Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Postanowiłem w końcu wymienić kartę graficzną. Gram w rozdzielczości 1920x1200 lub 5760x1200.

2 monitory mam podłączone kablem DP, 1 przez kabel DVI.

 

Na kartę chcę maksymalnie przeznaczyć 2000 zł.

 

Specyfikacja komputera:

 

CPU: Intel Core i7-3770K 3.50GHz
GPU: Radeon HD 6950 XFX 2GB (HD-695X-CNFC)
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 [x2] (16GB)
Mobo: MSI Z77A-GD65
Obudowa: Corsair Obsidian 800D
PSU: Chieftec 600W (CFT-600-14CS)
 
Z góry dziękuje za pomoc.
Link to post
Share on other sites

980 TI raczej będzie kosztować więcej niż 2000zł :( Polecałbym polować na używaną GTX 980 teraz, lub poczekać na reakcję rynku na premierę nowych Radeonów. Może wtedy nowa GTX 980 spadnie z ceną w okolice 2000zł.

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz parcia na nowy sprzęt, to poczekaj ten miesiąc. Akurat teraz jest dobry czas, żeby napisać "poczekaj za nowymi Radkami", bo faktycznie, ich premiera coraz bliżej, a ceny konkurencji mogą nieco spaść. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Palit GTX980 JetStream (za 2100 zł).

 

Dzisiaj do mnie dotarła, ale nie działa poprawnie.

Na początku wyświetlała obraz, ale system się nie bootował (nie mogę włączyć nawet biosu), a po zmianie trybu PCI-E na gen. 3 (przy pomocy Radeona) nie wyświetla obrazu.

 

Macie jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Jak człowiek pisze że "nie mogę włączyć nawet biosu" zadawać pytanie czy odinstalował stery jest bezsensu................ 

Dokładnie opisz jakie masz objawy, uszkodzenia sprzętu  biosy/płyty różnie sygnalizują. Coś chaotycznie wszystko opisałeś. Problemów może być kilka np. "dupnięta" grafika, problemy z zasilaczem (choć radek zjada więcej niż gtx 980). Zmiany trybu pci-e nie trzeba robić, samo powinno wszystko zassać. 

Link to post
Share on other sites

Dobra. Z tym gtx wyświetla się chociaż bios, kręcą się wentyle na grafie ?. 

Czy z radkiem komputer chodzi w porządku. Dla pewności reset biosu płyty oraz dorzuć aktualizację biosu płyty głównej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...