Skocz do zawartości

Komputer głównie do gier i grafiki 2D (4000 - 4500 zł)


Recommended Posts

Witam

Od razu dziękuję Ci że to czytasz  :)

 

Wiem że pisałem już o pomoc w złożeniu komputera, ale koniec końców nie zakupiłem nic, więc pozwalam sobie skorzystać z Waszej rady raz jeszcze, po dość długim czasie (około rok temu) :)
 

Wiem że takie tematy już były, ale mimo szukania, nie do końca udało mi się znaleźć konfigurację która wydawałaby mi się odpowiednia. Postanowiłem więc poprosić o bardziej spersonalizowaną pomoc  :)
Przepraszam jeśli kogoś zirytował kolejny podobny temat.

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (zależy mi żeby nawet najbardziej wymagające tytuły działały na pełnych detalach... no chyba że to niemożliwe w tej półce cenowej, wtedy możecie mnie wyśmiać  :P). Przydało by się żeby też bardzo dobrze radził sobie z programami do obróbki grafiki 2D zarówno rastrowej jaki i wektorowej (głównie oczywiście Photoshop i Illustrator). A i jeszcze bardzo sporadycznie obróbka video.
  • Maksymalna kwota : 4500zł (jak mnie przekonacie że warto to mogę trochę dołożyć  :) )
  • Których części potrzebuję : no, "budę" oczywiście, ale jak bylibyście mi jeszcze w stanie jakiś monitor polecić, to byłbym wdzięczny (miałem nadzieję zmieścić się w 5000zł za kompa i monitor)  :)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : na chwilę obecną w ogóle się na tym nie znam, więc raczej nie. Jak będzie sprzęt z możliwością OC, to może się nauczę, ale jakby dało się taniej a bez możliwości, to chyba wolałbym iść w te stronę...
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Mam Samsung SyncMaster 931BW (1440x900), ale koniecznie potrzebowałbym dokupić sobie jeszcze jeden sporo większy monitor.
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) mysz, klawiatura, głośniczki  :P
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : ...chyba że sądzicie że laptop będzie lepszym wyborem, bo niby mniejsze zużycie prądu, to może jakoś za rok się zwróci wydanie na niego więcej... nie wiem, chyba nie... pytam po prostu :P

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się postem i bardzo proszę o pomoc, bo zagubiłem z w nadmiarze informacji  :)

 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

W sumie jakby się dało to najlepiej by było żeby to pogodzić, ale tak ociupinę większy nacisk na gry.

 

A grafika to klasycznie, głównie rastrowa i wektorowa, tak czasem digital painting, web-design itp. ale czasem też chciałbym móc sobie zmontować film (nie tylko prosta postprodukcja, ale też tworzenie jakiś efektów w After Effect) ale to rzadko

Link to post
Share on other sites

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Razem 4574zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
 
Dostajesz tutaj wydajny procesor w postaci Xeona 1230 v3 4 rdzenie / 8 wątków, 16GB RAM o standardowym taktowaniu,płytę główną umożliwiająca rozbudowę pamięci do 32GB RAM z pełnym układem audio i dwiema kościami biosu, GTX 970  od Zotaca z 5 letnią gwarancją producenta i niezłym układem chłodzenia, 1TB HDD na magazyn, SSD 128GB na OS i SOFT, szybki SSD 250GB pod disc scratch pod PSa, częściowo wyciszona obudowę w postaci Zalmana R1 wtym trzy wentylatory z regulatorem obrotów filtry przeciwkurozwe oraz częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy. Gdybyś chciał zejść troszkę z ceny możesz wybrać niemodularny Corsair VS 450W 80+ 120mm
nadal z zapasem mocy.
 
 
Gdybyś poszedł bardziej w montaż filmów dorzucasz do tego drugi HDD na osobny odczyt surowego materiału i zapis gotowego renderu.

By tutaj poprawić kulturę pracy chłodzenia możesz zainwestować z czasem w SilentiumPC Fera 2 HE1224

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...