Skocz do zawartości

Acer 722 - problem z uruchomieniem na zasilaczu


Recommended Posts

Witajcie!
Jestem posiadaczem netbooka Acer 722 (wersja C60/HD6290) i niestety jest w nim jeden problem.
Otóż w momencie, gdy komputer jest wyłączony, a jest podłączony pod zasilacz, to nie chce się włączyć. Trzeba wtedy odłączyć go od prądu, wyjąć i zamontować od nowa baterię oraz włączyć go ponownie. Wtedy odpala się bez najmniejszych problemów i zaraz po tym można podłączyć zasilacz, który go poprawnie ładuje.

 

Niestety nie mam pojęcia gdzie może leżyć przyczyna problemu, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Zupełnie mi to nie przeszkadza, więc dam sobie z tym spokój. Po prostu byłem ciekaw.

 

Dziękuję.


Wybaczcie, za post pod postem, ale nie chcę zakładać nowego wątku.

Czy fakt, że netbook nie odtwarza poprawnie filmów z cda.pl oraz z wrzuty (HD - te w HQ jeszcze bez problemów)? Cholera Firefox zużywa mi cały procesor, pomimo przyspieszania sprzętowego. Komputer kupiłem specjalnie pod filmy, a tutaj taka kiszka.

Link to post
Share on other sites

Przeinstalowałem Flasha, pobrałem Pale Moon i jest lepiej. Ale nie idealnie - na wrzucie HD nadal działa X sekund, potem obraz się zacina i znów działa. Na cda niektóre momenty potrafią się losowo zaciąć.

Na pewno nie jest to wina łącza, ponieważ Playowskie ~50Mb/s obsługuje dwa pozostałe komputery bez najmniejszych problemów. 
System został przeskanowany, dysk jest zdefragmentowany, śmieci z rejestru wywalone. Spróbuję strzelić formata, bo swoją drogą netbooka otrzymałem z windowsem, na którym programy były wyłącznie odinstalowane. 

Link to post
Share on other sites

CPU 100%, GPU i HDD bez większego obciążenia.

@EDIT
Ogólnie netbooka kupiłem z jednego powodu - podłączenie telewizora pod HDMI i filmy w HD. A tutaj niestety niezbyt ciekawie :)

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites

Procesorem dzieli się Firefox oraz Flash :] 
Przyspieszanie sprzętowe we Flashu włączone. Akceleracja wideo w "dxdiag" jest włączona. Sterowniki do wszystkiego co się da - są.

Wygląda na to, że C60 po prostu sobie nie radzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...