Skocz do zawartości

Problemy z teksturami i cieniami w grach


Recommended Posts

Męczę się z tym od premiery GTA V. Akurat wtedy zmieniałem pastę termoprzewodzącą na procku. Problem polega na tym, iż tekstury w niewielkiej odległości są rozmazane, a cienie poszarpane. Dokładnie wyjaśnią to załączone screeny: http://imgur.com/a/3Ffbi[imgur.com] 

 

Specyfikacja PC 

 

i5 2500k @4.5 

Sapphire Radeon 7950 Vapor-X 

AsRock Z77 Extreme4 

Deus G1 600W 

HR-02 - Macho 

SilentiumPC Gladius M40 

 

Grafika jest cała i zdrowa, bo wyjmowałem i przesiadałem się na integrę, na której doświadczyłem tego samego. Sprawdzałem RAMy memtestem systemowym i tym z płytki - także nic nie wykazały. Wyjmowałem procesor i przedmuchiwałem socket, co również nic nie dało.Dopiero po odpaleniu gry Rockstara zauważyłem, że coś to kiepsko wygląda ta super grafika. Temperatury procesora w czasie obciążenia nie przekraczają 40*C, natomiast grafika waha się w okół 60*. Dysk oczywiście formatowany, na drugim dysku jest to samo. Nie wiem co jeszcze może powodować te problemy. Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdz kabel sygnalowy grafika > monitor, ew. Sprawedz na innym monitorze. Sprawdz czy masz uziemiona bude(probowka w reke i dotknij obudowy oc) Nie moglem otworzyc fotek, wiec wroze z fusow...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Możliwe ze to wina gier,chociaż w gta 5 sobie troszke poradziłem z cieniami,wystarczy w  ustawieniach ustawić w cieniach Nividia PCSS i cienie będą bardziej wygładzone i nie bedzie tak razić to w oczy.

Ja mam problem ogl w wszystkich grach z wygładzaniem krawędzi których nie umiem wymusić w grach chociaż w opcjach mam msaa x8 i anizo x16,wszystko jest postrzępione.

Ma ktoś jakąś rade?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...