Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu pisanie na wysłużonej już Microsoft Wired Keyboard 600 stało się meczące. Klawisze ciężko się wciskają, nie reagują jak powinny. Szukam zatem czegoś nowszego. Klawiatury używam głównie do grania, rzadziej coś tam popiszę :)  Najważniejsze, aby klawisze nie były płaskie jak w laptopach, a całość była solidnie wykonana. Byłbym zadowolony, gdyby klawisze nie budziły domowników :P Zastanawiam się, czy obecne w niemal wszystkich klawiaturach podświetlanie klawiszy jest aż tak pomocne? :) Nie pogardzę kilkoma programowalnymi przyciskami. Cena to ±250 zł.

 

Poza tym chciałbym się dowiedzieć, czy warto zainwestować w klawiaturę mechaniczną? Czy są aż tak dobre i głośne?  :->


Ktoś coś? :)

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Jeżeli chodzi o podświetlenie. To zależy. Jeżeli siedzisz głównie po nocy i nie chcesz budzić domowników światłem lapmy to może się przydać. Jeżeli potrafisz pisać prawie bezwzrokowo - no cóż mniej będziesz zwracał na to uwagę. Do oceny.

 

Pytasz o niezbyt głośną i ewentualnie mechaniczną.

Nie każda jest głośna. Jeżeli chcesz do grania to MX Red lub MX Black są to przełączniki typu "Linear" i nie mają "kliknięcia" w momencie aktywacj. Przełączniki mechaniczne aktywują znak w połowie ruchu w dół. więc jeżeli opanujesz pisanie na mx red lub mx black aby keycap nie wędrował do końca (nie uderzal o płytę) będzie cicho. Od biedy można je wycisz o-ringami.

Jakość wykonania jest inna. Wytrzymałość jest kilkakrotnie większa od membranowych klawiatur.

Niestety 250 to troszkę za mało na mechanika, dołóż 100 i już wyrwiesz jakąś Tesoro lub CM Storma na red lub black.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z kilkoma osobami, wszyscy jednoznacznie doradzają klawiaturę mechaniczną. Taką też zakupię. Klawiaturę membranową można równie dobrze kupić za 100 zł, będzie się różniła tylko logiem firmy na obudowie. Zastanawiam się między QPad MK-50, CM Storm Quickfire XT i Tesoro Durandal (nie Ultimate). Którą polecacie?


Budżet zwiększyłem do 300-320 zł

Link to post
Share on other sites

Zatem kupię CM Storm Quickfire XT na czerwonych przełącznikach. w którym sklepie ajlepiej zamówić? Czy forum benchmark ma obecnie jakies kody rabatowe?


Wielkie dzięki za pomoc, temat do zamknieca. Zamówiłem CM Storm Quickfire XT, niestety nie ma nigdzie dostępnej wersji z czerwonymi przełącznikami, więc kupiłem na brązowych. Mam nadzieję, że szybko się przestawię :)

Edytowane przez Fet0r
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...