Skocz do zawartości

Co kupić po Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez radosuaf,

Recommended Posts

Cześć

 

Jestem obecnie posiadaczem zewnętrznej karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Muzyki słucham przy użyciu głośników Microlab Solo 7C lub słuchawek Takstar Pro 80.

Po przenosinach do nowej pracy, nie jestem w stanie znieść jakości dźwięku w słuchawkach podłączonych do zintegrowanej karty dźwiękowej, w związku z czym planuję zakup nowego sprzętu.

Rozważam dwa warianty:

1. SoundBlaster zostaje w domu z podłączonymi głośnikami i sporadycznie słuchawkami, a do pracy kupuję nowe urządzenie tylko do słuchawek.

2. Wymieniam urządzenie domowe na nowe do użytku zarówno z głośnikami jak i słuchawkami, a do pracy zabieram dotychczas używanego SoundBlastera.

 

Chciałbym prosić Was o poradę co powinienem kupić. Przyglądałem się Audiotrak Prodigy Cube, aczkolwiek niewiele wiem na temat kart dźwiękowych i muszę polegać głównie na opinii innych.

Słucham reggae, dub, jazz, muzyki filmowej, pianistów jazzowych (m. in. Leszek Możdżer). Budżet około 350 zł. W przypadku, gdy to ma naprawdę sens, jestem w stanie zwiększyć.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przyglądałem się Audiotrak Prodigy Cube

 

Na zdjęciu, w sklepie?

Kup w wersji black i problem doboru karty rozwiązany. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Możesz sobie kupić jakieś maleństwo (np. na allegro i olx jest za ~480 zł Cambridge Audio DacMagic) do słuchawek, którego możesz używać w domu i w pracy, a do głośników zostawić X-Fi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie to budujące, że dobrnąłeś do poziomu rozpoznawania i nazywania kolorów.

Skoro tak się znasz to po jaki uj zakładasz temat?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Możesz sobie kupić jakieś maleństwo (np. na allegro i olx jest za ~480 zł Cambridge Audio DacMagic) do słuchawek, którego możesz używać w domu i w pracy, a do głośników zostawić X-Fi.

 

Dziękuję za dobry trop :)

 

Skoro tak się znasz to po jaki uj zakładasz temat?

 

Na szczęście udzielanie pomocy ludziom w Internecie nie jest obligatoryjne, dlatego nie zamierzam rozwiązywać Twoich problemów emocjonalnych ani też zapełniać luk w wychowaniu, Panie ekspercie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na szczęście udzielanie pomocy ludziom w Internecie nie jest obligatoryjne, dlatego nie zamierzam rozwiązywać Twoich problemów emocjonalnych ani też zapełniać luk w wychowaniu, Panie ekspercie.

Ja mam problemy emocjonalne? Dobrze, że skończyłeś psychologię a także znasz mnie osobiście aby móc to określić po dwóch wpisach.

 

Poza tym podałem Ci konkretny model karty: BLACK, co tylko częściowo odnosi się do koloru obudowy.

Główna różnica między nią a zwykłą kartą to DAC ale jak widać lepiej się rzucać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Panie autorze, czy samą kartę, ktora uzywasz Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 mozesz polecic? poszukuje jakas karte dzwiekowa zewnetrzna, ktora daje ladny dzwiek glosnikom: harman kardon soundstick III

 

Z gory dzieki i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

ktora daje ladny dzwiek glosnikom: harman kardon soundstick III

 

Jakość dźwięku i te plastikowe głośniczki to dwa różne światy. Najlepsza na świecie karta oraz kable z nadprzewodników nie poprawią ich brzmienia.

Nie ta klasa sprzętu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...