Skocz do zawartości

Laptop do 2400zł -grafika i bank danych, nie do grania


Recommended Posts

Witam proszę o pomoc w dobraniu laptopa

 

od 2mieś szukam latopa do przeglądania netu, zabawy z grafiką i jako bank danych

-przeczytałem artykuły "jaki laptop do 1500itp, 2000zł itp" ale nie znalazłem wyczerpujących info. Zależy mi na dobrym wyborze na jakieś 6-8kolejnych lat dlatego ważne jest dla mnie wykonanie w tym np. trwałość zawiasów (które regularnie wymieniałem w asus 5f..) obudowa z aluminium raczej to nie ten przedział cenowy ale.. (wolał bym nowy sprzęt, żeby sprawnie i cicho pracował)

 

Szukam matrycy ok 15" led, rozdzielczość full HD (może być błyszcząca komputer raczej będzie pracował w pomieszczeniach jasnych ale matowej jeszcze nie miałem to nie mam porównania),

min2x usb3.0, wyjście hdmi, dysk ssd aby system szybko się odpalał, dedykowaną kartę graficzną nvidia; jakąś dobrą ale nie najlepszą (nie znam się, a do grania mam ps3/psvita).

Min 8gb ram 3ddr. Klawiatura nie musi mieć bloku numerycznego. Procesor i5 mile widziany lub jakiś wydajny i3 -nie znam się:)

 

Co do systemu operacyjnego to miałem viste i nie byłem z tego zadowolony, używałem win7 i było ok, win 8 nie znam więc nie wiem co wybrać..?

Jakieś dodatkowe torby, myszki itp też nie są mi potrzebne.

 

Co do firmy to nie mam uprzedzeń i tak w chinach z tych samych zespołów składane są praktycznie wszystkie laptopy. Zadowolony byłem z asusa (mam po nim osprzęt i zasilacz:)) którego używałem kilka dobrych lat i większych problemów z nim nie było, a nawet na bf2142 na nim śmigałem z podpiętym padem od psx.. ;D

 

 

pod uwagę brałem:

- Toshiba L50-B-2EQ ale grafika zintegrowana radeon i miekka obudowa,

- Lenovo thinkpad e450 ale jest mniejsza matryca do tego grafika zintegrowana,

- Asus r510 ale cena..

-?

 

Link to post
Share on other sites

Na te wymagania za mała cena (szczególnie jeżeli laptop ma być na kolejne kilka lat). Proponowałbym dołożyć minimum do 3000 zł (najlepiej te 3500zł) i wtedy wybierać coś naprawdę porządnego. W innym wypadku - coś nie będzie Ci pasowało/wymienisz za 2-3 lata ....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dedykowaną kartę graficzną nvidia; jakąś dobrą ale nie najlepszą

Pod jakie gry ?

 

Asus r510 ale cena..

Zakładając ze chcesz z FHD, systemem i SSD to się nie dziw, poza tym biznesowe modele będą od niego droższe o tysiąc i wzwyż  
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...