Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do rzeczy. Od jakiegoś czasu prześladują mnie takie oto paseczki http://i.imgur.com/nyOBP.jpgNic nie zmieniałem ani nie dokładałem do komputera. Po włączeniu cs go przeważnie nie zdąże rozegrać ani 1 rundy do końca bo wyskakuje taka niespodzianka. Temperatura procesora maksymalna jaką zanotowałem to 50 stopni i karty maksymalnie 65 stopni (msi afterburner). Raz nawet paski pojawiły się tylko przy pulpicie. Nie wiem dlaczego ale mam jakieś przeczucie że zasilacz nie daje rady. Czy to mogło by być przyczyną takich pasków? Zasilacz 500 W aerocool E80-500. Zasilacz ma dobrych 5-6 lat. Wcześniej pracował z Q8300 + hd 4870. Reszta sprzętu który jest podłączony teraz:

asrock b85 anniversary,

i5 4460,

R9 280x dual x,

asus xonar dgx,

crucial mx100 256GB

chłodzenie spartan pro

+ 5 wiatraków z obudowy

Wcześniej też się tak zdarzało ale sporadycznie i to po graniu w BFH przez dość długi czas.

Link to post
Share on other sites

To na 100% nie jest monitor. Gdybym mógł to zmieniłbym zasilacz ale nie mam takiej możliwości. Na integrze sprawdzę później.

 

Integra działa tak że cs to nawet odpalić się nie chce ^^ Jakieś inne propozycje?

Edytowane przez eaeae
Link to post
Share on other sites

Po kolei. Skąd masz pewność, że to nie jest monitor? Sprawdzałeś kable, wtyczki, gniazda? Jak ma się sprawa ze sterownikami, dykiem, systemem?

 

Jeśli to wsio działa to do sprawdzenia:

 

  1. GPU -podepnij najlepiej grafę kolegi/swoją grafe u kolegi
  2. MOBO/CPU- wkładasz swoje graty do kompa kolegi/koleżanki
  3. PSU- j.w.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak pojawiają się paski to słychać że komputer ewidentnie się zawiesił bo brzęczy niemiłosiernie. Może się nie znam ale czy komputer może zawiesić się przez monitor? Dziś grałem w cs'a i dopiero po 3 godzinach pokazały się paski. Tradycyjnie zresetowałem komputer i pojawił się nowy problem. Po resecie nie ma dźwięku z karty dźwiękowej. Zmieniłem na inne pcie i też nie było za to integra działa. Kartę graficzną mogę wymienić ale z płytą i procesorem jest gorzej bo nie mam jak i skąd wziąć. To samo zasilacz. Najpierw jednak wolałbym załatwić problem z kartą dźwiękową.

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy jest to możliwe że dysk zewnętrzny może spowalniać ssd? Mam wrażenie że kiedy jest tylko ssd wszystko jakoś sprawniej działa np jak jest podłączony dysk zewnętrzny to przy starcie systemu widzę napis asrock później te "kulki" i za chwile pulpit. Kiedy jest sam ssd ekran jest czarny i dosłownie w kilka sekund pojawia się pulpit. Przepraszam za ten chaos ale piszę co mi przyjdzie do głowy.

 

Co mogło by mnie zaniepokoić w tych wtyczkach, gniazdach i kablach? Przed chwilą rozłożyłem i złożyłem komputer i nic podejrzanego nie widziałem. Sterowniki do karty zainstalowałem wczoraj z opisem "omega". Windows zaktualizowany to samo program od ssd. Sterowniki płyty też raczej aktualne. Sterowniki do karty dźwiękowej na pewno są zaktualizowane.

 

 

Tak sobie teraz przypominam że na starej karcie występował taki sam problem z tym że nie tak często jak tutaj. Poza tym teraz mam monitor FHD kiedy stary jest tylko HD. Pomocy.

Edytowane przez eaeae
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Pewnie to nikogo nie obchodzi ale już po kłopocie. Jeszcze raz zdjąłem chłodzenie z karty i kabelki (zapewne od wentylatorów) było tak jakby nie dociśnięte. Nie wiem dlaczego tak się stało bo dosłownie dzień wcześniej zmieniałem pastę i jestem na 100 procent pewien że wszystko podociskałem. Od tej chwili nie uświadczyłem tych pasków i żadnych innych dziwnych rzeczy np pod koniec tych moich problemów wyświetlała się informacja że sterowniki przestały działać. Tak czy inaczej wszystko działa. Dziękuję za chęć pomocy i chyba można to już zamknąć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...