Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Nieraz podczas grania wyskakuje mi bluescrren o kodzie jak w temacie. Przeczytałem, że warto wtedy odinstalować i zainstalować sterowniki do kart graficznej, ale stabilne, a nie żadne Beta czy Omega. Problem w tym, że mam R9 280X, a na stronie producenta nie ma stabilnych jest tylko Beta i Omega. Skąd pobrać sterowniki, ale nie Beta?

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%207%20-%2064

Ja mam te i jak widzicie nie ma żadnych stabilnych.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem wersję Beta, ale nadal od wyskakuje. Odinstalowałem w ten sposób jak jest w tym linku - 

http://forum.pcfoster.pl/topic/12215-poradnik-reinstalacja-sterownika-instalacja-sterownikow-na-nowo-zainstalowanym-systemie/

Czy to oznacza, że karta jest zła czy mogę coś jeszcze zrobić? Albo może coś robię źle?


Gdy próbuję zainstalować sterowniki w trybie awaryjnym to wyskakuje błąd - Nie znaleziono sterowników wykrywania. A gdy włączę go normalnie i chcę zainstalować to szybko mi się instalują te Windowsowe sterowniki. Ehh...


Sterowniki przeinstalowane, ale i tak nic z tego. Temperatura karty graficznej podczas grania w W3 - 74 stopnie max.

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie to samo plus lekkie ścinki i spadek do 0fps i po chwili wracało do normy. Parę razy na zmianę odinstalowałem i zainstalowałem stery na przemian omega i bete. I dalej to samo było. Wczoraj przeniosłem wszystko do nowej obudowy i przeczyściłem styki, złożyłem wszystko do kupy (system został ten sam), na nowo wgrałem beta stery, ściągnąłem łatkę 1.03 i wszystko chodzi Ok ;-)

Co ciekawe ten BSod wystąpił dopiero po instalacji wiedzmaka, wcześniej nigdy nic takiego się nie zdarzyło...

Link to post
Share on other sites

Sterownik odinstaluj Driver Sweeper w trybie awaryjnym. Poradnik do Driver Sweepera znajdziesz w sieci. Nie wiem jak jest w AMD, ale w instalatorze Nvidi zawsze zaznaczam opcję Czystej instalacji. Jeżeli masz grafikę z integrowaną, a nie używasz, to ją wyłącz w bios.

Link to post
Share on other sites

Zgraj tutaj minidumpa(plik) może coś wynajdę :)

Tylko, że przed chwilą zamiast BSoDA wyskoczył komunikat - Sterownik programu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność.

http://www79.zippyshare.com/v/A34fYzkF/file.html
Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Tak i właśnie dlatego ten minidump wskazuje na problem z atikmdag.sys a niżeli problem opisany w pierwszym poście. Na to co mi dałeś to jedynie gruntowne usuwanie sterowników karty i instalacja na nowo. No i oczywiście aktualizacja systemu,biosu tak naprawdę wszystkiego. 

Link to post
Share on other sites

A więc tak czy masz AHCI czy nie masz napisane w biosie polecam ten tryb niżeli IDE ALE najpierw uruchamiasz sterowniki w rejestrze(masz opisane jak to zrobić w internecie) potem dopiero zmieniasz tryb. Intel VGA Driver to zakładam, że sterowniki do grafiki zintegrowanej(możesz zainstalować ale chyba i tak nie będziesz używał). Sterowniki czyścisz na przykład czymś takim a potem instalujesz na nowo.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

A więc tak czy masz AHCI czy nie masz napisane w biosie polecam ten tryb niżeli IDE ALE najpierw uruchamiasz sterowniki w rejestrze(masz opisane jak to zrobić w internecie) potem dopiero zmieniasz tryb. Intel VGA Driver to zakładam, że sterowniki do grafiki zintegrowanej(możesz zainstalować ale chyba i tak nie będziesz używał). Sterowniki czyścisz na przykład czymś takim a potem instalujesz na nowo.

Ale to może mieć coś wspólnego z BSODem? Bo widzę na internecie, że to trochę skomplikowane.

Link to post
Share on other sites

A sterowniki czyściłem tym czymś w takiej kolejności to robiłem - W trybie normalnym odinstalowałem w panelu sterowania to co jest związane ze sterownikami karty graficznej, później w trybie awaryjnym odinstalowałem w menedżerze urządzeń kartę graficzną na dysku C usunąłem folder AMD, przeczyściłem dyski i rejestr CCleanerem i przeczyściłem sterowniki programem Drivers Sweeper, na końcu zaintalowałem najnowsze sterowniki. 

Link to post
Share on other sites

Ok, więc zaraz zainstaluję Omegę.

 

Tutaj jeszcze jakby co screen BSOD'a i minidump zaraz po włączeniu po Bluescreenie.
http://i62.tinypic.com/26061sj.jpg
 
 
A to, że w Meneger Catalyst Control odznaczam tą kratkę i zaznaczam swoją rozdzielczość nie ma nic do rzeczy prawda?
http://i61.tinypic.com/2cnck6p.jpg
I gdy już odinstalowałem z Menedżera urządzeń sterowniki AMD i w panelu sterownia też je usuwam to w tym czasie Windowsowa aktualizacja się ściąga i w menedżerze urządzen mam Windowsowe sterowniki AMD Radeon R9 200 Series. To je zostawić i normalnie instalować sterowniki swoje ściągnięte AMD? Czy jak zainstaluje mi Windowsowe to je też mam w Menedżerze usunąć?
 
Po instalacji sterowników AVG wyszukuje 2 błędy i jak daję pozwól to jest napisane - nie powiodło się, odmowa dostępu. A jako błąd wyszukuje - C:\PROGRAMDATA\LAUNCHURL.BAT   i   C:\Windows/system32\cmd.exe
Może to coś mieć wspólnego? 
 
Wiem, że pytań multum, ale prosiłbym abyście odpowiedzieli na wszystkie.
Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Na DDU piszę dokładnie, że trzeba wyłączyć windowsowskie aktualizacje bo tak to nic nie da.

 

Co do BSoDa to tak naprawdę ten sam błąd tylko inny plik związany ze sterownikiem grafiki.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...