Skocz do zawartości

GTX 970 czy ATI 7990


Recommended Posts

Tu gwarancja się bardzo nie przejmuje bo to od znajomego i kwota dość jest ok jak za tego Radka. Obecnie mam GTX 660 Ti i tak bardzo nie wiem w która stronę iść czy 7990 czy 970. Wiem ze 970 ma mniejszy pobór prądu. A jak wygląda wydajność w porównaniu do 7990 ?

Link to post
Share on other sites

Mysle ze pi razy oko bedzie podobnie z wydajnoscia  ale lepiej  bedziesz miec na gtx-ie bo cicho  .Plus dla radeona ze ma ładniejszy obraz

Ładniejszy? Z tego co wiem kiedyś tak bywało bo Nvidia dużo kombinowała w sterach żeby gonić ATI ale teraz ładniejszy? Dowód proszę.

Link to post
Share on other sites

Mysle ze pi razy oko bedzie podobnie z wydajnoscia  ale lepiej  bedziesz miec na gtx-ie bo cicho  .Plus dla radeona ze ma ładniejszy obraz

Tego pana nie czytajcie bo bzdury pier... totalne.

Chłop nie umie ogarnąć rgb w panelu nv i stąd ma różnice w obrazie!

Przy pełnym rgb 0-255 obraz na nv i amd jest identyczny!

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

7990 jest wydajniejsza od gtx 970, bo ro przecież dwa R9 280X. Niestety ta moc bardzo często nie jest dostępna, ze względu na brak wsparcia dla CF. Ja bym wybrał w takiej sytuacji gtx 970, szczególnie że jest obecnie dołączany wiedźmin i batman.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wez skończ bo wieksze doswiadczenie ma mój 4 letni kuzyn mateuszek  :rotfl:

 

Prawda jest taka, że gó.... się znasz dlatego pier... takie farmazony jak choćby z lepszy obrazem a na brak argumentu obrażasz innych i wychwalasz się pod niebiosa co to nie Ty.

Przechwalasz się i nic więcej bo wiedzy brak i tylko to Ci pozostaje.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Jakbym wsie g znał to bys sie nie szarpał jak dziecko .Jesteś słabeusz przy mnie i boli kakao :rotfl:

Po raz kolejny obrażanie i przechwałki a argumentów jak nie było tak nie ma i dlatego nie warto zwracać uwagi na tego gościa.

 

Wracając do obrazu to różnica polega na tym, że sterowniki amd mają domyślnie pełen zakres tonalny RGB 0-255 a sterowniki nv mają domyślnie ustawiony ograniczony zakres tonalny RGB 16-235 co powoduje różnice w wyświetlanym obrazie

W każdej chwili w panelu sterowania NVIDIA można zmienić zakres tonalny z ograniczonego (RGB 3-235) na pełny (RGB 0-255) i obraz wtedy jest identyczny.

Wystarczy w tej zakładce zmienić wartość i mamy taki sam obraz o czym Dam111Młot nie wie 8-)

 

http://i62.tinypic.com/2ms0m5w.jpg

 

 

Kolejna sprawa.

Tylko cymbał chce porównać obraz nagrany przez programy typu fraps, aterburner itd wyświetlany na ytb.

Jak chcesz porównać obraz to tylko zewnętrzna kamera bo każdy z tych programów ma własne ustawienia kolorów i obraz nagrany frapsem będzie miał inne kolory niż nagrany shadowplay.

 

Wracając do tematu

Autorze 7990 i GTX970 oferują dość podobne wydajności. Mniej problematyczny jest GTX970 i to jego radzę Co wybrać.

W przypadku 7990 problemem będzie pobór prądu, temperatury i sterowniki

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz grać na wyższych rozdzielczościach niż FHD to ja bym brał tego radka ze względu na 3,5GB VRAM w 970. Jak gram w dzisiejsze gry na FHD to zdarza im się zjadać prawie 4GB na grafice a na radeonie masz aż 6. Oczywiście mówie w twojej sytuacji czyli wybór spośród tych dwóch.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz grać na wyższych rozdzielczościach niż FHD to ja bym brał tego radka ze względu na 3,5GB VRAM w 970. Jak gram w dzisiejsze gry na FHD to zdarza im się zjadać prawie 4GB na grafice a na radeonie masz aż 6. Oczywiście mówie w twojej sytuacji czyli wybór spośród tych dwóch.

