Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Project Cars vs Reszta Świata


Recommended Posts

Do radełonów wyjdą na dniach sterowniki. Zresztą w po całej grze są rozsiane loga nvidii jak jezdzisz.

Jeżeli chodzi o porównanie z forzą to lepiej żebyś też wklejał SSy z PC.

Forza jest tylko na xklocka więc na pewno zdecydowanie łatwiej się ją optymalizowało i można było więcej z grafiki wycisnąć.

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że tego typu porównania nie mają trochę sensu zważając na to, że Tryb Zdjęć w każdej z tych gier jest zupełnie inny.

 

Sam posiadam DC i uważam, że mimo wszystko połączenie estetyki tras z efektami pogodowymi robi lepsze wrażenie wizualne niż PC czy Forza, ale na upartego mógłbym wrzucić takie obrazki z PC i stwierdzić, że jednak tak czystego obrazu na konsoli niestety nie uzyskam, a to jest mocno przekonujące, aby stwierdzić, że jednak Project CARS całościowo posiada lepszą grafikę. 

 

16741373383_a99c246c3f_o.pnghttp://abload.de/img/pcars64gld2015-05-042jhzqp.jpg16684649753_3f3426e48c_o.png9223595983_30df4b032f_o.jpg9873799435_37d602427c_o.jpg

Edytowane przez Antiax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Antiax...

 

gra wygląda nawet w ruchu gorzej od forzy - nie oszukujmy się 

przeleć się w forzie przez Pragę a w PC przez lazurowe wybrzeże...

nie wspomnę o tym, że forza trzyma stałem 60 cały czas

a co dopiero od DC...

 

nie ma co dyskutować z faktami a to , że tryb foto jest okrojony w PC to i dobrze bo kamęrą nie podlecisz tak blisko by wydobyć takie detale bo ich tam po porstu w PC nie ma

 

http://allegro.zapodaj.net/images/86bc5210fcf4.jpg

 

 

no i i tu daje screeny bez filtrów itp a nie to co pododawałeś...

bo jak bym miał dawac z filtrami z DC to by Project Cars nawet nie zapiszczał...

http://forum.benchmark.pl/topic/58028-twoje-screeny-z-gier/?p=1677856

Link to post
Share on other sites

Pokazujesz Photo Mode, a tutaj nie o to chodzi... sam wiesz jak bardzo zmienia on grafikę. Wszystkie zasoby są wykorzystywane do renderowania obiektów znajdujących się w obszarze kamery, więc grafika wygląda drastycznie lepiej od tego, co możemy zobaczyć w gameplayu. 

 

 

PC to i dobrze bo kamęrą nie podlecisz tak blisko

 

Można wydobyć takie detale. Wrzuciłem Ci screen, który pokazuje z jaką szczegółowością zaprojektowane są światła.

 

Project Cars w ruchu wygląda bardzo dobrze (downsampling z 4K) zresztą pozostałe gry, czyli Forza i DC również. 

 

Wizualnie najbardziej atrakcyjny jest dla mnie DC + efekty pogodowe, ale jeżeli chodzi o szczegołowość i czystość (zasługa lepszego AA/AF i downsamplingu) to Project Cars nie ma sobie równych. 

 

Gdyby DC lub Forza były na PC to z pewnością znacznie dominowałyby nad Project Cars. 

 

11791428214_ef5336b7bf_o.jpg

11937670274_499423467c_o.jpg

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

wiesz ze w forzie w światłach w środku (w zwierciadłach) odbija się otocznie jak i rywale na zbliżeniach ? a masz nawet odwzorowanie żarówek ?

 

więc chłopie o czym ty tu piszesz...

 

zobacz na rozdzielczość kratki w tym Pagani ... W FM4 w autach są lepsze

 

chcesz na siłe pokazać , że jest inaczej a tak nie jest :)

 

I co ty tam za detale na foto pokazałeś oprócz marnej rozdzielczości odbić i tekstur w porówaniu do tego co ma konkurencja (o geometrii juz nie wspomne bo to az kpina w PC)

 

:roll:

Link to post
Share on other sites

Tutaj Forza 5 dla porównania. 

