Skocz do zawartości

Upgrade gtx 770


Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar wymienić mojego msi gtx 770 na coś wydajniejszego. GPU mam od grudnia 2013, więc gwarancja to jeszcze 1,5 roku. Powiedzmy, że sprzedałbym tego gtx'a za te 800-900 zł, wtedy mógłbym przeznaczyć na nową kartę jakieś ~1600 zł.

 

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie do was - na co? Chodzi o to żeby dobrze mi się grało w najnowsze tytuły. Zależy mi na wydajności/możliwości podkręcania (choć w sumie gtx 770 nie podkręcałem jeszcze bo nawet w GTA V grało mi się przyjemnie na vhigh, pewnie na wieśka raczej będę musiał :P) w stosunku do ceny.

Specyfikacja kompa - http://www.morele.net/inventory/info/MFUj3K/ Rozdziałka na której gram to Full HD, ale jeśli to ma znaczenie to mam drugi monitor 2048x1152 - zazwyczaj wyświetla on przeglądarkę bądź inne duperele, gdy na fhd gram.

Myślę nad gtx 970 i to mocno. Chyba nie będzie lepszej karty za tą cenę.

 

Ogólnie mi się nie śpieszy i tutaj pojawia się drugie pytanie - kiedy najlepiej będzie zrobić tą wymianę? Nie lepiej poczekać na nowe Radki? Są plotki, że ma być premiera w wakacje. Jak myślicie, czekać i jak tak to o ile zejdą ceny 970? Ten tekst (http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_wraca_do_walki_nowe_procesory_fx_apu_i_radeony_w_drodze) zapowiada, że radki coś tam mają mieć w sobie, ale będzie pewnie jak zawsze ;x

 

Czekam na pomoc i z góry dzięki.

 

Link to post
Share on other sites

Cena 970 spadnie dopiero wtedy jak będzie słaba sprzedaż.

Czyli jak amd weźmie się do roboty ;x 

 

 

Wyślij SMS o treści ILE pod numer 7990

Wysłałem... ehh -3,66 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 

Co do rozdziałki to nie pograsz na wiecej niż FHD na tej 970.

2048x1152 to jest dziwna rozdziałka - wiem. Prawie jak fhd, ale na niej nie mam zamiaru grac bo to stary monitor Samsunga ze slaba matryca i czasami reakcji.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba nie będzie lepszej karty za tą cenę.

Niestety R9 290x jest konkurencynym rozwiązaniem, ale optymalizacja w ostatnich superprodukcjach idzie pod zielonych, Z tego względu lepiej wziąć GTX 970. Masz dodatkowo wiedźmina 3 i batmana. Ewentualnie, jakbyś trafił na używkę R9 290 w okolicach 1000 zł, to warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej, kupując ASUS GTX 970 STRIX, dostaniesz 3 gry, (Wieśka, batmana i GTA) dodatkowo karta będzie około 20% lepsza od poprzedniej, 4GB VRAM (szybiego 3.2GB) znacznie upłynni grę w takich tytułach jak  GTA 5 lub prawdopodobnie Wiedzmin 3. 

Możesz popatrzyć też na 290x, prawie dwukrotnie wyższy pobór prądu jak przy GTX 970, ale za to można taką dostać w 8GB wersji. Co przy kilku monitorach i wysokich rozdzielczościach jest znacznym plusem. 

 

Można jeszcze pomyśleć o SLI, czyli dokupić drugą 770 i mostek SLI. Połączyć i mieć wzrost wydajności ponad 50%. Jednak odbije się to wysokim poborem prądu, ciepłem, oraz tym że nie wszystkie gry supportują SLI, dodatkowo GTX 770 są 2GB lub 3GB, więc przy wielu monitorach lub bardziej wymagających grach ilość FPS może spaść.

Według niepotwierdzonych informacji, Dx12 ma rozwiązać problem z SLI i pamięcią kart graficznych.  

Edytowane przez lok1995
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według niepotwierdzonych informacji, Dx12 ma rozwiązać problem z SLI i pamięcią kart graficznych.  

 

http://www.gifsforum.com/images/gif/facepalm/grand/star-trek-picard-facepalm-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-1381.gif

 

Już widzę jak po zainstalowaniu sterownika nagle wada sprzętowa się naprawia :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nV 770 jest do kitu, bo nie będzie obsługiwała DX12.

 

co prawda to prawda ;x

 

Chyba zrobię to tak, że poczekam na vulcana, w10, nowe radki i 980Ti wtedy zobaczę jak się wszystko rozwinie - mam nadzieję, że na moją korzyść, a potem znów założę temat na temat upgrade'u, bo na dziś podkręcony gtx 770 powinien mi starczyć na granie w b.wysokich ustawieniach w wieśka, to w inne gry też nie powinno być problemu. 

Link to post
Share on other sites

Ja czekam do 2016 z wymianą gpu, posiedzę jeszcze rok na gtx780 bo na nic się go wymienić nie opłaca.. nowa generacja może być fajna kart. ale co do ceny to tylko pewni gtx770 na gtx970 warto zmienić, bo 980tka za droga do wydajności.

Link to post
Share on other sites

@@Lord_Krecitsqa

Nie ogarniam co tutaj napisales ;oo

No za te pieniądze co teraz stoi gtx-770 to nie warto napewno.

Nie warto kupować gtx 770 teraz?

 

Moja poszła za 650 bo więcej nikt nie chciał dać a teraz widzę i za 1000 na alledrogo.

Twoj gtx 770 poszedl za 650 zl?

 

 

Ostatnio czytałem że podobno 770 będzie wspierać część funkcji dx12

gdzie?

 

 

Ja czekam do 2016 z wymianą gpu, posiedzę jeszcze rok na gtx780 bo na nic się go wymienić nie opłaca.. nowa generacja może być fajna kart. ale co do ceny to tylko pewni gtx770 na gtx970 warto zmienić, bo 980tka za droga do wydajności.

Ja jestem zmuszony siedziec na gtx 770 ^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie. Jeszcze raz przeanalizowałem sobie to co chciałem zrobić i doszedłem do wniosku że warto poczekać na rozwój sytuacji tj. wyjście nowych radków/980ti. Raczej nie zmienią one ceny 970'tki, wtedy pozostanie mi czekanie na w10 i vulcana (z tym nie wiadomo za bardzo kiedy wyjdzie). Jak nic się nie zmieni na rynku to pozbieram kasę i będę czekał na pascala od nvidii :)

 

Teraz pytanie z innej beczki - według was lepiej jest wymieniać kartę co 1-2 lata, czy 3-5 lat?

Link to post
Share on other sites

Mam właściwie identyczny config jak założyciel postu. Też intensywnie się głowię nad wymianą 770. U mnie bardziej chodzi o przejście na rozdzielczość powyżej FHD, więc najczęściej się zastanawiam nad 980. Kumplowi powiedziałem, ze sprzedam mu 770 za 700 złotych, więc do dołożenia sporo. 

 

W QHD  (np. BenQ GW2765HT) z 980 można już będzie pograć:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wiedzmin-3-dziki-gon-na-kartach-graficznych-nvidia.html

 

Niestety ceny już od dłuższego czasu nie chcą iść w dół... plusem są te 2 gry gratis...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety ceny już od dłuższego czasu nie chcą iść w dół... plusem są te 2 gry gratis...

 

Nvidia ma zaplanowana premierę 980 Ti na koniec maja, a czerwoni zaprezentują swoje produkty na targach computex 3 czerwca:

 

http://www.amdcomputex.com.tw/

 

więc na razie nie ma co się wyrywać z zakupem nowej karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...