompromisem pomiedzy tym co oferuja RED (sila nacisku) a mechanizmem jaki maja Blue (bez klikniecia). Wszystko zalezy od Twoich preferencji. 

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie masz dwa wyjścia - przejechać się do jakiegoś Saturna czy MM i zobaczyć czy akurat nie mają jakiegoś mechanika na stanie - będziesz miał jakiś punkt odniesienia. Drugie wyjście to wzięcie Brownów, powinny one stanowić jakiś bezpieczny kompromis między komfortem pisania i grania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...