Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spółka TCCM Polska - założona przez właściciela CZESKIEJ spółki TCCM - można to łatwo sprawdzić w KRS, TCCM Polska ma DOKŁADNIE ten sam zarząd co TCCM Czechy - jednoosobowy - Kamil Vacek. Nie mamy żadnego zabezpieczenia - czeski importer, zarejstrował w Polsce Spółkę z o.o. - wystarczyło mu 5000 zł i już. To nie Samsung, LG, czy Microsoft Polska. Równie dobrze ja mogę w ten sposób sprowadzać telefony - wyłożę 5000 zł, zarejstruję Spółkę z o.o. i będę głosił, że OFICJELNIE sprzedaję. Gwarancja dawana przez TCCM NICZYM się nie różni od gwarancji dawanej przez dowolnego sprzedawcę na Allegro. Ciekawe czy jak TCCM zwinie się / odmówi to MEIZU będzie rspektować 24 miesiące gwarancji ? Chciał bym zobaczyć oficjalne potwierdzenie. Bo jak LG Polska "nawali" to mam LG Europa i jeszcze Swiat. Ciekawe co jak TCCM Polska / Czechy nawali - czy Meizu się "poczuje" i nam pomoże. ?

 

 

Zaczynasz dochodzić do granic absurdu. Co z tego, że właścicielem przedstawiciela jakieś zagranicznej firmy jest człowiek nie z naszego kraju? Otóż zapewniam Cię, że 90% dużych zagranicznych firm ma tak samo. To, że dana firma jest zarejestrowana w Polsce, wcale nie oznacza, że właścicielem jej jest polak. Może dla Ciebie to trudne ale tak już jest. Wcześniej nie pasowało Ci, że importerzy nie są zarejestrowani w naszym kraju, a teraz gdy już takowi są, tworzysz wyimaginowane teorie o nagłym zapadnięciu się firmy pod ziemię. Za chwilę przeczytam Twoje przypuszczenie o porwaniu importera przez ufo i inne takie chore wymysły. Importer zarejestrowany w naszym kraju, gwarancja 24mc - dla mnie jest wszystko jasne. Dla Ciebie widać nie, bo pewnie potrzebujesz dużej marki o nazwie M$, żeby cokolwiek kupić. A o ile mi wiadomo, to TCCM nie jest maleńką firmą założoną przez pepika z zyskiem rocznym rzędu kilku tysięcy, tylko dość dużą firmą współpracująca z wieloma operatorami i producentami. Jeżeli tak nie jest to dlaczego duże polskie sklepy typu morele, komputronik czy neonet sprzedaje Meizu? Chyba nie powiesz mi, że takie sklepy brałyby towar z trefnego źródła? 

 

 

 

Równie dobrze ja mogę w ten sposób sprowadzać telefony - wyłożę 5000 zł, zarejstruję Spółkę z o.o. i będę głosił, że OFICJELNIE sprzedaję

 

Śmiało. Zobaczymy ile będziesz miał odbiorców.

Edytowane przez SKOME
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sądząc po "masturbacji" nad Chińskimi markami :) - miał bym dużo klientów takich jak Ty Skome :)

 

I jest ZASADNICZA różnica miedzy LG Polska, Samsung Polska a firmą TCCM. Jak byś my mieli Meizu Polska - słowa bym nie powiedział.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Owszem, jak kupisz w Komputroniku to możesz się powołać na NTzU - na pewno jest bezpieczniej - ALE - nadal nie jest aż tak dobrze.

Zapewnią nam absolutne minimum wymagane prawem i tyle, już z dostępem do części nie będzie tak dobrze.

 

Najlepiej to widać po "B" Brandach - w zasadzie zero wsparcia.

Link to post
Share on other sites

Nie - oczekuję by firma miała swój oddział w Polsce lub w Europie - przykłąda Samsung, LG, Sony, HTC, Microsoft. 

 

Tymczasem mamy firmę, i nie wiemy jaka mają umowe, czy za rok się nie zwiną, za duże ryzyko. Pamiętajmy, że sprzęt w Europie / Polsce musi przejśc badania, certyfikacje. Chronia nas też dodatkowe przepisy prawne. To dla tego sprzęt mamy drozszy - i dla tego "Chińskie' marki nie wchodza na nasz rynek. Boję się, że ktoś zarejstrowął z 5000 zł Sp. z O.O. - sprowadził kontener telefonów, sprzeda a jak zaczna się większe problemy to oglosi upadlość. I teraz najwazniejsze pytanie : czy meizu się "poczuje" do respektowania gwarancji czy nie ? Bo w Chinach mamy 12 a w Europie 24 miesiące. Jak Meizu powie - oni sprzedawali i ich ścigajcie - to mamy po zawodach.

 

Stad mój sceptycyzm - ja się tak "nabrałem" kupując sprzęt - firma się zwinęla i zostałem bez gwarancji - gorzej, bo firma była równoczesnie sprzedawcą więc i NTzU odpadła. Dlatego ostrzegam - ja bląd popelniłem, szkoda by inni też go popełniali - wymagana jest ostrożność i powazne zastanowienie się.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli ten ostatni model odpada, ok rozumiem :)
Mam jeszcze inne pytanie, bardzo ważne - GDZIE najlepiej kupić taki telefon ?
-> Komis ?
-> Salon ?
-> Allegro ?
-> OLX ?
-> LIFEMEDIA ?
Ponowię swoje postanowienia: ma być nowy, na kartę, żadne umowy nie wchodzą w grę, chodzi mi o wskazanie źródła z jakiego będzie go najlepiej pozyskać.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jest poszukać nowy od kogoś kto przedłużył umowę i sprzedaje. Znajdziesz takie na allegro/olx. Polecam też zapoznać się z poradnikiem kupującego. Jest to temat podpięty.

