Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

Dziś ukazały się karty amd radeon 6850 i 6870, zapewne zapoznaliście się już z artykułem na benchmark.pl http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3340.html

 

Co sądzicie, jak zapatrujecie się na kupno sobie nowego dziecka amd.

Wreszcie, jak oceniacie różnice pomiędzy 6xxx, a 5xxx.

 

zapraszam

 

E:

Porozmawiajmy od razu tutaj, jak wypadają nowe "radki" na tle kart nV.

Link to post
Share on other sites

Oddałem głos na tak, ale w moim nowym kompie i tak znalazło się sli z gtx 460. Czas pokaże czy będe żałował tej decyzji, może tak, może nie, ale w sumie w to co gram aktualnie to 2 gtx 460 i tak spory zapas mocy na dłuższy czas. Pewno nowe radki będą lepsze od mojego aktualnego 5850 (i sli z 460 w drugim kompie) w maksymalnej wersji, ale nie ma co płakać, zawsze jesteśmy stratni i trzeba mierzyć siły na zamiary.

Dla mnie się liczy optymalizacja i praktyka a nie suche testy i 3dmarki.

Link to post
Share on other sites

Jak wypuszczą serię 69xx i obniżą ceny to HD 5xxx przestanie w ogóle istnieć. Fajnie zrobili tą architekturę. Przede wszystkim ulepszyli tesselację co wszyscy wiemy było bolączką hd 5xxx. Nvidia ma teraz baaaaaaaardzo duży problem. Jedynie co może ich ratować to radykalne obniżanie cen :D

Link to post
Share on other sites

Fajnie się prezentuje, wydajność też niczego sobie. Jeżeli to jest "następca" HD5770 w linii Radeonów, to wydaje się być zmiana na lepsze. Ceny nie są takie zaporowe, 700 i 900zł na starcie, to nie jest tak źle. Poczekać na tanie niereferenty, spadnie podatek od nowości i ceny będą dobre.

 

A co w tym wszystkim najlepsze - w końcu jest konkurencja. AMD reaguje na nVidię, nVidia na AMD. Ostatni rok Radeony były drogie, bo po prostu mogły być drogie. Teraz z kolei potanieją GTX-y, ma wejść jakiś odświeżony Fermiak, później HD6900. Do tego stopnia to się rozkręca, że aż mnie kusi kupić coś nowego :D

 

PS Naklejkę MSI przykleiło tragiczną. No ale to szczegół.

Link to post
Share on other sites

Ja słyszałem dwie teorie.

1) Zostaje sobie HD5700 takie, jakie jest.

2) Podkręcają rdzenie, zmieniają nazwę na HD6700 i gotowe.

 

Na razie o niższej półce niewiele słychać, bo wg zapowiedzi ma jej nie być. Chwalą się, że Fusion ma mieć poziom HD5670, więc tego typu karty będą zbędne. Ale tak czy inaczej też uważam, że taki jakiś ulepszony 5750 (6750?) by się przydał.

Link to post
Share on other sites

Choć jestem skłonny ku zagłosowaniu na tak, to jeszcze się powstrzymam z opinią, bo jak dla mnie jest jeszcze trochę za wcześnie na pochopne konkluzje. Poczekam na więcej recenzji i donosów nt. nowego tworu AMD. Azaliż karta jest warta tych pieniędzy to się okaże :D

Link to post
Share on other sites

czy ktos wie co sie i czy wogole sie planuje nastepce 5770 ale obnizonym poborze pradu - wsio ryba jaki to nastepca i czy slabszy czy nie ale czy wogole cos bylo planowane jako bezpobieracz;)

jeśli liczyć na standardowy plan wydawniczy to tak, ale jak zwykle na szarym końcu, jak już opadnie wszystkim podwyższony poziom testosteronu spowodowany sesjami z rozebranymi 69 :D

Link to post
Share on other sites

W trybie pasywnym nawet MK-13 ma problemy, a przecież ten radiator ma wręcz ogromną powierzchnię oddawania ciepła...

 

PS: Dlaczego w wielu testach w internecie redaktorzy podają 1120 SPU w R6850, skoro oficjalna specyfikacja mówi o 960 shader'ach. Czyżby jakaś zmiana w ostatniej chwili, możliwość unlock'a, czy po prostu błąd merytoryczny? Bo skoro R6850 ma te 1120 jednostek, to zakup 6870 jest właściwie nieopłacalny - bo można nadrobić O/C.

Link to post
Share on other sites

Z tymi SP to jakiś babol się wkradł w AMD. Wysłali do niektórych wersję z niezablokowanymi i tak wyszło. Ponoć nie ma się co podniecać odblokowywaniem - w tych sklepowych nie da rady. Jest news na PCLabie.

 

Tak się przyglądam tym referentom - fajnie wyglądają. Jak będzie jakaś wypasiona czarno-niebieska, to mogę kupić :D No ale to chyba bym musiał poczekać na referenta od Intela. HD4000 to już olali całkiem jak patrzyłem w release notes 10.10, więc tym bardziej można myśleć nad zmianą. Chociaż z drugiej strony i tak HD4890 jest the best...

 

PS Wiecie może kiedy zniknie logo ATI z Catalystów? Liczyłem na 10.10 i du*a. Może razem ze zmianą logo pójdą same zmiany wizualne w tym panelu, bo tak dziś mu się trochę przyjrzałem i do du*y się prezentuje. Pomijam już ikonki i resztę, ale sam układ jest trochę rozpiżdżony. Warto by było odświeżyć całość.

 

@lopez2: 75W, a jaka wydajność by miała być? Coś a la HD5770?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...