Skocz do zawartości

Grafika do gier!


Recommended Posts

Witam! Jako iż premiera Wiedźmina 3 już jutro, zastanawiam się nad wymianą grafiki z mojego HD6850 na coś lepszego, aktualnie zastanawiałem się nad tymi modelami:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-3gb-192bit-dvi-hdmi-dp-gv-n660oc-3gd-635669/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9270x-dc2t-4gd5-633164/

Która była by z nich najlepsza? Lub może jakaś inna? Zależy mi na jak największej wydajności. Cena tak do 900, max 1000zł, jakieś propozycje?

Mój PC:

Grafika: Sapphite HD6850

Procesor: Intel i5-3570k

RAM: 2x4GB HyperX

Płyta: MSI Z77A-G43

Zasilacz: OCZ 500W

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki Buryxon widzę ze r9 270x radzi sobie bardzo dobrze :) prawie jak r9 280 a lepiej od gtx 670!!!

Z drugiej strony wstyd - Polska gra a Niemcy robią pierwsze testy wydajności! Oj coś was polscy dziennikarze i testerzy w CDP nie lubią ;-P

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Wszyscy tak jadą po tym gtx 960, a tu kolejna niespodzianka. Karta tylko 2 gb, z szyną 128 daje sobie bardzo dobrze w GTA V, Wiedźminie 3 i tak dalej. A teraz wszyscy którzy tak jechali po tej grafice niech się czasami zastanowią nad tym co i jak polecają innym użytkownikom. Nie jestem fanem żadnej firmy, tylko logicznie analizuję dane. Faktycznie pod względem mocy obliczeniowej 280x jest mocniejsza od gtx 960, ale wszystko rozwalają sterowniki. I w takim Wiedźminie gtx 960 od 280x jest mocniejszy o około 10 procent (na podstawie testu purepc). Pytanie jak się będzie zachowywać gtx 960 4 gb.

Moja uwaga do tych osób co pytają co kupić do konkretnej gry, czekajcie na testy. 


ps. jak gtx 960 stanieje jeszcze trochę będzie naprawdę kartą godną rozważenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wszyscy tak jadą po tym gtx 960, a tu kolejna niespodzianka. Karta tylko 2 gb, z szyną 128 daje sobie bardzo dobrze w GTA V, Wiedźminie 3 i tak dalej. A teraz wszyscy którzy tak jechali po tej grafice niech się czasami zastanowią nad tym co i jak polecają innym użytkownikom. Nie jestem fanem żadnej firmy, tylko logicznie analizuję dane. Faktycznie pod względem mocy obliczeniowej 280x jest mocniejsza od gtx 960, ale wszystko rozwalają sterowniki. I w takim Wiedźminie gtx 960 od 280x jest mocniejszy o około 10 procent (na podstawie testu purepc). Pytanie jak się będzie zachowywać gtx 960 4 gb.

Moja uwaga do tych osób co pytają co kupić do konkretnej gry, czekajcie na testy. 

ps. jak gtx 960 stanieje jeszcze trochę będzie naprawdę kartą godną rozważenia.

Jak ja polecałem tą kartę (chodź sam mam r9 270) to zostałem agentem  (na tym forum) NVIDIi ;-P

Link to post
Share on other sites

Na tym forum było dużo wpisów że gtx 960 jest totalnym dnem od wielu osób. Nie bronię tego układu. Chodzi mi o coś innego, ludzie "kłamstwa" wielokrotnie powtarzane dla niektórych osób stają się prawdą. Ktoś komuś polecił do Wieśka 280/280x, "nie kupuj" gtx 960 bo to dno. A teraz co, mamy premierę Wiedźmina, o dziwo słaby gtx 960 wypada bardzo dobrze. I co ktoś odda kasę, przeprosi itp. A nie lepiej było napisać poczekaj na premierę Wiedźmina, sam ocenisz i zobaczysz. Prawda nie tkwi w mocy układu tylko w sterownikach, tutaj AMD ma sporo do zrobienia. 

