Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop do 2400zł -grafika i bank danych, nie do grania

full HD ssd usb3.0 ddr3 15cali i5 hdmi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MikeOl

MikeOl
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 05 maj 2015 - 22:05

Witam proszę o pomoc w dobraniu laptopa

od 2mieś szukam latopa do przeglądania netu, zabawy z grafiką i jako bank danych

-przeczytałem artykuły "jaki laptop do 1500itp, 2000zł itp" ale nie znalazłem wyczerpujących info. Zależy mi na dobrym wyborze na jakieś 6-8kolejnych lat dlatego ważne jest dla mnie wykonanie w tym np. trwałość zawiasów (które regularnie wymieniałem w asus 5f..) obudowa z aluminium raczej to nie ten przedział cenowy ale.. (wolał bym nowy sprzęt, żeby sprawnie i cicho pracował)

Szukam matrycy ok 15" led, rozdzielczość full HD (może być błyszcząca komputer raczej będzie pracował w pomieszczeniach jasnych ale matowej jeszcze nie miałem to nie mam porównania),

min2x usb3.0, wyjście hdmi, dysk ssd aby system szybko się odpalał, dedykowaną kartę graficzną nvidia; jakąś dobrą ale nie najlepszą (nie znam się, a do grania mam ps3/psvita).

Min 8gb ram 3ddr. Klawiatura nie musi mieć bloku numerycznego. Procesor i5 mile widziany lub jakiś wydajny i3 -nie znam się:)

Co do systemu operacyjnego to miałem viste i nie byłem z tego zadowolony, używałem win7 i było ok, win 8 nie znam więc nie wiem co wybrać..?

Jakieś dodatkowe torby, myszki itp też nie są mi potrzebne.

Co do firmy to nie mam uprzedzeń i tak w chinach z tych samych zespołów składane są praktycznie wszystkie laptopy. Zadowolony byłem z asusa (mam po nim osprzęt i zasilacz:)) którego używałem kilka dobrych lat i większych problemów z nim nie było, a nawet na bf2142 na nim śmigałem z podpiętym padem od psx.. ;D

pod uwagę brałem:

- Toshiba L50-B-2EQ ale grafika zintegrowana radeon i miekka obudowa,

- Lenovo thinkpad e450 ale jest mniejsza matryca do tego grafika zintegrowana,

- Asus r510 ale cena..

-?

• 0

#2 Kac2per1

Kac2per1
  • Maniak

• 4955 postów

Napisano 06 maj 2015 - 15:12

Na te wymagania za mała cena (szczególnie jeżeli laptop ma być na kolejne kilka lat). Proponowałbym dołożyć minimum do 3000 zł (najlepiej te 3500zł) i wtedy wybierać coś naprawdę porządnego. W innym wypadku - coś nie będzie Ci pasowało/wymienisz za 2-3 lata ....

• 1

lubelskibiegacz.pl  -  zajrzyj, coś ciekawego

#3 fxjerzy

fxjerzy
  • Nałogowiec

• 1781 postów

Napisano 07 maj 2015 - 17:42

dedykowaną kartę graficzną nvidia; jakąś dobrą ale nie najlepszą

Pod jakie gry ?

Asus r510 ale cena..

Zakładając ze chcesz z FHD, systemem i SSD to się nie dziw, poza tym biznesowe modele będą od niego droższe o tysiąc i wzwyż  
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: full HD, ssd, usb3.0, ddr3, 15cali, i5, hdmi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych