Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam problem gdy mam w jakiejś grze np. Heroes of the storm ponad 100 fps to karta zaczyna piszczeć , po włączeniu synchronizacji pionowej przestaje - czytałem o piszczących cewkach ale wszystkie tematy przestarzałe . I teraz pytanie czy to kiedyś przejdzie czy wymieniać kartę czy co robić .

 

+ Podczas gty w hotsa zaczął się kręcić tylko 1 wiartaczek , czy to normalne ? Wiem że bez obciążenia się nie kręcą wcale . Ale jak już to chyba 2 ? Temperatura wahała się wokół 60 stopni , spadając poniżej 60.

 

Podzespoły:

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) + Gry
Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl
XFX Black Edition XTR 650W Modular
Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
bequiet! Dark Rock 3 
MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/
Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)
Liteon iHAS124 SATA (black)
 

Sprzęt kupiłem w sklepie esc.pl

Link to post
Share on other sites

Kiedy kupiłeś kartę ? Mogą przestać piszczeć jak się "wygrzeją", albo będa piszczeć cały czas :) Kartę możesz wymienić, ale to loteria - moze Ci sie trafić taka sama. W jednych modelach jest tych przypadłości wiecej. w drugich mniej - zalezy od producenta.

Link to post
Share on other sites

2 dni temu


Już kończe pobierać wieśka , jeśli będzie cicho piszczeć albo w ogóle nie będzie to zostawiam , jeśli będzie głośna to pomyśle nad odesłaniem . I tutaj pytanie , czy esc.pl uznaje piszczące cewki jako powód do wymiany ?
A co z kręcącym się 1 wiatrakiem ? Czy to normalne przy lekkim obciążeniu ?


A może zostawić ją włączoną żeby się troszkę jak to mówisz wygrzały ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłeś dwa dni temu, masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Zobacz co się bedzie działo działo po paru dniach i zadecyduj.  Nie wiem jak w strixie jaki jestl limit, ale u mnie w EVGA dopiero  po 60 stopniach zaczynaja sie krecic wiatraki, wiec w teorii u Ciebie powinno być tak samo. Niech sie wypowiedzą posiadacze strixa.

Link to post
Share on other sites

14 dni na oddanie kasy  czy od razu mogę poprosić o wymianę na inny model ? Ale też nie wiem czy będzie sens bo w porównaniu do innych to ta cicho "syczy". A poza tym że te cewki syczą to nic to nie szkodzi w działaniu karty ? Tylko jest to  uciążliwy dźwięk ?

Link to post
Share on other sites

Testowałem chwile na Wieśku , nagrałem dźwięk lecz na telefonie słabo słychać , zaraz wstawie filmik .

Przy wieśku kręciły się już normalnie 2 wiatraczki więc spoko ...

A jakbym np zostawił włączonego wieśka żeby się jak to ktoś mówił te cewki "wygrzały" to może coś pomóc ?

Boje się że kolejna będzie bardziej piszczeć :(


Filmik http://youtu.be/XFvxM6pnOsk


Głupio mi też będzie oddawać jak już wziąłem gratisowe gry ... Jedynie wymiana albo zostaje przy niej .


Mógłby ktoś sprawdzić filmik ?

Link to post
Share on other sites

Ja tam nic nie slysze na tym filmiku. ;) Poza tym spokojnie, moja G1 tez piszczala na poczatku przy obciazeniu a po kilku dniach piszczenie ustalo (teraz piszczy tylko jak ma kilka tysiecy fps ale to calkiem normalne przy takiej ilosci). Daj karcie popracowac jakis czas pod obciazeniem, byc moze to zniknie. 

Link to post
Share on other sites

Też posiadam tego Asusa i piszczenie zauważyłem tylko w benchamrkach i to też nie wszystkich bo np. w 3dmarku 11 gdzie fpsy nie są duże nic nie piszczy natomiast w Icestrom gdzie fpsy oscylują w granicach 1.5k piszczenie jak było na początku tak jest i teraz. Przeszedłem na tej karcie 75% GTA tak więc nie wiem ile prawdy w tym całym "wygrzewaniu"

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dźwięk wydawany z mojej bardziej przypomina syczenie/brzęczenie .

Ale grając w słuchawkach nie słychać tego dźwięku więc chyba zostawiam , nie chce mi się już kombinować bo i tak gram tylko i wyłącznie w słuchawkach .

Edytowane przez globus222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...