Prawda jest taka że jest głupi czas na kupowanie karty graficznej (sam o tym pisałem w kliku wypowiedziach), czekamy na nowe radeony, dolar dość drogi, premiera windowsa 10 (zobaczymy co lepiej chodzi pod dx12, tu pazury może pokazać amd). Kto może niech czeka, ja też jadę na gtx 560 i jakość żyję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na tym forum było dużo wpisów że gtx 960 jest totalnym dnem od wielu osób. Nie bronię tego układu. Chodzi mi o coś innego, ludzie "kłamstwa" wielokrotnie powtarzane dla niektórych osób stają się prawdą. Ktoś komuś polecił do Wieśka 280/280x, "nie kupuj" gtx 960 bo to dno. A teraz co, mamy premierę Wiedźmina, o dziwo słaby gtx 960 wypada bardzo dobrze. I co ktoś odda kasę, przeprosi itp. A nie lepiej było napisać poczekaj na premierę Wiedźmina, sam ocenisz i zobaczysz. Prawda nie tkwi w mocy układu tylko w sterownikach, tutaj AMD ma sporo do zrobienia. 

Prawda jest taka że jest głupi czas na kupowanie karty graficznej (sam o tym pisałem w kliku wypowiedziach), czekamy na nowe radeony, dolar dość drogi, premiera windowsa 10 (zobaczymy co lepiej chodzi pod dx12, tu pazury może pokazać amd). Kto może niech czeka, ja też jadę na gtx 560 i jakość żyję.

Ja też za wszelką cenę tego układu nie bronię ale skoro można GTX 960 kupić za ok 800 zł +W3 to nie jest zła oferta bo karta ma sporo zalet (i jest na 100% lepsza od 760!!!).

Co do AMD w W3 to nie jest wcale źle bo r9 270 uciągnie tą grę w około 40 fps w FHD i na wysokich detalach. NVidia zadbała tylko o maxwelle bo karty na keplerze (szczególnie te starsze z serii 6xx) wypadają kiepsko skoro np. gtx 670 jest gorszy od r9 270.

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Tylko dlaczego nikt się nie odezwie kto jechał po tej grafie.................

........... z każdym nowym tytułem gtx 960 robi się sensowniejszym wyborem, szkoda że amd śpi. Brak konkurencji to jest najgorsze co może być dla nas jako konsumentów. 

Link to post
Share on other sites

Tylko dlaczego nikt się nie odezwie kto jechał po tej grafie.................

........... z każdym nowym tytułem gtx 960 robi się sensowniejszym wyborem, szkoda że amd śpi. Brak konkurencji to jest najgorsze co może być dla nas jako konsumentów. 

:D z każdymi "nowymi" sterownikami chciałeś napisać. Szrot trzeba opchnąć to się go robi "sensowniejszym".

Link to post
Share on other sites

kolejna mądrość ......................... chyba normalne że zielonym zależy żeby poprawiać sterowniki w których nowe układy będą wypadać lepiej niż stara generacja. Dlatego Twój gtx 770 wypada gorzej w Wiedźmnie niż gtx 960. A nazwanie gtx 960 szrotem to jednak trochę przesada.

Link to post
Share on other sites

No właśnie to nie jest normalne żeby poprawiać sterowniki po to żeby starsza karta była mniej wydajna niż nowsza. Normalne jest wydawanie nowszych kart, które są wydajniejsze od starszych i poprawianie ich działania przez aktualizacje sterowników.

Link to post
Share on other sites

Echanton

 

Nvidia chce sprzedać maxwelle więc w nie inwestuje a keplera olewa. To ja juz wole polityke amd sterowniki raz na pół roku ale dla większości modeli u mnie hd 4850 przetrwała 8 lat u Nvidii takie cuda nie są możliwe.

CUDA już jest, cudów nie ma ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...