Skocz do zawartości

Recommended Posts

Heej wszystkim :)

Szukam karty nowej/używanej do najnowszego wieśka, w cenie ~400-450 zł.

tak by jakoś tam 30fps wyciągało :P

 

mój aktualny "topowy" sprzęt:

 

zasilacz- tacens radix V 550w
procesor- AMD Phenom II X4 965 Black Edition @3.8
płyta- GIGABYTE GA-780T-D3L REV. 4
karta- GT 9600 1GB
ram- GOODRAM DDR3 1 KOŚĆ 8GB 1333

 

Pomożecie :) ?

 

Link to post
Share on other sites

Funkie poczytaj trochę testów to się dowiesz, że gtx 660 w W3 jest o wiele słabszy od r9 270 ba od radeona nawet 660ti i 670 są słabsze mimo że sterowniki AMD mają już pół roku a nvidia wydała nowe!

Do W3 najtańsza fajna karta to r9 270 (hd 7870) potem to już tylko gtx 960 dużo lepszy w tej grze od r9 280 (7950).

Martinoxxl dobrze Ci radzi z hd 7950 (r9 280) ale wątpię czy do 550 zł kupisz tą kartę w dobrym stanie a GTX 960 to już wydatek 800 zł no ale z W3 :). Acha najtańsze co uciągnie W3 w około 30 klatach na low to hd 7850 powinien być sporo tańszy od gtx 660 a w W3 ma tą samą wydajność (chodź jest to karta generalnie słabsza) ja jednak dobrze radzę szukaj 7870 za tą kasę kupisz już wersje 2gb i tylko taka Cię interesuje - oczywiście mówimy cały czas o kartach używanych za wyjątkiem gtx 960!

Aha gtx 660 nie kupisz raczej za 450 zł - i dobrze ;-P

Edytowane przez Echnaton
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

w wieśku starsze GFy działają strasznie słabo (na nowych sterach, na starych lepiej), za takie pieniądze mozesz szukać 7870/ R9 270(x) od AMD, od zielonych wmtej cenie to pewnie 750 ti 2 GB będzie sensownym wyborem (sam mam, gram na średnich z teksturami i  czyms tam jeszcze na high, bez AA i jest płynnie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No z tą 670 to przesadziłeś

Oj nie przesadziłem poczytaj testy polskie i zagraniczne!

np. http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,6

gtx 670 wypada nieco gorzej od 270x

Ogólnie gtx 670 jest mocniejsza kartą :) ale powoli sie to zmienia ;-P

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Hmmm...mam GTX-a 660Ti i poniżej 35 kl/s nie zeszło,a ustawione wszystko na "wysokie" średnio mam 37-42 kl/s.

Aż spróbuję na "średnich".

edit:37-45 kl/s to mam na "średnich" a nie jak pisałem wysokich,bo na wys. to około 27kl/s przy rozdz. 1920x1080

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

Hmmm...mam GTX-a 660Ti i poniżej 35 kl/s nie zeszło,a ustawione wszystko na "wysokie" średnio mam 37-42 kl/s.

Aż spróbuję na "średnich".

edit:37-45 kl/s to mam na "średnich" a nie jak pisałem wysokich,bo na wys. to około 27kl/s przy rozdz. 1920x1080

Ale w W3 jest gorzej niż na r9 270x/270 a gtx 660Ti jest droższy i używki raczej z gwarancją nie kupisz.

Link to post
Share on other sites

Ja mam właśnie GTX-a 660Ti jeszcze z roczną GW i myślałem o sprzedaży oraz zmianie na inną,tzn. GTX 770/960 ale ktoś poradził że jak chcę poczuć jakąś wyraźną różnicę to dozbierać do GTX-a 970.

 

 

Ale w W3 jest gorzej niż na r9 270x/270 a gtx 660Ti jest droższy i używki raczej z gwarancją nie kupisz.

A z tym że  660Ti jest gorszy od R9 270 jeszcze się nie spotkałem,hmmm...może w tej grze tzn.W3

Link to post
Share on other sites

Nvidia olewa sterowniki dla starszych generacji grafik, na keplerach i starszych będzie już coraz gorzej. Amd może i rzadko wydaje sterowniki i jest/było z tym trochę problemów, ale nie zaniża wydajności dla starych architektur w sterownikach.

W każdym porównaniu gpu w wiedźminie Kepler wypada słabiej od swoich maxwellowych wydajnościowych odpowiedników jak i od jak w tym przypadku słabszych radeonów gcn

Link to post
Share on other sites

Funkie poczytaj trochę testów to się dowiesz, że gtx 660 w W3 jest o wiele słabszy od r9 270

Czym się różnią te karty w wydajności? Praktycznie niczym. Kwestia optymalizacji sterowników. Na chwilę obecną różnice są na poziomie błędu pomiarowego.

W najbliższym czasie pojawią się odpowiednie poprawki.

 

Karta mieści się w budżecie tak jak 7870. 7950 już nie.

30fps te karty pociągną. Na 7950 nie będzie ich dużo więcej.

 

Poza tym to karta do phenoma.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

 

 

No właśnie w tej grze tak jest i do tej gry kolega chce kupić kartę.
Nie chcę zmieniać,tzn. nie na 770 czy 960 jak już to GTX 970 ale muszę dozbierać,a jak już będą fundusze to i radeony nowe powinny być i się zobaczy.

Nigdy bym karty nie zmienił do jednej gry po kątem np.10 czy 20% lepsza jakość,a sama gra W3 to nie mój klimat i jak dla mnie gra trochę przereklamowana,ale to tylko moje zdanie. 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zmieniać,tzn. nie na 770 czy 960 jak już to GTX 970 ale muszę dozbierać,a jak już będą fundusze to i radeony nowe powinny być i się zobaczy.

Nigdy bym karty nie zmienił do jednej gry po kątem np.10 czy 20% lepsza jakość,a sama gra W3 to nie mój klimat i jak dla mnie gra trochę przereklamowana,ale to tylko moje zdanie. 

 

Ale to nie o kolegę chodzi ale o założyciela tematu!!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...