Skocz do zawartości

GeForce 660 - kompatybilnosć


Recommended Posts

Witam, 

po ponad 4 latach pracy mój Geforce GTX460 przestał działać, więc czas by wybrać nową kartę. Jestem zainteresowany GeForcem GTX660 i w zasadzie mam tylko jedno pytanie. Czy karta ta będzie kompatybilna do mojego zestawu:

-MOBO: gigabyte ga-890fxa-ud5
-CPU: amx phenom II x6 1055t
-RAM: goodram ddr3 3x 2gb 1333mhz
-ZASILACZ: chieftec cft750-14cs ??

Konkretnie chodzi mi o ten konkretny model i producenta: http://x-kom.pl/p/106041-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-192bit-oc.html

Z góry, dziękuje za wszelką pomoc :)

 

Ewentualnie, co sądzicie o Radeonie 270X? Która z tych dwóch będzie bardziej wydajna? Mam na myśli w zasadzie tylko wydajność w grach typu: GTA V oraz World Of Tanks.

Edytowane przez Chelsey
Link to post
Share on other sites

dołóż już te 20zł i weź wersje z 3GB vram

 

http://x-kom.pl/p/179120-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx660-3072mb-192bit-oc.html

 

do gta starczy, mam tez gtx660 ale 2gb wersje i śmiga całkiem ładnie na 1080p przy wysokich detalach i zmniejszonej różnorodności pieszych

 

wot tez płynie ; )


choc lepiej juz wez z moreli o 90zł taniej ;]

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-3gb-192bit-dvi-hdmi-dp-gv-n660oc-3gd-635669/czy tez  z net-s

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=457590&n=GIGAB-GF-GTX660-3072MB-DDR5-192b-D-H-DP-PCI-E-OC&w=c

 

no chyba ze masz jakiś rabat czy cuś... ale no nie wiem - sam sobie przekalkuluj ;)

 

a odpowiadajac na glowne pytanie odnośnie kompatybilności TAK bedzie kompatybilna, chodzi o typ złącza tamta byla na pci-e i ta jest na pci-e inaczej mowiac plyta ma wejscia na pci-e wiec szukasz grafiki pod pci-e :P

Edytowane przez adek88lajt
Link to post
Share on other sites

Akurat w gre wchodzi jedynie x-kom i ew. komputronik. Czyli lepiej brać GeForce 660 niż zastanawiać się jeszcze nad tym Radeonem 270X? Bo z tego co przeglądałem testy to jednak Radeon sobie trochę lepiej radzi w różnych grach.

Link to post
Share on other sites

Za 804zł masz gtx 960 + wiedzmina 3, tylko że morele.net.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-oc-2gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5t-oc-713411/


Zakup za 800zł gtx 660 to największa strata pieniędzy o jakiej słyszałem. To tak jak kupić suszarkę balkonową, nie mając balkonu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

960 jest ciekawa, tylko pytanie czy naprawdę mój zestaw będzie w stanie wykorzystać 100% mocy tej karty? Bo jeśli procesor będzie ją ograniczał to nawet jeśli dopłata wynosiła by 100-200zł to pojawia się pytanie po co? Tym bardziej że mój procesor do najlepszych na pewno nie należy, szczególnie w kontekście gier. 

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Nie kombinuje a po prostu chce mądrze kupić. Szukając różnych testów właśnie nie znalazłem nic o karcie podrzuconej przez Funkie. Wszędzie występowała wersja MSI ale ta czerwona. Dlatego tez pytam która będzie lepsza bo jednak różnica w cenie z samego koloru karty się nie bierze...

Link to post
Share on other sites

No tak, ale czytałem tez ze ten tańszy model MSI ma trochę gorsze chłodzenie i brak możliwości zatrzymania pracy wentylatorów w stanie spoczynku, a aspekt ten u mnie jest akurat dosc ważny bo komputer stoi w wnęce i jest słabo z przepływem powietrza. A co powiecie o wersji od gigabyte? W testach wypada bardzo dobrze a ceną praktycznie się nie różni od armora MSI, bo będę brał jednak w xkomie. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał jednak półpasywne chłodzenie (zależy jak głośne masz inne wentylatory ale może być ciszej) zawsze troche kasy się zaoszczędzi bo pracujące wentylatory (nawet kiedy przeglądamy internet) też pobierają troszeczkę prądu  - będą to groszowe sprawy ale zawsze - no ale jak kolega napisał wyżej zależy jaką masz obudowę! Co to gigabayta to brak tam pasywnego chłodzenia ale ta wersja powinna być lepsza od najtańszej wersji MSI.

Link to post
Share on other sites

Dobra, zakupiłem dzisiaj kartę MSI GTX960 Gaming. I w sumie na razie wszystko działa jak trzeba, jedynie jedna rzecz mnie zaciekawiła. Czy jest to normalne, iż wiatraczki startują dopiero przy temperaturze 60 stopni C? I czy ewentualnie można byłoby to jakoś zmienić na załóżmy 50 stopni? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...