Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

Ostatnio przesiadlam sie ze starego samsunga na lg g3s.

Mam jedno pytanie:

Gdzie moge wyczyscic aplikacje dzialajace w tle?

Chodzi mi o cos takiego, jak w SG (dluzej przytrzymac przycisk HOME i wybrac zakladke aktywne aplikacje itp)

Chodzi o np. Muzyke, gdy juz koncze ja odtwarzac uwsuwam ja z paska zadan. Ale czy dziala ona nadal w tle? Wylaczyla sie?

Nie chodzi mi tutaj o zatrzymanie aplikacji :)

Z gory dziekuje, mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie!

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz ROOTa to polecam hibernować aplikacje programem GREENIFY (co prawda wg menadżera użycie RAMu jest takie samo to i tak odczułem całkiem sporą poprawę w działaniu systemu - i w końcu nie crashują mi się apki przy multitaskingu) mam ustawione tak że każda apka hibernuje się gdy nie jest używana :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz ROOTa to polecam hibernować aplikacje programem GREENIFY (co prawda wg menadżera użycie RAMu jest takie samo to i tak odczułem całkiem sporą poprawę w działaniu systemu - i w końcu nie cras****ą mi się apki przy multitaskingu) mam ustawione tak że każda apka hibernuje się gdy nie jest używana :)

Okay, dziekuje bardzo za szybka odpowiedz :)

Edytowane przez qdzik
Link to post
Share on other sites

Poza tym gdy zamykasz aplikację jakimś tam managerem - bez różnicy czy systemowym czy z marketu w większości przypadków apka i tak za chwilę sama się włączy -Greenify rozwiązuje tą niedogodność w 99% przypadków (np u mnie każda apka hibernuje się automatycznie oprucz UC browser - gdybym zainstalował jeszcze XPOSED mógłbym się tym zająć ale obecnie nie chce mi się w to bawić :D )

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu usunąłbym ją - IMO tego typu aplikacje są kompletnie bezużyteczne i tylko same zajmują RAM pracując w tle

 

Jedyna "oczyszczarka" z jakiej korzystam od bardzo dawna to SD Maid :)

 

I korzystam jeszcze z programu LagFix free (optymalizuje w jakiś tam sposób pliki dzięki temu rzekomo system ma działać szybciej (ale osobiście nie odczuwam jakiegoś gigantycznego wzrostu wydajności)

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu usunąłbym ją - IMO tego typu aplikacje są kompletnie bezużyteczne i tylko same zajmują RAM pracując w tle

Jedyna "oczyszczarka" z jakiej korzystam od bardzo dawna to SD Maid :)

I korzystam jeszcze z programu LagFix free (optymalizuje w jakiś tam sposób pliki dzięki temu rzekomo system ma działać szybciej (ale osobiście nie odczuwam jakiegoś gigantycznego wzrostu wydajności)

Ok, dzieki jeszcze raz, rozjasniles mi wszystko, ktoras wybiore :D
Link to post
Share on other sites

LagFix wymaga roota. Jest to trimer wbudowanej pamięci. Nie tyle przyśpiesza, co niweluje spowalnianie (chyba że urządzenie jest już "zaśmiecone", wtedy zauważymy przyśpieszenie, które tak naprawdę będzie "powrotem do formy").

 

Zabijanie aplikacji nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, jeżeli jakaś aplikacja robi problemy (zużywa baterię, powoduje lagi etc.), to warto ją wyłączyć, jednak są to rzadkie przypadki. W większości sytuacji, zabijanie aplikacji spowoduje skrócenie żywotności baterii, a nawet spadki wydajności (konieczność ponownego ładowania aplikacji).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...