Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najlepiej się przejechać do salonu meblowego i tam wybrać fotel dla siebie. Możesz nawet tylko przymierzyć co będzie Ci pasowało i zamówić potem online, co czasami wychodzi taniej. 

Link to post
Share on other sites

Ile jesteś w stanie dołożyć?

 

Dobre krzesło ergonomiczne to około 900-1000 zł netto. Przy okazji mógłbyś powiedzieć skąd jesteś to wiedzielibyśmy jakie są możliwości dojazdu do dobrego sklepu z meblami biurowymi.

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

Jeszcze 2-3 miesiące temu również stałem przed wyborem krzesła. Początkowo chciałem kupić krzesło w granicach 600-800 zł brutto, a skończyło się na tym, że kupiłem krzesło za 1188 zł netto.

 

Jeśli nie masz w okolicy sklepu z meblami biurowymi to niestety będzie ciężko przekonać Cię do takiego wydatku, bo niestety trzeba na krześle usiąść, żeby poczuć różnicę. Dobre krzesło ergonomiczne musi spełnić szereg warunków i to niestety kosztuje. Tzw. kąt ujemny czyli pochylenie siedziska o kilka stopni w przód (w dół) to nie jakiś nic nieznaczący bajer tylko funkcja krzesła, która wymusza prawidłową postawę podczas pisania. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko wpływa na krążenie, co eliminuje uczucie drętwienia kończyn podczas dłuższego siedzenia przez komputerem. Itd. Itd. Itd.

 

W moim przypadku wybór krzesła trwał około miesiąca i wiązał się z kilkoma wizytami w różnych sklepach, wypożyczaniem krzeseł do domu itd.

 

Moje subiektywne uczucia są takie, że powinieneś trzymać się z daleka od produktów pt. "Ergohuman; Futura; Flexi itp.". Krzesła te są prawdopodobnie sprowadzane z Chin i sprzedawane w Polsce pod różnymi nazwami. Niektórzy sobie je chwalą, ja miałem okazję na nich usiąść i były po prostu niewygodne.

 

Rzuć okiem na ofertę firm Bejot oraz Profim. Produkują naprawdę świetne krzesła/fotele ergonomiczne w przyzwoitych cenach, ich produkty często posiadają pozytywną opinię Zakładu Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy. Ponadto z wyjątkiem niektórych modeli, większość ich krzeseł posiada 5-letni okres gwarancyjny.

 

Warto obejrzeć: https://youtu.be/7vddATA5uzY

 

Niestety, kupowanie krzesła na odległość to w większości przypadków pomyłka. Krzesło dobiera się do wzrostu, wagi, typu sylwetki itd. Każde porządne krzesło ergonomiczne jest "dobre", tylko nie każde krzesło ergonomiczne musi być "dobre" dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Że to chińskie przewartościowane gó**o ale są tacy, którym te fotele pasują.

 

Fotela nie kupuje się opiniami tylko przymierzając do niego własny tyłek.

 

Tyle w temacie. Dalsze jego ciągnięcie nie ma sensu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To Ja się podłącze do pytania. Mój budżet to 1500-2000 zł. No chyba, że znajdzie się coś naprawdę godnego, to mogę dorzucić z 500 zł jeszcze. Co polecacie ? Tzn. może nie tyle model, co firmę. Jakie firmy są dobre a jakich unikać ?

 

Rzuć okiem na ofertę firm Bejot oraz Profim. Produkują naprawdę świetne krzesła/fotele ergonomiczne w przyzwoitych cenach, ich produkty często posiadają pozytywną opinię Zakładu Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy. Ponadto z wyjątkiem niektórych modeli, większość ich krzeseł posiada 5-letni okres gwarancyjny.

Jeśli mogę Ci polecić model, na który warto zwrócić szczególną uwagę - Profim Xenon z mechanizmem SFL ; rodzaj oparcia zależy od Ciebie tj. siatkowane/tapicerowane/wysokie z zagłówkiem lub bez itd.

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...