Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie prosze o pomoc w zlozeniu mi zestawu do gier/grafiki  :) 

 

 

  • Zastosowanie komputera :Gry: Gta V, Bf4, Far cry 4,Dying Light, Minecraft,Lol,mortal kombat X, Wiedzmin 3 /Rendering i obrobka ponadto nagrywanie: Sony Vegas pro, Cinema 4d, adobe after effects,Action [Rendering i Nagrywanie Bedzie Full HD]
  • Maksymalna kwota : 3000-3200
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jezeli bedzie mozliwosc to tak :) 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: chce Kupic Monitor full hd do 400 zl 
  • Specjalne wymagania : cichy,wydajny,nie wysokie temperatury 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Nie przepadam za radeonem ? Moze Ktos mnie przekona ?  :P 
  • Z Gory Wielkie dzieki za pomoc/ Lub chec Pomocy 

 

Witajcie prosze o pomoc w zlozeniu mi zestawu do gier/grafiki   :)

 

 

  • Zastosowanie komputera :Gry: Gta V, Bf4, Far cry 4,Dying Light, Minecraft,Lol,mortal kombat X, Wiedzmin 3 /Rendering i obrobka ponadto nagrywanie: Sony Vegas pro, Cinema 4d, adobe after effects,Action [Rendering i Nagrywanie Bedzie Full HD]
  • Maksymalna kwota : 3000-3200
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jezeli bedzie mozliwosc to tak :) 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: chce Kupic Monitor full hd do 400 zl 
  • Specjalne wymagania : cichy,wydajny,nie wysokie temperatury 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Nie przepadam za radeonem ? Moze Ktos mnie przekona ?   :P 
  • Z Gory Wielkie dzieki za pomoc/ Lub chec Pomocy 

 

Odrazu mowie ze mialem juz kilka tematow ale nikt mi na nie nie pomogl  co do zestawu

Link to post
Share on other sites

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Razem 3321zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Wydajny procesor Xeon 1230 v3 wydajność i7 4770 bez zintegrowanego układu graficznego, czyli 4 rdzenie / 8 wątków, 16GB RAM, płyta główna w formacie matx z możliwością rozbudowy pamięci maksymalnie do 32GB w tym pełny układ audio i dwie kości biosu, GTX 660 tutaj nvidia z racji na fakt, ze wykorzystujesz Aftera akceleracja GPU przyniesie spory przyrost wydajności i skrócenie czasu renderów, 2 x HDD po 1TB jeden na odczyt surowego materiału, drugi zaś na zapis gotowego rendera, częściowo wyciszona obudowa Zalmana z trzema wentylatorami 120mm i regulacja prędkości obrotowej filtrami przeciwkurzowymi i usb 3.0 oraz zasilacz z mocną linią +12V 4-8W i zapasem mocy. 
O podkręcaniu procesora możemy mówić, gdy rezygnujesz teraz z karty graficznej ii dokupujesz ją  z czasem bądź idziesz w używane podzespoły.
Edytowane przez Sadek.0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj całych postów chłopie. Nie masz takich funduszy, a nawet jeśli nie poleciłbym Ci GTX 960 zwłaszcza pod montaż. Wąska szyna danych i niska przepustowość pamięci, stąd nie dla tej karty podczas gdy będziesz renderował przy jej użyciu.

Za ~650zł kupisz używanego GTX 750 z gwarancją, taka moja propozycja by tutaj zejść z ceny i mieć wydajniejsze GPU.

Edytowane przez Sadek.0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera :Gry: Gta V, Bf4, Far cry 4,Dying Light, Minecraft,Lol,mortal kombat X, Wiedzmin 3 /Rendering i obrobka ponadto nagrywanie: Sony Vegas pro, Cinema 4d, adobe after effects,Action [Rendering i Nagrywanie Bedzie Full HD]

 

Co jest tutaj głównym priorytetem tego zestawu ? Gry czy praca ? Coś mi się wydaje, że lepiej będzie złożyć tutaj zestaw typowo nastawiony pod gry, gdyż obsługa programów które wymieniłeś sprowadzi się tylko i wyłącznie do hobbystycznego renderingu z gamepleyów. Dobrze myślę?  

Link to post
Share on other sites

Wymieniasz dość wymagające tytuły gier. W takim budżecie składałbym bardziej zestaw typowo pod gry z ewentualną możliwością jego rozbudowy pod pracę. 

nie planuje niestety rozbudowy :/  moge dolozyc z jakies 100-200 zl max ale za bardzo nie jestem za tym xd  a moglbys zlozyc mi taki pod gry bo w sumie ten co kolega na gorze pokazal to mega jak dla mnie tylko poco mi 2 dyski ? bo nie za bardzo rozumiem ? :P

Wymieniasz dość wymagające tytuły gier. W takim budżecie składałbym bardziej zestaw typowo pod gry z ewentualną możliwością jego rozbudowy pod pracę. 

 bo tak jak mowilem  chce zrobic kanal w ktorym ma byc glownie montage zazwyczaj krotki/Audio spectrum cos takiego jak na Kanalach  K-step muzycznych czyli takie fale lub czasami moze pobawie sie mala edycja.A co do nagrywanie to czasami jak mnie wezmie ale tez nie nie grywam jakichs gameplayow itp  

Sadek bo ja zrobilem tak ze mam 8 gb ramu xeona i gtx 960 2gb asusa to mozna tak zrobic czy inaczej ? bo w gtx 960 wyzsza jest wydajnosc a xeon chyba mi starczy do renderu czy jednak nie ? 

@Refresh 

REF

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...