Skocz do zawartości

Kompakt na wakacje/wycieczki do 1000zł


Recommended Posts

Hej!

Poszukuję cyfrowego kompaktu na wakacje, spotkania rodzinne. Również do fotek w warunkach słabego oświetlenia (restauracja, impreza) - takie nice to have. Poszukiwane cechy:

- własny akumulator (odpadają baterie AA) najlepiej ładowanie poprzez USB

- małe rozmiary i niska waga - do damskiej torebki

- mile widziana możliwość manualnego doboru nastaw

 

Rozważane aparaty:

Nizsza półka cenowa:

Canon PowerShot SX600 HS

Sony DSC-WX220

Nieco droższe:

Sony DSC-HX50

Sony DSC-WX350

Samsung WB350F

cokolwiek zaproponujecie ; )

 

Który z nich oferuje najlepszą jakość zdjęć? Czy warto dokładać do jednego z modeli z wyższej półki cenowej? Zależy mi na dobrej jakości zdjęć, ale ze względu na to że to aparat do okazjonalnego robienia zdjęć nie chciałabym przepłacić.

 

 

 

Z góry dzięki ; )

Edytowane przez amusiek
Link to post
Share on other sites

Proponuję wziąć jeszcze pod uwagę Olympusa XZ-10. Olympus wycofuje się z kompaktów więc ten model może mieć na prawdę fajną cenę, a mamy bardzo jasny obiektyw co przydaje się przy słabym świetle, i fajną jakość zdjęć ogólnie. Natomiast z tych podanych przez Ciebie zdecydowanie HX50 - najlepsza matryca i porządny obiektyw :).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Proponuję wziąć jeszcze pod uwagę Olympusa XZ-10. Olympus wycofuje się z kompaktów więc ten model może mieć na prawdę fajną cenę, a mamy bardzo jasny obiektyw co przydaje się przy słabym świetle, i fajną jakość zdjęć ogólnie. Natomiast z tych podanych przez Ciebie zdecydowanie HX50 - najlepsza matryca i porządny obiektyw :).

Obejrzałam tego Olympusa - jest fajny, ale wydaje mi się że wolałabym nieco większy zoom. Za to moją uwagę zwrócił Olympus SH-60 - wydaje się być całkiem fajną, nieco tańszą alternatywą dla aparatów które wymieniłam.

Link to post
Share on other sites

Aa, no to jeżeli szukamy troszkę większego zoomu, to spoko. SH-60 jest fajny za swoją cenę, ale pod kątem jakości obrazu nieco przegrywa jednak z HX50... choć też jest tańszy ;). Zobacz najlepiej sample i zdecyduj czy jakość Olka Ci pasuje.

Link to post
Share on other sites

Przyjrzałam się przykładowym i faktycznie jest różnica, szczególnie w rogach zdjęcia z Olympusa są nieco rozmyte.

Faktycznie HX50 wydaje się najlepszym wyborem, ale obawiam się nieco że obiektyw okaże się za ciemny, a nie przepadam za zdjęciami z lampą - w moim aktualnym PowerShocie SX110 IS wyglądają niezbyt ładnie.

Link to post
Share on other sites

Tzn. wiesz tak jak pisałem wiele zależy od ustawień - zarówno przysłony i jak i samego przetwarzania obrazu. Sony na pewno jest trochę lepszy, nie mniej głównie w słabym świetle - trochę lepiej radzi sobie z szumami.

 

Jeżeli

 

obawiam się nieco że obiektyw okaże się za ciemny,
+

 

Obejrzałam tego Olympusa - jest fajny, ale wydaje mi się że wolałabym nieco większy zoom.

 

to mamy dwa modele, niestety nieco wykraczające poza budżet: Panasonica FZ200 - większy już aparat, 24x zoom f/2.8 na całym zakresie i świetny tryb filmowy. Drugi, jeszcze droższy to Olympus Stylus 1 - 10.7x zoom, także 2.8, ale już mniejszy, z nieco większą matrycą. Odnośnie tych dwóch modeli niedawno tu był temat w którym podawałem linki do sampli. Jak znajdę to wyślę ;).

Przy czym z tych dwóch modeli pewnie bliżej FZ200 bo jednak mniej wykracza poza budżet... pytanie czy gabaryty nie będą Ci przeszkadzać?

 

Obejrz jeszcze raz sobie zdjęcia z XZ-10. Może wbrew pozorom ten 5x zoom Ci wystarczy? Ogniskowa 130mm to nie jest jakoś bardzo krótko :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...