Skocz do zawartości

i5 4690k, msi z97-g43 problem z podkręcaniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chudy131080,

Recommended Posts

Witam,

pierwszy raz zabrałem się za oc. wskazówki brałem z tego filmu 

 

Kiedy jestem w biosie w zakładce oc nie mam możliwości zmiany "CPU RATIO" z auto na fixed. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje i co mogę zrobić żeby to zmienić?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Osobiście nie dawałbym więcej jak 1.400V,choć bywało że dawałem ciut więcej ale to z pełną świadomością tego.Jak już znajdziesz odpowiednie napięcia to jak dla mnie warto przejść na offset.

Tyle że takiego napięcia nie dawałem na HSW a na IVB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzeba wziąć pod uwagę też płytę główną, ja bym tak na niej nie szalał z napięciami, przynajmniej nie przy słabszej sekcji. Może się to potem grzać dość mocno.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podepne sie pod temat. Podkręcam własnie procesor i stanełem na 4.2 z Vcore 1.13 Vccin na auto Załączam zdjecie z OCCT z AVX
http://postimg.org/image/e37el1h31/

EDIT: Dodam że gralem ostatnio w Rome 2 i Sniper Elita 3 i temperatura procesora wynosila w pierwszym max 64 stopnie a w drugim 68 stopni temperatury wg Core Temp i HW Monitor.

Edytowane przez carlosss89
Link to post
Share on other sites

Podepne sie pod temat. Podkręcam własnie procesor i stanełem na 4.2 z Vcore 1.13 Vccin na auto Załączam zdjecie z OCCT z AVX

http://postimg.org/image/e37el1h31/

 

EDIT: Dodam że gralem ostatnio w Rome 2 i Sniper Elita 3 i temperatura procesora wynosila w pierwszym max 64 stopnie a w drugim 68 stopni temperatury wg Core Temp i HW Monitor.

Nie zapomniałeś przypadkiem ściągnąć naklejki spod radiatora ? Zmień pastę może za dużo nałożyłeś. Albo źle zamontowałeś chłodzenie.

Edytowane przez mwtkk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...