Skocz do zawartości

Dobór zasilacza do nowych części


Recommended Posts

Witam! 

Mam problem z doborem zasilacza, który służyłby mi na kilka lat. 

Wiem, że to ważna część i należy wybierać zasilacze dobrej jakości. 

Kupuję nowe części i wacham się jaki zasilacz wybrać.

Porady i opinie dotyczące innych części które wybrałem też są mile widziane. :)

 

1. Mogę wydać mniej więcej 450zł na zasilacz. Problem z tym, że nie kupuję w Polsce ;) W przeliczeniu mogę wydać około tyle. 

2. Planuję kupić i5-4690K razem z ASUS Z97-P.

3. Karta graficzna jaką chcę to EVGA SSC GeForce GTX 970 4GB. (3.5+0.5 :P

4. Planuję zrobić OC, nie za mocno bo wcześniej nie robiłem. 

5. Nie zamierzam robić SLI. 

6. Nie mam specjalnych wymagań, ważne żeby zasilacz uciągnął mi kompa bez ryzyka, że coś wybuchnie :D

7. Mam na oku dwa zasilacze. Corsair CX 750M 750w i Cooler Master G750M 750w. Mogą być też z mniejszą ilością watt jeśli uważacie, że 750w to za dużo na GTX970. (Minimum 500w)

Edit: znalazłem jeszcze Cooler Master V750S 750w. 

 

Ramu, obudowy i dysku twardego narazie nie zmieniam. Do teraz posiadam Aerocool E-80 500w, który ma cztery lata. Z czasem zasilacze tracą moc, dlatego wymieniam zasilacz... pozatym brakuje kabli żeby zasilić kartę graficzną. 

 

Proszę o poradę, który zasilacz z tych dwóch wybrać, a jeśli te oba ssą to podeślijcie jakiś dobry :)

Z góry dzięki!

Edytowane przez Hammer
Link to post
Share on other sites

Można zrobić tak:
 
Obecny zasilacz który posiadasz jest jak najbardziej okey , po  podłączniu sprzętu który nabędziesz możesz zmierzyć napiecia na zasilaczu Jeśli będą okej nie ma sensu wymiany.
 
Albo możesz zakupić nowy zasilacz skoro masz dużo pieniążków i wolisz mieć już nowy sprzęt skoro tak to proponuje:
Aa Wolisz zasilacz modualrny czy z kabelkami Czy to nie stanowi dla ciebie w ogóle problemu :)

O tamtych przez cb podanych zapomnij to inna półka.( tak zwana gorsza)  

 

antec true power classic gold 550w
Seasonic G-550

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie mógłbym zostać przy starym zasilaczu, ale jak popatrzyłem w środku obudowy to zobaczyłem, że brakuje tam kabla na GTX 970. Potrzebowałbym jeszcze jednej kostki 8-pin a takiej nie znalazłem. Teraz mam GTS 450 i tam potrzeba tylko jednej kostki 6-pin. Mógłbym jeszcze popatrzeć czy jakiś kabelek się nie zawieruszył w obudowie, choć wątpię w to. Ogólnie to są różne opisy jakie zasilanie jest potrzebne na EVGA SSC GTX970. Na filmiku zauważyłem, że tam potrzeba kostki 6-pin i 8-pin. Aerocool E-80 chyba aż tyle nie ma? 

 

Wszystko jedno czy modularny czy z kabelkami, postaram się je poprowadzić z tyłu obudowy. 

Te dwa zasilacze które mi podałeś nie ma w sklepie gdzie kupuję części. A staram się kupić wszystko w jednym sklepie. 

Tak patrzyłem i znalazłem inny zasilacz, który by mógł pasować. EVGA SuperNOVA 750 G2, 750W PSU chyba jest dobry? :D

Link to post
Share on other sites

 

 

No właśnie mógłbym zostać przy starym zasilaczu, ale jak popatrzyłem w środku obudowy to zobaczyłem, że brakuje tam kabla na GTX 970. Potrzebowałbym jeszcze jednej kostki 8-pin a takiej nie znalazłem. Teraz mam GTS 450 i tam potrzeba tylko jednej kostki 6-pin. Mógłbym jeszcze popatrzeć czy jakiś kabelek się nie zawieruszył w obudowie, choć wątpię w to. Ogólnie to są różne opisy jakie zasilanie jest potrzebne na EVGA SSC GTX970. Na filmiku zauważyłem, że tam potrzeba kostki 6-pin i 8-pin. Aerocool E-80 chyba aż tyle nie ma? 

 

To nie stanowi żadnego problemu standardowo masz 6pin Kupujesz przejściówkę  8pin 2x molex cena 5zł

 

 

Te dwa zasilacze które mi podałeś nie ma w sklepie gdzie kupuję części. A staram się kupić wszystko w jednym sklepie.  Tak patrzyłem i znalazłem inny zasilacz, który by mógł pasować. EVGA SuperNOVA 750 G2, 750W PSU chyba jest dobry?
Jak byś podał jeszcze ten sklep w którym kupujesz będzie miło :pomocy: 

 

 

 

EVGA SuperNOVA 750 G2, 750W PSU chyba jest dobry?
No to jeden z lepszych zasilaczy na rynku 10 lat gwarancji. Tylko cena 550zł U nas w( PL)  No i nie trzeba ci tak mocnego zasilacza do twojego cfg.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie stanowi żadnego problemu standardowo masz 6pin Kupujesz przejściówkę  8pin 2x molex cena 5zł

Akurat przy zakupie karty dołączają 8pin PCIe do molex-adapter. Nie pisze tam x2. Dodatkowo dają jakiś 6-pinowy. Cóż, skoro mogę wykorzystać przejściówkę to powinno działać. :D

 

 

Jak byś podał jeszcze ten sklep w którym kupujesz będzie miło  

Mieszkam w Szwecji i kupuję części w tym sklepie www.komplett.se 

 

 

No to jeden z lepszych zasilaczy na rynku 10 lat gwarancji. Tylko cena 550zł U nas w( PL)  No i nie trzeba ci tak mocnego zasilacza do twojego cfg.

Tu masz link do tego zasilacza. https://www.komplett.se/evga-supernova-750-g2-750w-psu/839798 Niestety nie posiadają wersji z mniejszą ilością watt. 

 

Skoro tak, to narazie zostawię kupno zasilacza i zamiast tego kupię dysk ssd. Na początku właśnie miałem nie kupować zasilacza, a kupić ten dysk. Ale zajrzałem do obudowy i spanikowałem. Przejściówka rozwiąże problem :)

 

A jeśli będę miał problemy to kupię któryś z wymienionych powyżej zasilaczy. 

Link to post
Share on other sites

Tu masz link do tego zasilacza. https://www.komplett...750w-psu/839798Niestety nie posiadają wersji z mniejszą ilością watt.

 

Jeśli będziesz kupował zasilacz z tej strony to tylko w te celuj:

 

Corsair RM550

Cooler Master V550S, 550W

SilverStone SST-SX500-LG 500W

Mocy nie zabraknie można nawet szarpnąć się na sli gtx 970. %-) 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli będziesz kupował zasilacz z tej strony to tylko w te celuj:   Corsair RM550 Cooler Master V550S, 550W SilverStone SST-SX500-LG 500W Mocy nie zabraknie można nawet szarpnąć się na sli gtx 970.    

Dzięki za pomoc! No ale coś myślę, że jednak na SLI to będzie za mało. :D I tak nie planuję robić SLI, musiałbym wtedy płytę główną znowu zmieniać. Chcę tylko pograć w Wieśka 3 bez ścinek. Taki GTX970 na kilka lat starczy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...