11128110455_16f20b9d1b_o.jpg

 

Nie chcę, bo uwazam, że każda z tych gier wygląda świetnie, zresztą w każdą z nich grałem, chociaż Forzy 5 już się pozbyłem, bo jej miejsce zajęła FH2. 

 

Jak już pisałem, jeżeli chodzi o IQ to Project Cars nie ma sobie równych*, ale poziom detali, roślinność itd. wypadają na korzyść DC czy F5.

 

* - choć to zasługa downsamplingu i wymaksowanego AA. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

zaraz (do godziny) Ci zrobię porównianie z identyczniej kamery :)


łap kolego te Twoje światła  bez efektów...

dodałem do pierwszego posta 5 nowych SS + PC na ULTRA...

gra na PC na wszystko na ULTRA osiąga ten poziom... ale grać się nie da...

Link to post
Share on other sites

To i ja napiszę kilka słów, chociaż odrobinę odejdę od tematu grafiki.
Piszecie o jakiejś geometrii czegoś itd. itp., może to jest dla kogoś ważne, ale nie uważacie, że w grze samochodowej są ważniejsze argumenty? Dla mnie wszystkie tytuły wyglądają po prostu ładnie. Jedyne "wow" zrobiłem bodajże przy okazji screenów z DC.

 

Ale teraz do (moim zdaniem) ważniejszych rzeczy... przez cały ten czas, odkąd wiadomym było, że prace nad super samochodówką są w toku (3 lata??) karmieni byliśmy obiecankami o niesamowitej fizyce, o grze i zarazem symulacji jakiej jeszcze nie było. Wszyscy się napalili (ja na pewno), a dostaliśmy coś o niewiele lepszej fizyce od GT/Forza. O ile Force Feedback w grze jest średni (chociaż zdecydowanie muszą go jeszcze poprawić aby można było powiedzieć, że jest po prostu dobrze) to fizyka leży i kwiczy. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo we wcześniejszych wersjach gry było bardzo obiecująco. Przód się nie blokuje na hamowaniu, dupka w zakręcie ucieknie, ale każdy taki poślizg można z łatwością ogarnąć. Do tego ani się człowiek nie napoci, ani nic. Są oczywiście dobre momenty, ale... nie ma nic, czego już nie wymyślono, a przede wszystkim nie ma emocji.

 

Konsole mają trochę gorzej pod względem wartościowych samochodówek (do niedawna to blaszaki łapały tyły) dlatego PCars może się obronić (już nieważne, czy grafika jest lepsza czy gorsza... jest ładna i to wystarczy) i tak lepszą fizyką od Forzy, GT, czy (przede wszystkim) DriveClub, przyzwoitym AI i ogólnie większą realnością - dużo opcji ustawienia samochodu, chociaż nie wiem jak tutaj wypada konkurencja. Minusy to ilość samochodów, ale skoro obiecują, że to się zmieni to dajmy im chwilę.

 

A teraz komputery... tutaj PCars nie ma w zasadzie co robić... sprzedane sztuki to tylko wynik całego napompowania przed wydaniem gry (super symulacja itd.). Graficznie jest lepiej niż w Assetto Corsa (tylko za sprawą warunków pogodowych), natomiast tutaj argumenty się kończą. Fizyka - bez porównania, byłby to po prostu grzech (czy to do Assetto, GSC, rF...), Force Feedback to samo, ilość samochodów to samo (oczywiście biorę pod uwagę mody), tory (laserowo odwzorowane Nordschleife z Assetto pozamiata każdym innym torem, nawet setką innych torów - przy okazji - w Assetto wszystkie są laserowo odwzorowane... i to czuć na każdym przejechanym metrze). Jedynie tryb kariery jest lepiej zrobiony w PCars moim zdaniem.