7990 nie ma 6GB Vram a ma 2x3GBvram i karta ma do dyspozycji tylko 3GBvram w Crossfire

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Wystarczy w tej zakładce zmienić wartość i mamy taki sam obraz o czym Dam111Młot nie wie 8-)

 

Kolejny raz młocie wypisujesz rzeczy co 4 latek wie co nie zminia faktu o którym mówiłem  ;)

RoXIcon

W tak duzej rodzielczości byc moze i lepszy jest ten podwójny radeon ale to nie sa duze róznice a niestety  bedzie głosno ;)

 

/ Zachowuj się / mst

Edytowane przez mst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
HD 7990 to karta dwuprocesorowa. Raczej bym jej nie brał - ze względu na pobór mocy, mikroprzycięcia oraz problemy z niektórymi grami.

 

Mam radka 7990 i powiem tak. Mikroprzycięcia to już raczej mit. Przy obecnych sterownikach nie zdarzają się. Także argument nieaktualny.

 

 

 

7990 nie ma 6GB Vram a ma 2x3GBvram i karta ma do dyspozycji tylko 3GBvram w Crossfire

 

Ten fakt potwierdzam. Gry wykorzystują 3GB, choć wyjątek stanowi np. GTA V, widzi mi 9gb (mam jeszcze 7970 do cf, więc kolejne 3gb dochodzi) Jeżeli korzystasz z jakichś programów video czy do obróbki grafiki, to będzie wykorzystywane pełne 6gb.

 

Jest coś o czym nikt nie wspomniał, a mianowicie temperatura. Karta potrzebuje mocnego PSU (750 wystarczy) i grzeje niesamowicie. Jeżeli nie masz dobrze wentylowanej budy i nie zamierzasz to odpuść sobie. Jak kupiłem swoją to przy stress testach było ok 90 stopni. Zmiana pasty troche pomogła, sporo się nakombinowałem żeby coby zejść do akceptowalnych 70 stopni, ale i tak zamówiłem blok wodny.

 

Reasumując, karta wydajniejsza od 970. Crossfire praktycznie każda nowa gra wykorzystuje (chociaż z dying light był problem i musiałem kombinować ale dało się) przy starszych też zazwyczaj można pokombinować choć nie ma potrzeby bo 1 rdzeń da radę.

 

Jeśli masz go do wzięcia w dobrej cenie, znacznie niższej od tego 970 to tak. Karta jest bardzo fajna i mocna, ale nie jest typową "plug-n-play", trzeba troszkę pokombinować z kulturą pracy i wentylacją jak również ze stroną programową (crossfire).

 

Jeśli masz te karty w podobnej cenie to bierz 970, jest słabsza jakieś 10-15% ale jest właśnie "plug-n-play"

 

pozdrawiam

Edytowane przez saganov
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mysle ze pi razy oko bedzie podobnie z wydajnoscia ale lepiej bedziesz miec na gtx-ie bo cicho .Plus dla radeona ze ma ładniejszy obraz

Ten gość jest naprawdę dobry. Wypowiada się wszędzie i o wszystkim, a konkretów zero. Ciężko podważyć taki autorytet.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/25.html

 

GTX 970 względem HD7990

+niższa temperatura

+zdecydowanie cichsza

+średnio w czasie grania pociągnie ponad 100W mniej

+jedno gpu

+dx12.1

+do nówki dodają Wiedźmina 3 oraz Batmana

-troszkę niższa wydajność (oc załatwi sprawę)

 

Moim zdaniem lepszą opcją będzie 970ka, chociaż wszystko rozchodzi się jeszcze o cenę tej 7990ki i jeśli będzie bardzo korzystna, to można się zastanawiać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...