Skocz do zawartości

Nowy dysk twardy do 400 PLN, sata2, konkrety proszę


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kml700,

Recommended Posts

Cześć. Słyszę, że mój stary, 7,5 prawie letni dysk Samsunga dogorywa, więc chyba czas na wymianę ;)
I tutaj pojawiają się trzy pytania:

1) HDD czy SSD?

Z jednej strony kusi możliwość obsługi 1 TB danych ^^. Z drugiej strony szybkość SSD też kusi. Na tych 160 GB się jakoś mieszczę, więc i na 128 GB bym się zmieścił (1 TB HDD i 128 GB SSD z tego co widzę po cenach idzie kupić w tych samych "piniondzach").

2) Płyta główna obsługuje SATA2.

Dużo łatwiej "ustrzelić" chyba coś z SATA3, ale słyszałem opinie, że nie każdy dysk z sata3 będzie chciał pracować na kablu starszej generacji. Czy to prawda?

3) Najważniejsze: Jaka marka i jaki model :D
Koszt DO 400 zł. "dołóż trochę i kup to:" nie wchodzi w grę.

Fajnie by było, gdyby następca też wytrzymał ponad 7 lat ^^

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

PS: To mój pierwszy post na forum. Cześć wszystkim benchmarkowcom :)

Edytowane przez kakagonzalez
Link to post
Share on other sites

 

 

Dużo łatwiej "ustrzelić" chyba coś z SATA3, ale słyszałem opinie, że nie każdy dysk z sata3 będzie chciał pracować na kablu starszej generacji. Czy to prawda?

nie

najlepsze rozwiązanie kupić 1 TB HDD i 128 GB SSD

 

Na tych 160 GB się jakoś mieszczę,

lub kupić 250gb ssd 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Podłączę się pod temat. Poszukuję dysku SSD pod B85-HD3 o pojemności 250GB+. Znalazłem 3 alternatywy do ok. 400zł, właśnie tyle chcę wydać.

 

1. Crucial BX100 250GB - 370zł w Komputroniku

2. Crucial M550 256GB - 390zł na wiadomej ofercie allegro lub 430zł na x-kom.pl

3. Crucial MX200 250GB - 420zł w Komutroniku.

 

Oczywiście inne sklepy online także wchodzą w grę, jednak Komputronika mam pod nosem, a ceny są całkiem fajne. Nie mam żadnego zdania na temat tej firmy Satysfakcja.pl. Cena jest bardzo fajna, ale co w razie gwarancji? Nie chcę czekać miesiącami za towarem oraz być olewanym w razie problemów z towarem.

 

Od dysku oczekuję przede wszystkim niezawodności oraz odpowiedniej szybkości w stosunku do ceny.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...