Skocz do zawartości

Jak bezpiecznie zwiększyć wydajność komputera poprzez OC ?


Recommended Posts

Witam :)

Na początek specyfikacja komputera, aby było wiadomo z czym mamy do czynienia:

CPU: AMD Phenom X4 840 OC 3.47 ghz (niestety na propusie)

Płyta główna: ASUS M4N68T-M-LE-V2

Pamięć RAM: 8gb (2x 4gb) Kingston Hyper X Beast 1600mhz

Karta graficzna: ATI radeon R9 270 Gigabyte OC version (OC 1050/1500)

Zasilacz: TACENS Radix eco II (600W)

Dysk twardy: 2x HDD (Samsung 500gb/Seagate 250gb)

 

Chciałbym się dowiedzieć jak w takim zestawie można by jeszcze wpłynąć na wydajność komputera, jak przeprowadzać OC procka czy karty, wpadam na takie tematy często na innych forach ale jednak nie potrafię wyciągnąć z tego pożytku z racji tego, że nigdzie nie mogę wpaść na zestaw podobny do mojego (chodzi o procek z tą płytą główną) :D Coś tam wiem minimalnie o podstawach OC jednak gdy próbuję wejść wyżej z np prockiem wyskakuje mi już błąd na samym starcie "overclocking failed" i muszę wchodzić do biosu z powrotem, aby zmniejszyć taktowanie procesora, nie mam zielonego pojęcia o zmianie napięć (mam zablokowane możliwości ich zmiany w biosie) nie wiem jaka jest granica danego podzespołu itp. Wiem też, że sam ram można jakoś ustawić, aby był bardziej wydajny, W każdym razie na takiej konfiguracji i z takim OC jak tutaj podałem komputer działa stabilnie i w testach i podczas normalnego grania w wymagające gry przez dłuższy czas więc myślę, że można próbować dalej nieco podciągnąć osiągi tego komputera :)

 

 

Na marginesie odbiegając trochę od tematu zastanawia mnie również dlaczego podczas grania w np. GTA V gra chodzi płynnie z ~50 fps ale ma dziwne spadki do np. 20 fps, raz na jakiś czas, nie wiem czy to moje przewrażliwienie po prostu i każdemu się to zdarza :D czy właśnie problem leży gdzie indziej, zwłaszcza, że tak naprawdę jest to zależne od dnia (nie wiem może od tego jaki humor ma komptuer :D ) raz chodzi bajecznie, a raz właśnie zdarzają się takie dziwne spadki fps.

 

Z góry dziękuję i czekam na jakieś podpowiedzi :)))))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...