Skocz do zawartości

Wymiana starej karty graficznej na coś nowszego.


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna nowej karty graficznej. Moja obecna konfiguracja komputera to : 

 

Procesor: Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/
Płyta główna: Gigabyte X58A-UD3R /intel X58/
Pamięć RAM: Corsair XMS3 6 gb (3x2 gb tripple chanel) DDR3 1600MHz
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB

                       WD 1TB 7200 rpm 32MB

                       SSD 120 Kingstone HyperX
Karta graficzna: Asus Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
Karta dźwiękowa: Asus Xonar D1
Zasilacz: Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze
Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

 

Wiem że komputer nie jest wysokich lotów, szczególnie stara i7 ale na razie nie mam pieniędzy na zmianę szczególnie, że znając życie trzeba zmienić też mobo :P 

 

Pytanie dotyczy karty graficznej, a dokładnie co polecacie :). Myślę nad R9 270/280 jednak jakie chłodzenie wybrać ? Wolałbym kupić coś używanego jeszcze na gwarancji :). Jeśli ktoś coś zaproponuję orientacyjnie proszę również o cenę używki, tak żeby nie przepłacić.

 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Budżet jaki przewiduje to maks 800 zł chociaż chciałbym zrobić to jak najtaniej :P. W gry typu sinngle player wybitnie nie gram, wiec priorytetem nie jest gta V czy wiedzmin 3. Preferuje bardziej MMO np WoT, Lineage 2, WoW i tym podobne. Zależy mi bardziej na kulturze pracy i żeby wytrzymała te 2/3 lata :)

 

Dodam jeszcze, że mam możliwość kupienia R9 290 za równe 800 zł ok pol roku gwarancji. Jakoś nie jestem przekonany do chłodzenia tej karty(jeden wiatrak). Może ktoś miał do czynienia z tego typu kartą ?.

Edytowane przez Saktap
Link to post
Share on other sites

 

 

(jeden wiatrak)

jak taki to jest oki

http://www.muzeumsulmierzyce.pl/wiatrak/wiatrak_0180.jpg

 

to pewnie masz na myśli referenta ?karta się grzeje i jest głośna nie polecam 

Link to post
Share on other sites

Jak masz te 800zł do wydania to bierz nówkę R9 280 http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-r9-280-royal-king-3gb-gddr5-960-5000-2xmdp-hdmi-dvi-d-cgax-r9287o-640551/. [ karta ma backplate ]  R9 290 za 800zł bardzo kuszący, ale referent jest bee ;) . Choć kumpel ma szafirka i w ogóle mu to nie przeszkadza.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

280x dobra karta tylko nie bierz MSI cicha ale za to masz piszczące cewki, wiec wychodzi na jedno(u mnie przy 120 klatkach cewki są głośniejsze nic wiatrak:D a przy 60 prawie wcale nie słychać) najciszej MSI, najchłodniej shapphire (chociaz moja MSI rev 1.2 z 2015r ma max 66 C a podkręciłem ja na 1150/1580 co dało zawrotne 412 punktów 3dmarku) do gta V wystarczy stałe 60 klatek w mieście  na pustyni minimum 48 przy bardzo wysokich na trawę a resztę mam na full bez MSA w full hd mam wykorzystane 2870 mb VRamu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...