Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam ciekawy problem z internetem w domu, a mianowicie:

Wczoraj podczas używania laptopa po prostu znikło mi połączenie (tzn. żółty trójkącik i "brak dostępu do internetu") używam połączenia poprzez kabel zwykły rj-45.

Z racji tego, że mam prywatny router to wyjąłem go dziś z szafy i podłączyłem, na początku normalnie jak człowiek. Kabel z internetem do portu WAN + Kabel do PC i Portu LAN + zasilanie wiadomo.

Efekt raczej oczekiwany, czyli to samo co bez routera, jest połączenie z trójkącikiem.

Odłączyłem kabel od PC i wyszukałem sieć wifi, połączyłem się i efekt oczekiwany, czyli nadal trójkącik.

 

Postanowiłem podłączyć router w taki sposób że przepiąłem kabel który znajdował się w porcie WAN (ten z internetem) do portu LAN. I od tej chwili przez WIFI łączę się bez problemu, internet jest ale przez kabel nadal to samo. Dodam jeszcze że Wifi łączy tylko na laptopie a na smartfonie czy TV już nie i niezależnie od tego czy laptop jest podłączony w tym samym czasie czy nie. (myślałem że jest to blokada przypisywania adresów w ustawieniach routera)

 

A więc czy ma ktoś pomysł na to dlaczego internet nie działa po kablu, a ten sam kabel wpięty w router już daje oczekiwany efekt ? :) I do tego udostępnia internet na jedno urządzenie ?

Bez sensu nigdy się z tym nie spotkałem.

 

Jeszcze dodam że zanim wpiąłem się w router po LANie próbowałem ręcznie przypisywać IP i Bramę domyslną, maskę oraz DNS.

*********

Router to : TP-LINK WR340G
NET : Vectra
Laptop : Acer Aspire 5720z
Win 7 x64

 

*********

 

Za fajne pomysły będę wdzięczny so much. :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez elaskawski
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie...

Lecz, podpinając router pod router( bo ten z Vectry to też router), musisz ustawić odpowiednia adresację IP.

 

TPlink bardzo nie lubi gdy na porcie WAN dostaje IP tej samej klasy która rozdaje po LAN.

Czyli zacząć musisz od zalogowania się do Tplinka, zmiany klasy adresów np 192.168.2.0

 

Ale i tak należy zdefinować problem, więć zacznij od :

Wyłącz i odepnij router TPlink , podepnij komputer kablem lub wi fi do routera Vectry, i sprawdz jakie dostajesz Adresy, maski, bramy i dnsy.

 

Start> panel sterowania> centrum sieci i udostepniania> polaczenia sieciowe > połączenie lokalne prawym status i szczególy.

 

 

Podpinanie kolejnego routera w router, srednio ma sens.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...