Skocz do zawartości

Problem z Monitorem, grafiką, może sterownikiem?


Recommended Posts

Witajcie. 

Sorki że zakładam nowy temat, ale po jakiś 15min szukania odpowiedzi, (nawet nie wiem jak ten problem ubrać w słowa) nic nie znalazłem.

 

Na samym początku podam podzespoły a potem przejdę do meritum:

 

3770k 4.4Ghz @ 1.24V (Chłodzony Nepton 280L, wentylatory to Pure Wings 2)

Asrock Gen 3 Exteme 3 Z68 (już leciwa, we wrześniu styknie jej 4 lata)

16GB RAM (2x 4GB 2133Mhz CL 10 HyperX, oraz 2x 4GB 2400Mhz CL 10 Hyper X) oba działają w standarcie CL 10 2133Mhz, nigdy nie sprawiły mi większych problemów. 

2x 970GTX STRIX (ze względu na SLI nie podkręcone)

Dysk 1TB HDD WD Blue

SSD 128GB 850 PRO

700W CoolerMaster GOLD (również leciwy, około 6 lat, ma coś z tylnym wyłącznikiem, czasami jak się go wyłączy, to ciężko go włączyć, ale jak się włączy to działa bez zażutów; przy uszkodzeniu włącznika raczej wyłączał by się cały komputer, ze względu na pojedyncza linie 12V, która uszkodzona, odcięła by też prąd procesorowi i płycie głównej, więc to raczej odpada).

 

Monitor to ACER XB270H podłączony za pomącą DisplayPort. 

 

Nie wiem jak długo problem występuje, ale wydaje mi się że od zmiany monitora. Nie ważne czy komputer działa na jednej czy na dwóch kartach. Od czasu do czasu, w nieokreślonych odstępach czasu, podczas grania w gry monitor się resetuje (robi się czarny ekran, i za chwile wraca, zazwyczaj już bez obrazu z gry (dźwięk jest)). W słuchawkach można usłyszeć dzwięk odłączonego sprzętu, jak w przypadku pendrive, po chwili około 1 sec, dźwięk ponownie podłączonego sprzętu.

 

Przeinstalowałem sterowniki, aktualizowałem na najnowsze, zmieniłem gniazdko do którego monitor jest podpięty, nic to nie dało. Sprawdziłem temperatury GPU, nie przekraczają 76C co w przypadku SLI nie jest jakąś tragedią. Temperatury na CPU pod obciążeniem są nie większe niż 75C.  Przed chwilą wymieniłem kabel DisplayPort na ten który niepotrzebnie zakupiłem podczas kupna monitora, i na razie czekam aż znów się to stanie (oby nie). 

 

Spotkał się ktoś z tym problemem? Zna rozwiązanie? Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuje za chęci. 

 

Edit@ Problem występuje w grach takich jak 

Rome Total War

Atilla Total War

Witcher III (dzisiaj już chyba ze 3 razy)

War Thunder

Diablo III 

 

W inne za specjalnie nie gram, więc nie mogę stwierdzić czy aby na pewno tylko w tych. 

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...