Podsumowując czuję się trochę oszukany i zawiedziony. Miało być realnie, a wyszło... po prostu średnio i bez życia. Żadnego "wow" pod jakimkolwiek względem (grafika, fizyka, ffb, tory, samochody...). O ile na konsoli ta gra ma jakieś szanse, to aktualnie na PC jest dużo lepszych tytułów - Assetto Corsa (przede wszystkim imo), iRacing, rFactor, GSC.
Swoją ocenę opieram na własnych doświadczeniach. Jeżdżę na DFGT, więc szału nie ma (T500RS to to nie jest... :cry: ), ale można już się fajnie pobawić.

Pozdrawiam!
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dokładnie :) chociaż ja lubię łapać takie detale :P tym bardziej, że niektórzy mówią, że to najładniejsze wyścigi co jest bzdurą nad bzdury :) mam teraz odpalone PC na kompie i ps4 oraz obok Forze i na zmianę DC z PC to  wygląda tak

 

1. Dc

2. Forza 5

3. PC (PC)

4. PC (ps4)

 

W PC strasznie kuleje framerate i na konsoli i na kompie :/

Link to post
Share on other sites

Szczerze ? To się rozczarowałem i to bardzo :/ Właśnie pograłem jakieś 2h w Project Cars na PC ( graficznie wszystko ustawiłem na ultra + maxymalne wygładzania itp.itd ) I niestety ale gra wygląda dobrze ... Nie wygląda bardzo dobrze czy rewelacyjnie jak zapewniano ... Tu nie trzeba się dopatrywać żeby widzieć że DC jest znacznie ładniejsze , Forza też ... Co do szczegółów jak zobaczymy z bliska to aż się tego nie chce komentować zdjęcie ZONDY DC a Project Cars - Bez komentarza w Project Cars światła w środku zamiast okrągłe są kanciaste jak sześcian :roll: :roll: :roll:

 

Co do samej gry , gra mi się bardzo fajnie , dużo lepiej niż w DC pewnie dlatego że tutaj mam caly czas ponad 75/90 klatek a w DC 30 co się w tego typu grach czuje ...

 

-Tommy- Bardzo fajny temat widać że troche czasu musiałeś poświęcić wyszło naprawdę fajnie :) !

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Dc

 

DC jest fajna gra. Lubie fizykę, grafikę ale bardzo denerwuje mnie brak uszkodzeń mechanicznych, "paląc gumę" mamy dym w kokpicie, nie można nic rozwalić i od wszystkiego się odbijamy.

 

IMO Forza pod względem graficznym wygląda lepiej niż PC.

Link to post
Share on other sites

 

 

DC jest fajna gra. Lubie fizykę, grafikę ale bardzo denerwuje mnie brak uszkodzeń mechanicznych, "paląc gumę" mamy dym w kokpicie, nie można nic rozwalić i od wszystkiego się odbijamy.   IMO Forza pod względem graficznym wygląda lepiej niż PC.

 

dodo to co podałem to moja kolejność pod względem grafiki

i tak najlepszą moją scigałką jeśli chodzi o całość jest forza lecz nie 5 a 4 :) 

Link to post
Share on other sites

Dla Forzy 4 dwa razy kupiłem specjalnie xboxa 360 , chwilę próbowałem na ps3 pograć w GT6 i 5 ale ciągle wracałem do forzy , dodatek w postaci Top Gear był mega kozacki. Najlepsze chwile chyba spędziłem robiąc foty ,pobieraniu malowań a nie jeżdżąc :P

 

Kilka starych fotek z forzy:

 

9599661188_544c9ca656_b.jpg9596868767_2346567417_b.jpg9579973309_cb61568c51_b.jpg9582757868_86c87f6a78_b.jpg9564137164_974b007c2c_b.jpg9582755936_4e001a87fd_b.jpg9366535004_e7dd950360_b.jpg9220317701_456fbc6b75_b.jpg9596869613_b75d108e69_b.jpg9561177245_403c47c032_b.jpg9563966106_2799666372_b.jpg

 

 

ps. Dla porównania mógłbym jeszcze porobić jakieś zdjęcia z Assetto Corsa czy GT6.

Edytowane przez viscaelbarca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...