Skocz do zawartości

Komputer pod Gry. Budżet 6500 +/-


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez globus222,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6500 +/-
  • Których części potrzebuję : Cały komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe że w przyszłości jeśli będzie "nie wydalał".
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1440x900 Lecz proszę nie brać tego pod uwagę gdyż w krótkim czasie po kupieniu nowego sprzętu zakupie monitor FullHD
  • Specjalne wymagania : Karta nvidia , dysk SSD , procesor intel - warto i7 ? Najlepiej w sklepie Morele.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Chciałbym złożyć jakiś sprzęcik pod Wiedźmina 3 i dużo gier typu MMORPG gdzie dużo dzieje się na ekranie . Chciałbym zauważyć iż Wiedźmin 3 ma rekomendowane wymagania 8GB+ ramu , Procek  i7 3770 .

    Liczę na waszą pomoc .

Link to post
Share on other sites

Czy warto brac i7, tutaj musisz wiedzieć, ze dopłacasz 450zł względem i5 4690K.

 

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) + Gry

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Razem 6052zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Tak więc masz tu najbardziej wydajny procesor na tą podstawkę, odpowiednią płytę główną na chipsecie Z97 by przeprowadzić OC, 8GB RAM o wysokim taktowaniu z niskimi radiatorami, wydajne chłodzenie na procesor w postaci Macho Blach White, GTX 970 od Asusa karta dobrze wykonana posiadająca Backplate oczywiście półpasywny układ chłodzenia, 1TB HDD na dane, SSD 250GB na system i gry, przewiewną i dobrze wykonaną obudowę Phanteksa, porządny zasilacz z zapasem mocy o wysokiej sprawności potwierdzonej certyfikatem gold i 5 letnią gwarancją producenta, nagrywarkę DVD oraz 24" monitor FHD na matrycy IPS.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
 
Jak narazie chciałem zestaw bez monitora oraz najlepiej gdy został by złożony na stronie morele , oraz chciałbym żeby inni użytkownicy też się wypowiedzieli na ten temat :) Jako iż zestaw bez monitora w tej cenie to można dołożyć do innych części ... :)

 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę tutaj nie ma już do czego dokładać. Można jedynie pobawić się w drobną kosmetykę, możesz iść w wyciszoną obudowę Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl do tego dorzucić cooler z nieco lepszą kulturą pracy bequiet! Dark Rock 3 oraz dorzucić w pełni modularny zasilacz z hybrydowym układem pracy wentylatora XFX Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold


Co do GPU alternatywnie MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) + Gry

wyższe taktowanie równie dobra, a nawet ciut lepsza kultura chłodzenia, za to kosztem Backplate.


Przerzucić zakup na morele to nie żaden problem, nie licząc pamięci wszystko u nich znajdziesz, pytanie czy wyjdzie CI to taniej czy drożej.i raczej to drugie bo sam procesor kosztuje 80zł więcej.

Edytowane przez Sadek.0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się czy na morele jest drożej ? Bo jak nie to wolał bym w morele kupić bo tam mam odbiór osobisty niedaleko mnie więc nie musiał bym się martwić o wysyłkę :P A nie mogę znaleźć niektórych części na ich stronie ... :(
Jestem z Krakowa a sklep esc znajduje się w Gdańsku więc troszkę słabo :(


To jakie zamienniki powinienem zastosować jeśli chodzi o pamięć na morelach , grafiki też nie mogę znaleźć takiej . Jeśli cenowo bardzo się cały zestaw będzie różnił to jednak wybiorę esc.


Czyli aktualny zestaw to :
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) + Gry

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl
XFX Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

bequiet! Dark Rock 3 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Liteon iHAS124 SATA (black)

 

Razem: 5413zł

Edytowane przez globus222
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/7El7t1/z tym, że tutaj masz pamięć od Kingstona, ale o tych samych parametrach co ta od team Group.

Na esc wybierając pamięć Kingston koszt 5433zł, czyli ponad 100zł taniej.

 

 

 

 

 

 

Tutaj masz tą pamięć Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

Myślę że zdecyduje się jednak na esc i zaoszczędzę 150 zl :)

A jeśli chodzi o zakup w esc to lepiej wziąć pamięć od Team Group ?

Oraz chciałbym usłyszeć też opinie innych użytkowników przed zamówieniem  sprzętu .

ps. Jak wygląda wysyłka od esc ? Dostaje złożony sprzęt + pudełka od podzespołów ?

 

Link to post
Share on other sites

Obojętnie, czy weźmiesz pamięci od Team Group, czy od Kingstonea. Ważne tylko, żeby miały 2400 mhz cl11.

Zestaw złożony przez Sadka jest bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić.

Nie słyszałem, żeby ktoś skarżył się na esc.pl. Na 100% dostaniesz złożonego kompa, a co do pudeł spytałbym się samego sklepu lub użytkowników.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic dodać nic ująć. Osobiście brałbym z backplatem Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) + Gry

 

Można pobawić się jeszcze w kosmetykę pod względem wizualnym. Obudowa z oknem itp. 

 

 

 

Jak wygląda wysyłka od esc ? Dostaje złożony sprzęt + pudełka od podzespołów ?

 

Masz kody podane wyżej. Jak ich użyjesz to dostajesz cały skręcony sprzęt i oczywiście wszystkie pudełka 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ciszę to ta Define R5 będzie bardzo dobrym wyborem i nic nie trzeba tutaj kombinować. Jeżeli chciałbyś coś z oknem to Phanteks Enthoo Pro + panel bocznySam posiadam ten model i złego słowa powiedzieć nie mogę. Można się czepiać ale nie tędy droga. Obudowa bez fabrycznego wyciszenia, o dobrej jakości wykonania. Skręcone wentyle na 7V pracują znakomicie. Wrzucasz do tego np MSI Z97S SLI Krait Edition i masz bardzo fajnie wyglądający zestaw.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

1440x900 Lecz proszę nie brać tego pod uwagę gdyż w krótkim czasie po kupieniu nowego sprzętu zakupie monitor FullHD

 

Możesz spokojnie dorzucić sobie do tego nowy monitor i jeszcze zostanie trochę kasy. Na upartego, wiedz, że jeszcze można trochę zaoszczędzić.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Już jest ok :) Dzięki wszystkim za pomoc . :) Monitor wymienię w najbliższym czasie .


Jeszcze mam dylemat co do karty graficznej 100MHz różnicy w taktowaniu to dużo ?
Czy lepiej mieć backplate czy wyższe taktowanie ? Taka wartość robi jakąś różnice w wydajności w grach ?


Czy może dorzucić coś żeby mieć i backplate i wyższe taktowanie ? Warto ?

Link to post
Share on other sites

Ok , wielkie dzięki Panowie za wszelką pomoc. Troszkę zielony w temacie jestem więc pytałem :D


Jeszcze ostatnie pytanko , w poniedziałek będę zamawiał sprzęt , mam im napisać żeby zamontowali chłodzenie bequiet żeby nie montowali podstawowego czy będą wiedzieć ^^ ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...