Komisy omijaj bo tam zazwyczaj nie uświadczysz żadnego dowodu zakupu uprawniającego do gwarancji producenta.

Edytowane przez michaanu
Link to post
Share on other sites

W skrócie :

 

Na Olx czy Allegro wyszukujemy telefon blisko Nas. Umawiamy się na oglądanie i odbór osobisty. Uczciwy sprzedawca powie OK i się zgodzi, jak nie to "olewamy" i szukamy dalej.

 

Sprawdzamy stan, ORAZ, co wazne Dowód Zakupu, będzie to Faktura VAT z salonu - omijamy Fakturę VAT Marża - zwykle na Fakturze mamy numer IMEI lub Seryjny telefonu, sprawdzamy czy numer IMEI / Seryjny telefonu zgadza sie z Fakturą, pudelkiem i Kartą Gwarancjną.

Jak się zgadza to płacimy :) i cieszymy się zakupem :)

 

Tu się zgadzam - iOS oraz WP dają największa pewnosć. iPhony mają jeszcze tą zaletę, że dobrze trzymają wartość, ale mamy niestandardowe i drogie kable, oraz musimy używac "paściowatych" iTunes. Jest to mocno wqr... gdy przychodzisz do znajomej / znajomego i chcesz wgrać / zgrać jedną MP3 :) - a on nie ma kabla, albo musi "drzeć" i instalowac 150 MB iTunes by wrzucić 5 Megowy plik. :)

Jak by nie to, to nadal miał bym iPhone :)

 

Zaletą Lumii jest tez to że Microsoft sie bardziej stara :) - mamy dlugie wsparcie i zwykle telefony w tej samej cenie są znacząco lepsze. :) Zwłaszcza widać to po tych tańszych.

Link to post
Share on other sites

Lumia 930 do mnie powoli zaczęła trafiać, bo w porównaniu do LG G2 ma 2 razy więcej wbudowanej pamięci.
32 GB to już całkiem sporo, tak wiem, że dla użytkownika zostanie ok. 24-5, ale to i tak znacznie więcej niż przy 16 GB.
Boję się jednak baterii, że zdecydowanie za krótko trzyma, o czym było wspomniane w tym temacie kilka razy :)

Link to post
Share on other sites

Trochę się okoliczności zmieniły i w planowanym momencie dokonania zakupu będę mógł przeznaczyć 1200-1400, tak że miałbym znowu prośbę do wszystkich ;p, żeby mi doradzili w tym zakresie cenowym kolejne modele, ( bo rozumiem, że pierwszy przedział był jednak o 300-500 zł mniejszy :) ).
Zaraz będę sprawdzał S5, dziękuje za sugestię :>

Link to post
Share on other sites

Właśnie się naczytałem trochę o tych SnapDragonach i uważam, że w tych modelach sprzed 2 lat nawet nie ma mowy o słabym działaniu, podobno chodzi bardzo płynnie.
Z2/Z3 na tą chwilę za drogie -> 1500 +, Galaxy S5 - narzekają na baterię, sprawdzam G3.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się zmieścić w okolicach 1000 zł i mieć fajny sprzęt to Lumia 930 będzie najlepsza. Wada znana - akumulator - tu niestety L930 wypada slabo. Po za tym masz świetny ekran, aparat, który wymiata no i wsparcie na ładnych pare lat.

 

LG G3 - bardzo fajny wybór, jak bym miał wracać do Androida to LG był by jednyn z powaznych kandydatów :) i co ważne ma lekką nakładkę.

 

Jak rozważasz drogie telefony to moze poczekasz ? Za pare miesięcy wychodza nowe flagowce Microsoftu - moze ktoryś z nich Ci podejdzie - a jak nie, to Lumię 930 kupisz taniej :)

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowanie bym sony wybrał - nie ma ekranu z chorą rozdzielczością ;-)

Xperia Z1 ?

 

Jak chcesz się zmieścić w okolicach 1000 zł i mieć fajny sprzęt to Lumia 930 będzie najlepsza. Wada znana - akumulator - tu niestety L930 wypada slabo. Po za tym masz świetny ekran, aparat, który wymiata no i wsparcie na ładnych pare lat.

 

LG G3 - bardzo fajny wybór, jak bym miał wracać do Androida to LG był by jednyn z powaznych kandydatów :) i co ważne ma lekką nakładkę.

 

Jak rozważasz drogie telefony to moze poczekasz ? Za pare miesięcy wychodza nowe flagowce Microsoftu - moze ktoryś z nich Ci podejdzie - a jak nie, to Lumię 930 kupisz taniej :)

Zakup planuję dokonać pod koniec sierpnia :)

Link to post
Share on other sites

Xperia Z1 ma tragiczny ekran. Rozdzielczość fullhd ale nasycenie kolorów i kąty widzenia są tragiczne. O połowę tańsze telefony mają lepsze ekrany

Ale ma dobry procesor, rzekłbym nawet bardzo dobry + 2 gb Ramu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...